Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Головна » Новини » У Переяславі проблеми з вивозом сміття

У Переяславі проблеми з вивозом сміття

 Роман Модебадзе, керівник приватного підприємства “Переяслав буд”, яке надає ці послуги, розповів на засіданні 47 сесії міської ради, що негода стала основною завадою і  особливо на невеликі вулички, яких у місті переважна більшість, через глибокий сніг заїхати сміттєвозам було неможливо.

– Проте це не єдина причина, – зазначив він. – Сміття останнім часом ми возили до Злотоноші. Останні три тижні його у нас там перестали приймати. Кажуть, що і свого сміття вистачає, а ще й проблеми зі снігопадом, поломками техніки і таке інше. Сказали нам не приїжджати.

Крім того, у підприємства виникали серйозні фінансові проблеми. Значною мірою його послуги оплачувалися за рахунок державних субсидій, що нараховуються населенню на різні компослуги. Але, за словами керівника, за три останні місяці минулого року їх підприємству не перерахували. Тож у нього виникали борги і по зарплаті, по оплаті палива, послуг сміттезвалища, куди вони возили сміття.

Нинішнього року поки що не видно перспектив виправлення фінансового становища. Справа в тому, що набула чинності нова постанова Кабміну, відповідно до якої кошти субсидій можна використовувати лише для погашення заборгованостей чи оплату енергоносіїв, водопостачання, для виплати зарплат та податків. Як зазначив Григорій Карнаух, у “Переяслав буду” дуже великі затрати ідуть на паливо-мастильні матеріали, оренду приміщення, оплату послуг сміттезвалища, тобто на те, що не передбачено постановою. Тож з вивезенням сміття і в подальшому можуть виникати дуже серйозні проблеми.

Вирішенням проблеми могло б бути власне сміттезвалище. Тож деякі депутати знову поцікавилися, чи щось робиться у цьому напрямку?

– До Великої Каратулі ми із міським головою, – сказав його перший заступник, – їздили багато разів, мало на колінах там не стояли. Вони не надають дозволу, щоб на полігон, що біля їхнього села місто відновило вивезення сміття. Зараз у них вже майже розроблено генеральний план села. Полігон хочуть включити в його межі.1