Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Позачергова 76 сесія Переяслав-Хмельницької міської ради

Позачергова 76 сесія Переяслав-Хмельницької міської ради

26 червня відбулася сесія Переяслав-Хмельницької міської ради. На засідання прибули 28 депутатів із 46.

ОСББ у пріоритеті

Міські парламентарі прийняли низку важливих рішень. Зокрема, перший заступник міського голови Михайло Погорелий презентував програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2015-2017 роки.

Ця робота вже розпочалася — 25 травня була підписана угода про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Переяслав-Хмельницькою міською радою. Сенс програми в тому, що в міському житловому фонді вже близько 96% квартир знаходяться у приватній власності. У той же час за останні 7 років капітальний ремонт, який фінансується з міського бюджету, був проведений усього в 25 житлових будинках. А їх понад 100. З одного боку, квартири — це, свого роду, соціальне житло, утримувати яке мешканцям допомагає міська рада. Проте її обмежені можливості не дозволяють робити в житловий фонд необхідні капіталовкладення. З другого боку, самі жителі теж не в спромозі нести витрати, яких би вистачало на повноцінне утримання свого житла. Мешканці багатоквартирних будинків платять у ВУЖКГ (колишній ЖЕК), звідки значна частина цих коштів вилучається у вигляді податків. Крім того, квартплата надходить у «загальний котел», тож часто виходить, що за рахунок одних мешканців ремонтують житло інших. Тому жителів багатоповерхівок необхідно спонукати до створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Тоді вони самі розпоряджатимуться своїми коштами і платитимуть мінімальні податки. А провести капремонти на перших порах допоможе Євросоюз. Створення ОСББ розвиватиме ініціативу на місцях, що, у свою чергу, сприятиме розвитку місцевого самоврядування. Тож депутати затвердили програму підтримки ОСББ.

Проблемна заправка

Знову розглядалося питання автозаправки «КДК» на проспекті Червоноармійців. З’ясувалося, що ще 3 квітня Київський окружний адміністративний суд прийняв постанову за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до ПП «Автопетроліум» щодо експлуатації вказаного вище автозаправного комплексу з порушенням вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. Згідно з постановою, АЗС повинна негайно припинити роботу. Тому раніше створена депутатська комісія з вивчення проблеми цієї АЗС має відповісти на кілька запитань. По-перше, чому заправка нині працює? Чи усунені недоліки, чи подана апеляція? По-друге, чому міська рада уклала договір оренди земельної ділянки з ТОВ «КДК», а в постанові суду фігурують ПП «Автобансервіс» та ПП «Автопетроліум»?

Генплан відклали

Докладно обговорювалося внесення змін до програми благоустрою на 2015-2017 рр. До неї було внесено капітальний ремонт вул. Космонавтів з облаштуванням тротуарів (784 тис. грн), частини тротуарів на вул. Можайській (122 тис.) та вул. Набережну (100 тис.).

На жаль, міські обранці не затвердили результати проведення громадських слухань та розгляду пропозицій громадськості до проекту генерального плану Переяслава. З’ясувалося, що було тільки громадське обговорення в інших формах. Тож термін прийняття генплану відсувається все далі.

Притулок для тварин

Захисники інтересів громади прийняли важливе рішення про організацію роботи щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Згідно з ним, за цю роботу відповідатиме ВУКГ. Це комунальне підприємство повинне укласти договір оренди на приміщення, що в мкр Підварки, яке належить СФГ «Доля». У ньому, на площі 1440 кв м, планується розмістити собачий притулок. А відділ капітального будівництва та ЖКГ має розробити програму регулювання чисельності безпритульних тварин та положення про притулки для тварин.1