Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Палять листя - Переяслав у диму
19.10.2018

Місто потопає у смердючому диму від спалювання листя.


Лекторій «Україна молода: війна та влада»
19.10.2018


Зразковий художній колектив «Перлина»
16.10.2018

Хореографічному колективу «Перлина» Будинку творчості дітей юнацтва та молоді присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив»


Вшанували пам’ять метальника Галактіоновича змаганнями
14.10.2018


50-річчя загальноосвітної школи №5
13.10.2018


Головна » Новини » Ситуацію з лісом на Переяславщині роз’яснило Держлісагентство

Ситуацію з лісом на Переяславщині роз’яснило Держлісагентство

У відповідь на запит УНІАН про стан лісового фонду в межах сіл Леніне, Козлів, Жовтневе, Строкове, Велика Каратуль Переяслав-Хмельницького району Київської області, Київське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомило, що тільки частина земель лісового фонду з числа земель сільських рад на території району знаходиться під наглядом ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп».

Згідно розпорядження Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації, ще в 2003 році в постійне користування державного підприємства «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» передано землі лісового фонду для ведення лісового господарства з числа земель сільських рад на території Переяслав-Хмельницького району загальною площею 3 752,5 га. «Однак, сільськими радами району зазначене розпорядження в частині передачі земель виконано частково, – у постійне користування було передано лише 2 816,6 га. У частині площею 885,4 1 га землі не передані у постійне користування з причини відмови сільських рад передавати землі та оформляти відповідну документацію», – зазначають в управлінні лісового та мисливського господарства Київщини.

«Управління здійснює планові перевірки за додержанням вимог законодавства у сфері лісового господарства в лісах підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, тобто державний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері лісового господарства іншими лісокористувачами Держлісагентство та його територіальні органи не здійснює», – йдеться в листі управління.

Таким чином, не передані держлісгоспу землі, які перебувають у постійному користуванні інших землекористувачів, не контролюються місцевим лісгоспом.

Раніше, жителі села Козлів Переяслав-Хмельницького району Київської області звернулися в УНІАН у рамках проекту «УНІАН-Підтримка» зі скаргами на неконтрольовану вирубку навколишніх лісів, появу в лісі огороджених ділянок, на яких зведені будови, що нагадують елітну базу відпочинку і стихійні звалища сміття.

«Ліс просто знищується. А це – найближчий великий ліс від Києва в східному напрямку. Там повинен бути заповідник з рекреаційними зонами. І потрібно максимально зберегти те, що залишилося, інакше на його місці залишиться голий степ», – вважають вони.1