Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » На Переяславщині реалізується проект «Доброзичливі сусіди»

На Переяславщині реалізується проект «Доброзичливі сусіди»

9 серпня у соціальному гуртожитку с. Гайшин було організовано та проведено  засідання круглого столу за участю керівників соціальних служб району: начальника управління соціального захисту населення Надії Ясинчук, начальника служби у справах сім’ї та дітей Світлани Бутник, директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любові Онопрієнко, директора соціального гуртожитку Світлани Шевченко, представників громадських організацій: голови правління інформаційно–тренінгового центру громадських ініціатив Наталії Костюк, представника Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник» Олександри Скромної, представників благодійної організації «Безпечна Дарниця» Інни Туркені та Надії Заїки, внутрішньо переміщених осіб.

Головне завдання зустрічі – ознайомити всіх учасників з двома проектами: «Подорожі країною, як інструмент успішної інтеграції ВПО в місцеві громади та їх роль в процесі миротворення в Україні» та Проект сприяння примиренню і порозуміння між внутрішньо переміщеними особами і місцевими громадами «Доброзичливі сусіди», які реалізуються в Україні за підтримки Українського жіночого Фонду, Інституту Миру США та Глобального Фонду для Жінок. Метою цих проектів є сприяння примиренню і порозумінню між внутрішньо переміщеними особами та місцевими громадами, забезпечення діалогу між органами державної влади та громадою для пошуку рішень гострих соціально-економічних, культурних та інших питань з урахуванням інтересів усіх членів громади, в тому числі ВПО, зменшення  впливу сприйняття інформації щодо нав’язування стереотипів та негативних асоціацій, що подається через ЗМІ та соціальні мережі, відносно мешканців східної та західної України.

Під час емоційного обговорення з вуст кожного учасника звучали слова: «Ми хочемо Миру та Злагоди в нашій Україні, хто, як не Ми зможемо  активізувати внутрішньо переміщених осіб до інтеграції, співпраці та взаємної підтримки з місцевими громадами». Тому було вирішено створити  робочу групу по реалізації цих проектів, а також розроблено ряд заходів до Дня Незалежності України.

Другим етапом засідання була зустріч з головою райдержадміністрації Андрієм Пряхіним та головою районної ради Петром Качкалдою.

Спільно з представниками громадських організацій вони обговорили проекти, загальний контекст яких обумовлений виникненням великої кількості вимушених переселенців у зв’язку з військовим конфліктом на Сході України та складностями соціально-психологічної адаптації та інтеграції внутрішньо-переселених осіб в нове середовище.

Інна Туркеня акцентувала увагу на тому, що місцеві жителі виявились не готові сприйняти ВПО як членів «своєї» громади, насамперед через існування в українському суспільстві встановлених стереотипів сприйняття мешканцями Заходу і Сходу один одного. Ці стереотипи, нав’язані як внутрішніми ЗМІ, так і російською пропагандою, прижилися тому, що  протягом останніх десятиліть втрачена культура міжособистісного безпосереднього спілкування, наявність якого є необхідною складовою ефективного функціонування будь-якого суспільства. Тому проект «Подорожі країною,як інструмент успішної інтеграції ВПО в місцеві громади та їх роль в процесі миротворення в Україні», який координує благодійна організація «Безпечна Дарниця», є одним із способів вирішення внутрішньополітичних конфліктів, зокрема подолання соціально-психологічної напруги, відновлення практики «живого» спілкування та обміном інформації.

Надія Заїка, яка також є координатором цього проекту, додала, що практика інших держав доводить, що організація подорожей в різні регіони країни – є дієвим інструментом примирення. Як кажуть в народі – «Якщо хочеш краще пізнати людину, запроси її додому, покажи як ти живеш, і ти будеш здивований тим, що вона живе так само».

Олександра Скромна, представник всеукраїнського центру правової допомоги «Громадський захисник», запропонувала  обговорити  пропозиції щодо проведення  соціального фестивалю «Доброзичливі сусіди» до Дня Незалежності України.

Голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, розуміючи всі проблеми внутрішньо переміщених осіб, підтримав ініціативу громадських організацій щодо розробки плану спільних дій та організації проведення «Майдану Миротворення» в рамках проекту «Доброзичливі сусіди».

Голова районної ради Петро Качкалда наголосив, що ми робимо спільну справу, яка сприятиме подальшій інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеву громаду: «Як показує досвід переселенців з Чорнобиля, на все потрібен час. Люди перекумалися, пересваталися, і дійсно стали однією дружною громадою».

Очільники району подякували всім за проявлену ініціативу та підтримку внутрішньо переміщених осіб на Переяславщині.

Всіх бажаючих взяти участь  у соціальному фестивалі «Доброзичливі сусіди» запрошуємо 23 серпня 2016 року на майдан Миротворення, який буде розміщений біля районного будинку культури.1