Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Відомий онлайн-рітейлер проводить конкурс студентських есе
15.05.2020


Де в Переяславі можна придбити освячені паски
14.04.2020


Як уберегтися від коронавірусу?
14.03.2020

Вакцина проти коронавірусу поки що не розроблена. Але уберегтися від нього можна, головне – не панікувати й дотримуватися деяких простих правил. Про них розповідає начальник районного управління Держпродспоживслужби Олексій Роман


Карантин у Переяславі
13.03.2020

Припиняється робора всіх навчальних закладів, скасовуються недільні базари скасовуються.


Що треба знати пацієнтам про другий етап медичної реформи
11.02.2020


Головна » Новини » У Переяславі проблеми з вивозом сміття

У Переяславі проблеми з вивозом сміття

 Роман Модебадзе, керівник приватного підприємства “Переяслав буд”, яке надає ці послуги, розповів на засіданні 47 сесії міської ради, що негода стала основною завадою і  особливо на невеликі вулички, яких у місті переважна більшість, через глибокий сніг заїхати сміттєвозам було неможливо.

– Проте це не єдина причина, – зазначив він. – Сміття останнім часом ми возили до Злотоноші. Останні три тижні його у нас там перестали приймати. Кажуть, що і свого сміття вистачає, а ще й проблеми зі снігопадом, поломками техніки і таке інше. Сказали нам не приїжджати.

Крім того, у підприємства виникали серйозні фінансові проблеми. Значною мірою його послуги оплачувалися за рахунок державних субсидій, що нараховуються населенню на різні компослуги. Але, за словами керівника, за три останні місяці минулого року їх підприємству не перерахували. Тож у нього виникали борги і по зарплаті, по оплаті палива, послуг сміттезвалища, куди вони возили сміття.

Нинішнього року поки що не видно перспектив виправлення фінансового становища. Справа в тому, що набула чинності нова постанова Кабміну, відповідно до якої кошти субсидій можна використовувати лише для погашення заборгованостей чи оплату енергоносіїв, водопостачання, для виплати зарплат та податків. Як зазначив Григорій Карнаух, у “Переяслав буду” дуже великі затрати ідуть на паливо-мастильні матеріали, оренду приміщення, оплату послуг сміттезвалища, тобто на те, що не передбачено постановою. Тож з вивезенням сміття і в подальшому можуть виникати дуже серйозні проблеми.

Вирішенням проблеми могло б бути власне сміттезвалище. Тож деякі депутати знову поцікавилися, чи щось робиться у цьому напрямку?

– До Великої Каратулі ми із міським головою, – сказав його перший заступник, – їздили багато разів, мало на колінах там не стояли. Вони не надають дозволу, щоб на полігон, що біля їхнього села місто відновило вивезення сміття. Зараз у них вже майже розроблено генеральний план села. Полігон хочуть включити в його межі.1