Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Головна » Новини » Протести проти використання сміттєвого полігону у селі Велика Каратуль

Протести проти використання сміттєвого полігону у селі Велика Каратуль

Сміттєзвалище у селі Велика Каратуль

29 березня жителі села Велика Каратуль на території сміттєзвалища, яке належить ВУКГ, провели мітинг проти вивезення сюди побутових відходів з міста. Сільський голова Олександр Середній зазначив, що міська влада порушила обіцянку не вивозити сміття на цю територію:

– 27 лютого цього року у Великій Каратулі відбулися збори громади села, на них були керівники міста. Після тривалого обговорення, заслухавши позицію всіх сторін, громада прийняла рішення заборонити вивіз сміття на цей полігон.

Жителі села перекопали дорогу до санполя, але хтось ту канаву засипав і машини із відходами знову «протоптали» сюди шлях. Такі дії міської влади збурили людей, і ми вирішили провести цей мітинг. У нас є документ Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області від 27 березня 2013 року, в якому зазначено, що місту дозволено розміщувати тут відходи терміном лише на один рік, тобто до 2014 року. А з 1 січня цього року відповідно до Закону України «Про відходи» №5402-VI забороняється захоронення неперероблених побутових відходів. Ці рішення ніхто не виконує.

За останні десять днів місто вивезло сюди цілі гори сміття. Ми вже не знаємо, в які служби нам звертатися, щоб нас почули. У жителів частини села, які проживають неподалік сміттєзвалища, у колодязях вода за санітарними нормами навіть уже і не технічна. Люди ходять по воду до нової свердловини, яку зробили за сприяння ПОА «Україна».

Це сміттєзвалище використовується із 1972 року, то, може, вже достатньо труїти великокаратульців?

Жителі села, які прийшли на мітинг протесту, висловлювали різні пропозиції щодо протидії завезенню сюди сміття: від чергування на території полігону до збору та вивезеннч звалених тут відходів під міську раду.1