Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Масштабне районне патріотичне свято

Масштабне районне патріотичне свято

Патріотичний мега-проект до 20-ї річниці Конституції України та Дня молоді в Україні «Живи та міцній Українська Державо!» успішно реалізували на Переяславщині.

Новим для всіх був формат заходу: це не одне районне свято, куди приїхали б 5-6 представників громади, і не просто свято окремого села – сім територіальних громад району запросили до себе села-сусіди, спільно організували та провели низку спортивних та мистецьких заходів: унікальні та надзвичайні виставки народних умільців, конкурси вишиванок, флеш моби, вело пробіги, ігрові дитячі програми та атракціони, фестивалі української кухні, змагання з футболу, армреслінгу, гирьового спорту. Урочистості з покладанням квітів та вшануванням героїв сьогодення змінювали концерти української музики та молодіжні дискотеки.

Бажаними гостями стали очільники району – голова райдержадміністрації Андрій Пряхін та голова районної ради Петро Качкалда. Вони у сладі делегації привітали земляків, відзначили подяками, грошовими преміями та квітами. Кожна людина, яка прийшла на свято, мала можливість поспілкуватися з керівниками району, задати запитання, сказати про наболіле.

Та головною в цей день була тепла, дружня атмосфера Любові та Добра, яка панувала між людьми. Її створили достойні і мудрі люди – очільники сільських громад району, які вклали в цю роботу всі свої вміння та душу. Теплі, щирі привітання сільських голів громадам, бажання поділитись і піснею і смаколиками власного приготування, як кажуть в народі, «і себе показати, і на інших подивитись», бо ніякими благами світу не замінити просту розкіш людського спілкування.

Свято у кожному селі було унікальним. Урочисте відкриття заходу відбулося у Студениках, туди з’їхалися жителі сіл Соснова, Строкова, Сомкова Долина, Соснівка, Козлів та Переяславське. Кожна громада взяла участь у виставці та якнайкраще представила самобутність та унікальність свого села. «Творча спілка майстрів Переяславщини» на чолі з Аллою Літковою представили вишиту карту Переяслав-Хмельницького району та великий вишитий рушник. Майстрині пояснили, що почали його вишивати з початком війни і не покинуть справу, допоки війна не скінчиться. На чолі з директором школи Марією Лях 15 учнів Студениківської школи до свята здійснили 20-ти кілометровий велопробіг та фінішували під оплески присутніх у патріотичних футболках, учні та вихованці дитячого садочка дарували глядачам свою творчість. Спеціалісти відділу молоді та спорту РДА провели змагання з арм-реслінгу серед чоловіків та жінок різних вагових категорій. Стараннями місцевого фермера Володимира Саєнка для дітей безкоштовно працював батут та атракціони. До організації свята також долучилися ПП «Нива Переяславщини», ТОВ «Мисливські стежки», норкова ферма «Пелском» та місцеві підприємці.

Тепло та по-українському щиро зустріли делегацію у Вовчкові. Туди з’їхалися жителі сіл Пристроми, Гайшин та Гланишів. У фойє клубу були влаштовані виставки місцевих умільців з кожного села. Українськими піснями гостей радували творчі колективи. Окрім подяк голови адміністрації та голови районної ради, сільський голова села Вовчків Тетяна Постолюк вручила подяки громадам сусідніх сіл, які приймали активну участь у підготовці святі, Вовчківській футбольній команді, які того дня перемогли команду Пристрім з рахунком 10:3, а також художньому керівнику колективу «Червона калина» Валентину Гордієнку. Квітами Тетяна Петрівна привітала свою односельчанку Тетяну Боднар, яка відважно несе службу в зоні АТО, а нині перебуває в короткочасній відпустці та жительку села Вовчків Ганну Шапченко, яка на День Конституції відзначає свій День Народження. З організацією свята допомогли керівники господарств Іван Забара та Володимир Романенко.

До Дем’янець завітали жителі сіл Мазінки та Харківці. Українською піснею гостей зустрів зведений хор колективів «Дем’янчанка» та «Мальви» під керівництвом Миколи Губаря та Миколи Козачука. Доки відбувалася урочиста частина свята, господині готували смаколики для всіх гостей, з продуктами радо допомогли місцеві фермери та підприємці. Одну з подяк вручили командиру Дем’янецької футбольної команди Олександру Кравченку, він в свою чергу, подякував керівникам господарств Петру Губару, Василю Григоренку та Володимиру Курилко за постійну підтримку у всіх починаннях команди.

Свято у Єрківцях, куди з’їхалися жителі Стовп’яг, Дівичок та Ковалина, пройшло не менш феєрично. Розпочалося воно з патріотичного танцювального флешмобу, в якому взяли участь дітки різного віку та з усіх сіл. Перед будинком культури майоріли робити місцевих вишивальниць та умільців. Під час святкової програми Народний гімн України – пісню «Ой у лузі червона калина» у виконанні колективу «Калинонька» під керівництвом сільського голови Катерини Кондратенко присутні в залі слухали стоячи та під вигуки «Браво!». Благодійну допомогу надали СТОВ «Єрківці-2», СГ «Геркулес», ПП «Тріумф», ФГ «Бебешко В.І.», ФГ «Святослав», ФГ «Стожар» та ТОВ «Старинська птахофабрика».

До ташанців приїхали гості із сусідніх сіл Помоклі, Виповзки, Горбані, Шевченкове, Чопилок, Положаїв та Денис, алеєю з вишиваних рушників зустрічали гостей артисти. Спеціально до свята в Ташані підготували літній майданчик для проведення свят, тож гості мали змогу насолоджуватися дійством в холодку. Свято пройшло на високому патріотичному рівні,творчі колективи підготували самобутні виставки талановитих односельців, а гості радували різноманіттям української вишиванки. Місцеві артисти подарували присутнім чудовий настрій, а ідеальний музичний супровід забезпечив сільський голова з Горбанів Василь Вовчанівський. Головним спонсором святкувань виступила компанія «Євросем». Одну з подяк отримала Золотий Голос Переяславщини Наталія Ходан, яка була ведучою свята.

В Улянівці приймали делегації сіл Тарасівка, Пологи-Вергуни, Пологи-Яненки, Хоцьки та Світанок. Ведучі урочисто представили кожну з них, розповівши історію села та про знаменитих людей цього краю. Імпровізована сцена була прикрашена чудовими дерев’яними написами «Слава Україні», які спеціально до свята виготовив місцевий майстер Сергій Скляренко. Меценатами свята були ПП «Маїс», ФГ «Волошка», ПП «Євросем» та підприємці місцевих магазинів.

Заключне свято відбулося у Лецьках за участю жителів сіл Пологи-Чобітьки, Вінинці, Циблі, Мала Каратуль, Воскресінське та Велика Каратуль. Тут святкові заходи тривали увесь день та закінчилися молодіжною дискотекою. Одну з подяк вручили герою АТО, кіборгу Леоніду Хмелькову, який нині лікується після отриманих тяжких травм. Київське обласне відділення Національного олімпійського комітету України подякою за активну участь у реконструкції та будівництві спортивних споруд відзначили сільського голову села Лецьки Олександра Палагуту, адже в будинку культури стараннями голови, всіх жителів села та меценатів запрацював спортивний зал. Завдяки допомозі спонсорів, організатори свята наварили великий казан юшки та каші, приготували інші пригощення, а для дітей — безкоштовні розваги та морозиво.

У кожному селі свято пройшло на найвищому рівні саме завдяки активній участі її жителів та підтримці місцевих керівників господарств та підприємців. Організували це масштабне свято відділ культури, відділ молоді та спорту РДА, колектив районного Будинку культури, творчо та активно участь взяли працівники всіх сільських закладів культури. Дитячо-розважальну програму цікаво провели в Студениках, Дем’янцях та Улянівці міжнародний благодійний фонд «Клуб майбутнє», церква «Оселя благодаті». Найкращим чином у організації свята проявили себе працівники галузі культури, освіти, спорту, центру соціальних служб, працівники медицини та поліції, які подбали про заходи безпеки.1