Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Опанування способів і методів об’єднання громад на Переяславщині

Опанування способів і методів об’єднання громад на Переяславщині

В приміщенні центру зайнятості відбулося інтерактивне навчання з лідерами місцевих громад, сільськими головами, депутатами органів місцевого самоврядування Переяславщини. Обговорювали шляхи і методи формування спроможних територіальних громад, їх розбудову за рахунок внутрішніх і зовнішніх ресурсів, формування соціального капіталу громади. 

Тренінг з такої актуальної теми як децентралізація влади проводився в рамках проекту «Навчання лідерів сільських громад щодо гендерної інтеграції в процеси мобілізації сільських громад», який фінансується Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Агроінвест.

Для ефективного впровадження таких змін суспільство потребує не тільки усвідомлення суті й завдання такої реформи, а й знання механізмів, способів успішного втілення. Тож нинішнє навчання формальних та неформальних лідерів сільських громад передбачало аналіз теоретичних основ процесу та виконання практичних завдань у групах: порівняльний аналіз позитивних рис та викликів, які стоять перед громадами, в процесі децентралізації, складання алгоритму дій громади заради вирішення конкретного завдання чи проекту тощо. Також говорили й про те, як активно залучити молодь до громадської роботи.

Тренер освітніх програм Українського жіночого фонду Тетяна Литвинова вже не вперше проводить тренінги в Переяславі, має великий досвід роботи саме у невеликих містах інших регіонів України і добре обізнана щодо рівня підготовки та ментальності учасників таких занять. Тому процес обговорення теми завжди відбувається на рівні простих понять і елементарних прикладів з досвіду самих же учасників тренінгу.

«Закон про децентралізацію ухвалений, його треба втілювати в життя. І тут нічого нового не доводиться видумувати, бо у світі це вже пройдений етап, є перевірена життям практика. Тож нам потрібно систематизувати цей досвід і вибрати для себе ті зразки, які найбільше підходять для нашої ментальності, укладу життя, економічного стану держави. Наприклад, питання фінансування проектів місцевих ініціативних груп, які не вдається забезпечити з різних причин з бюджету, можна вирішити шляхом створення благодійного фонду громади. Механізм його створення та дії апробований в Ісландії і вже багато років ефективно діє, цілком успішно може працювати і в Україні», – зазначила Тетяна Литвинова.

«Така інформація нам дуже потрібна зараз. Не всі розуміють суті і мотивів децентралізації як такої, залучення ресурсів (людських передусім). Дуже важливо знати, як змінити парадигму людського мислення, поведінки, вчинків, навчитися не адміністративно об’єднувати громади, а по-справжньому згуртувати людей навколо якоїсь справи, заради вирішення певних проблем. Бо саме це, мабуть, у всій цій реформі є найголовнішим і, в той же час, найскладнішим завданням», – зазначила Катерина Кондратенко, Єрківецький сільський голова.1