Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Місцеві вибори 2020 - особливості голосування
08.10.2020

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, будуть не схожі на попередні. Передусім вони пройдуть на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів та громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропорційною системою. Що слід знати про майбутні вибори, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.


Місцева влада вже повинні готувати проекти гральних зон в Україні - експерт
23.09.2020


Танцювальна битва «DANCE BATTLE» у Переяславі
25.08.2020


Робота закладів освіти у новому навчальному році
25.08.2020


Без Обмежень собирают Олимпийский
02.06.2020


Головна » Новини » Розтріляні євреї Переяслава

Розтріляні євреї Переяслава

У вересні-жовтні цього року світ вшановує пам’ять жертв Холокосту.

75 років тому фашистами було знищено 6 млн євреїв і людей інших національностей в Європі. Трагедія Бабиного Яру м. Києва мала продовження в інших містах і маленьких містечках України.

У нас у Переяславі є свій Бабин Яр. Фашисти, які розстрілювали людей у Бабиному Яру м. Києва, згодом з’явилися у Переяславі і з 3 жовтня почалися розстріли євреїв. Було знищено більше тисячі людей. Очевидці розповідали, що кров текла струмочками від Заальтицького кладовища декілька днів.

Товариство єврейської культури займалося пошуком прізвищ загиблих. Було встановлено більше 300 осіб. Ці дані направлені в Ізраїль в Яд-Вашем – інститут Героїзму і Катастрофи. Нам удалося знайти фото 30 розстріляних фашистами людей. Це діти, жінки, люди похилого віку, інваліди. Ці фото ми хочемо показати на загальноміському мітингу Скорботи, який ми проводимо щорічно. Серед них 17 осіб моїх рідних. Гехтмани, Куцовські, Чорноусові: дідусь, бабусі, дядько й троє дітей, мамина двоюрідна сестра і її чоловік і двоє дітей, жінка двоюрідного брата і її син, двоюрідна бабуся, Меєр і Діна Куцовські. Серед розстріляних моя піонервожата, однокласник.

Ми високо цінуємо подвиг людей, які в лихі часи минулої війни виявили християнське милосердя та доброту і, незважаючи на ризик втратити власне життя та життя своєї родини, рятували євреїв, які були приречені на загибель. Це Праведники Світу та Праведники України. Такі люди були і в Переяславі. Ось їх імена.

Праведники Світу: Ксенія Лінецька, Олександр і Наталія Бабчуни, Ганна Коломієць та її донька.

Праведники України: Ганна Шкрильова, Клавдія Попова, Василь Попов, Петро Попов, Олена Шаповал, Ганна Сподин.

У Києві, у Бабиному Яру, є Алея Праведників. 29 вересня на мітингу, який відбудеться на Алеї Праведників, будуть присутні нащадки Праведників. Від нас буде донька Попова Петра Миколайовича – Віра.


Автор: Ціля Гехтман, Почесний громадянин м. Переяслава

1