Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Як уберегтися від коронавірусу?
14.03.2020

Вакцина проти коронавірусу поки що не розроблена. Але уберегтися від нього можна, головне – не панікувати й дотримуватися деяких простих правил. Про них розповідає начальник районного управління Держпродспоживслужби Олексій Роман


Карантин у Переяславі
13.03.2020

Припиняється робора всіх навчальних закладів, скасовуються недільні базари скасовуються.


Що треба знати пацієнтам про другий етап медичної реформи
11.02.2020


Майстер-клас для вчителів трудового навчання
23.01.2020


«Водохрещення Господнє» зібрало багато містян
19.01.2020


Головна » Новини » На сході села Світанок говорили про об’єднання

На сході села Світанок говорили про об’єднання

25 липня відбувся схід села Світанок, у якому взяли участь голова районної ради Петро Качкалда, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, керівник апарату адміністрації Валерій Перчук, начальник відділу житлових субсидій та виплат соціальних допомог Тетяна Іванченко та представник військового комісаріату Володимир Мамітько.

Сільський голова Микола Липко прозвітував про свою роботу. Він подякував громаді за активну підтримку у розвитку села, а також місцевим фермерам, які також всіляко допомагають. Микола Ілліч розповів про найближчі плани, це ремонт будинку культури, заміна вікон у школі, розробка генерального плану села та придбання підстанції. Жителі села визнали його роботу задовільною. «Господь дасть нам здоров’я та мудрості, разом ми все подолаємо», – закінчив свій виступ очільник села.

Наступним питання було об’єднання громад. Як уже повідомлялося раніше, жителі села Світанок погодилися на пропозицію Цибель щодо створення громади у складі сіл Хоцьки, Світанок, Лецьки, Пологи-Яненки з центром у Циблях. Тож сільські голови цих сіл також завітали на зібрання, щоб ще раз обговорити свої плани з людьми.

Свої думки щодо територіально-адміністративної реформи висловили і районні керівники. Голова районної ради Петро Качкалда переймається долею всього району, а не окремих сіл, саме тому наголосив на необхідності об’єднатися всією громадою у межах міста та району: «Але, перш ніж приймати таке серйозне рішення, необхідно все зважити. Історія показує нам невтішні приклади поділу, тому я впевнений, що наша сила – в єдності».

Голова райдержадміністрації Андрій Пряхін подякував всім за активність. «Якщо громада прийняла рішення приєднатися до Цибель, то дійте в цьому напрямку. А ми, як керівники, зробимо все можливе,щоб всі села залишилися в межах району, а жителі села мали рівний доступ до всіх послуг», – підсумував Андрій Володимирович.

На голосування були поставлені обидві пропозиції – Циблівська та Переяславська громади, більшістю голосів було вирішено приєднатися до Цибель.

Та все ж селян найбільше хвилюють питання, з якими вони стикаються щодня, це шалені тарифи на комунальні послуги, плата за оренду паїв, водо- та електропостачання.

Очільники району запевнили, що жодна проблема селян не залишиться не вирішеною, тим паче, що сільська і районна влада працюють в тісному взаємозв’язку.1