Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » До проекту ПРООН та ЄС залучились чотири сільські громади Переяслав-Хмельницького району

До проекту ПРООН та ЄС залучились чотири сільські громади Переяслав-Хмельницького району

проект ПРООН та ЄС

Переяслав-Хмельницький район одним з перших на Київщині почав брати участь в міжнародному проекті Програми розвитку ООН та ЄС “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Ще у 2008 році, коли цей проект лише стартував в регіоні, кілька сільських громад району успішно пройшли конкурс, а згодом і реалізували різні важливі соціальні проекти, серед яких – ремонт вуличного водопроводу, заміна вікон у школах тощо. Крім того, не менш важливим було набуття досвіду участі в подібних міжнародних програмах, самоорганізація активного сільського населення.

Також успішними наші сільські громади були і в другій фазі проекту, а от серед учасників третьої фази, що розпочалася в серпні минулого року, Переяславщини спочатку не було. Європейський Союз, коштом якого реалізовується проект, надає фінансування в обмеженій кількості, тож до участі в проекті загалом долучається не так багато громад і лише в окремих районах області. Організатори проекту зацікавлені, щоб учасниками кожної наступної фази були нові громади, тому, коли розпочиналася третя, серед основних учасників нашого району не було, його залишили в резерві. Та сталося так, що один з основних учасників через певні причини вийшов з проекту. Вакантне місце і дозволили зайняти нашому району.

14 травня цього року угоду про це було підписано представниками проекту та районним керівництвом. Потім серед сільських громад було проведено конкурс на участь у проекті. До нього потрапили такі села, як Дем’янці, Пологи-Вергуни (обидва прийматимуть участь вже вдруге) та Вовчків і Гайшин, які прийматимуть участь вперше. Село Шевченкове зараховано в резерв.

підписання угод про участь в проектіТож днями в приміщенні Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації відбулося підписання угод про участь в проекті вже безпосередньо представниками громад, які потрапили до нього. Участь у заході взяли координатор проекту на Київщині Світлана Василенко, голова РДА Григорій Дубина, в. о. голови райради Іван Бугаєнко, керуючий справами райради Василь Бідюк та інші.

У своїх виступах керівники району пообіцяли всіляку підтримку учасникам проекту. Зокрема, як зазначив Григорій Дубина, за результатами першого півріччя очікується суттєве перевиконання плану по надходженнях до районного бюджету. Висловив впевненість, що це дозволить зробити необхідний внесок і для реалізації тих конкретних планів, що втілюватимуть громади у своїх селах. Бо, як наголосила зі свого боку Світлана Василенко, як і раніше їх фінансування буде забезпечуватися з трьох джерел: 65 % – Євросоюз, 30 % – бюджет районний, сільської ради або спонсори, 5 % – кошти, які повинні дати члени громади.

“Після підписання угод сьогодні, – звернулася вона до представників громад, – ви повинні конкретно визначитися, що саме хочете зробити у своїх селах. Якщо у ваших проектах передбачатиметься впровадження новітніх енергоефективних технологій, як наприклад, встановлення піролізних котлів, сонячних генераторів, колекторів, вітрогенераторів і таке інше, то Євросоюз надає для реалізації одного проекту суму еквівалентну 10 тис. доларів США за тим курсом Нацбанку, який буде на момент надання цих коштів. І це становитиме 65 % загальної вартості проекту. Якщо ж ви заплануєте звичайні проекти: заміну старих вікон на енергозберігаючі склопакети, або ж заміну дверей, утеплення горища, водопостачання, вуличне освітлення, можливо, якісь екологічні проекти і тому подібне, то частка Євросоюзу на один проект становитиме суму еквівалентну 5 тис. доларів. Відповідно менше коштів потрібно буде для нього і від бюджету та громади.”

Крім визначеності зі своїми планами, перед громадами, особливо, які беруть участь у проекті вперше, стоїть і багато інших завдань: організація своєї структури, підготовка статуту, реєстрація, відкриття банківського рахунку та інші різні формальності. Простіше у цьому плані тим селам, де громади вже сформовано, їм варто лише перевірити свої статути на відповідність нині діючій законодавчій базі. Координатор проекту на Київщині наголосила, що і для перших, і для других учасників проекту часу для виконання всієї необхідної роботи, що зараз перед ними стоїть, достатньої. Адже проект, що стартував минулого року, розраховано на три роки, тобто до серпня 2017-го. Проте і вона, й інші учасники цієї зустрічі наголошували, що затягувати з реалізацією проектів не варто. І, якщо які сільські громади попрацюють активно і злагоджено, то не виключено, своє проекти зможуть зробити вже до кінця нинішнього року. Їхня зацікавленість в цьому найбільша, адже все, що вони зроблять буде лише на благо їх самих.

Одразу ж після підписанн яугод представниками громад, Світлана Василенко провела з ними тренінги, на яких детально розповідала про різні особливості ефективної участі в проекті, відповідала на запитання присутніх.


Автор: КОДА
www.kyiv-obl.gov.ua

1