Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Зарплати держслужбовців на 2019 рік
15.11.2018

Кабмін вирішив зупинити підвищення заробітних плат державним службовцям, яка протягом двох останніх років суттєво зросла.


Центральний канал про перспективи розвитку Переяслава
14.11.2018


«Треба» у виборі майбутної професії
14.11.2018

Вдало обрана професія дає можливість реалізувати себе, бути затребуваним фахівцем та задоволеним життям.


Що потрібно знати для реєстрації новонародженої дитини?
14.11.2018

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко.


Кузьми і Дем’яна (14 листопада)
14.11.2018


Головна » Новини » Опанування способів і методів об’єднання громад на Переяславщині

Опанування способів і методів об’єднання громад на Переяславщині

В приміщенні центру зайнятості відбулося інтерактивне навчання з лідерами місцевих громад, сільськими головами, депутатами органів місцевого самоврядування Переяславщини. Обговорювали шляхи і методи формування спроможних територіальних громад, їх розбудову за рахунок внутрішніх і зовнішніх ресурсів, формування соціального капіталу громади. 

Тренінг з такої актуальної теми як децентралізація влади проводився в рамках проекту «Навчання лідерів сільських громад щодо гендерної інтеграції в процеси мобілізації сільських громад», який фінансується Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Агроінвест.

Для ефективного впровадження таких змін суспільство потребує не тільки усвідомлення суті й завдання такої реформи, а й знання механізмів, способів успішного втілення. Тож нинішнє навчання формальних та неформальних лідерів сільських громад передбачало аналіз теоретичних основ процесу та виконання практичних завдань у групах: порівняльний аналіз позитивних рис та викликів, які стоять перед громадами, в процесі децентралізації, складання алгоритму дій громади заради вирішення конкретного завдання чи проекту тощо. Також говорили й про те, як активно залучити молодь до громадської роботи.

Тренер освітніх програм Українського жіночого фонду Тетяна Литвинова вже не вперше проводить тренінги в Переяславі, має великий досвід роботи саме у невеликих містах інших регіонів України і добре обізнана щодо рівня підготовки та ментальності учасників таких занять. Тому процес обговорення теми завжди відбувається на рівні простих понять і елементарних прикладів з досвіду самих же учасників тренінгу.

«Закон про децентралізацію ухвалений, його треба втілювати в життя. І тут нічого нового не доводиться видумувати, бо у світі це вже пройдений етап, є перевірена життям практика. Тож нам потрібно систематизувати цей досвід і вибрати для себе ті зразки, які найбільше підходять для нашої ментальності, укладу життя, економічного стану держави. Наприклад, питання фінансування проектів місцевих ініціативних груп, які не вдається забезпечити з різних причин з бюджету, можна вирішити шляхом створення благодійного фонду громади. Механізм його створення та дії апробований в Ісландії і вже багато років ефективно діє, цілком успішно може працювати і в Україні», – зазначила Тетяна Литвинова.

«Така інформація нам дуже потрібна зараз. Не всі розуміють суті і мотивів децентралізації як такої, залучення ресурсів (людських передусім). Дуже важливо знати, як змінити парадигму людського мислення, поведінки, вчинків, навчитися не адміністративно об’єднувати громади, а по-справжньому згуртувати людей навколо якоїсь справи, заради вирішення певних проблем. Бо саме це, мабуть, у всій цій реформі є найголовнішим і, в той же час, найскладнішим завданням», – зазначила Катерина Кондратенко, Єрківецький сільський голова.1