Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Зусиллями мешканців і підприємців прибрано міський пляж
15.08.2017


Конкурс «Бренд міста Переяслава-Хмельницького»
14.08.2017

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у міському конкурсі


Як перемогти корупцію в держзакупівлях
26.06.2017

За допомогою впровадження системи ProZorro в Україні вдалося практично повністю викорінити корупцію в держзакупівлях і заощадити мільярди гривень бюджетних коштів.


Підсумки місячника благоустрою на Переяславщині
06.05.2017


У Переяславі пройде День вуличної музики
29.04.2017


Головна » Новини » Розтріляні євреї Переяслава

Розтріляні євреї Переяслава

У вересні-жовтні цього року світ вшановує пам’ять жертв Холокосту.

75 років тому фашистами було знищено 6 млн євреїв і людей інших національностей в Європі. Трагедія Бабиного Яру м. Києва мала продовження в інших містах і маленьких містечках України.

У нас у Переяславі є свій Бабин Яр. Фашисти, які розстрілювали людей у Бабиному Яру м. Києва, згодом з’явилися у Переяславі і з 3 жовтня почалися розстріли євреїв. Було знищено більше тисячі людей. Очевидці розповідали, що кров текла струмочками від Заальтицького кладовища декілька днів.

Товариство єврейської культури займалося пошуком прізвищ загиблих. Було встановлено більше 300 осіб. Ці дані направлені в Ізраїль в Яд-Вашем – інститут Героїзму і Катастрофи. Нам удалося знайти фото 30 розстріляних фашистами людей. Це діти, жінки, люди похилого віку, інваліди. Ці фото ми хочемо показати на загальноміському мітингу Скорботи, який ми проводимо щорічно. Серед них 17 осіб моїх рідних. Гехтмани, Куцовські, Чорноусові: дідусь, бабусі, дядько й троє дітей, мамина двоюрідна сестра і її чоловік і двоє дітей, жінка двоюрідного брата і її син, двоюрідна бабуся, Меєр і Діна Куцовські. Серед розстріляних моя піонервожата, однокласник.

Ми високо цінуємо подвиг людей, які в лихі часи минулої війни виявили християнське милосердя та доброту і, незважаючи на ризик втратити власне життя та життя своєї родини, рятували євреїв, які були приречені на загибель. Це Праведники Світу та Праведники України. Такі люди були і в Переяславі. Ось їх імена.

Праведники Світу: Ксенія Лінецька, Олександр і Наталія Бабчуни, Ганна Коломієць та її донька.

Праведники України: Ганна Шкрильова, Клавдія Попова, Василь Попов, Петро Попов, Олена Шаповал, Ганна Сподин.

У Києві, у Бабиному Яру, є Алея Праведників. 29 вересня на мітингу, який відбудеться на Алеї Праведників, будуть присутні нащадки Праведників. Від нас буде донька Попова Петра Миколайовича – Віра.


Джерело: Ціля Гехтман, Почесний громадянин м. Переяслава
1