Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Екологічний захід «Посади дерево» до Дня довкілля

Екологічний захід «Посади дерево» до Дня довкілля

Екологічний захід «Посади дерево» до Дня довкілля

До українського Дня довкілля, 20 квітня 2018 року, у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» відбувся екологічний захід «Посади дерево». Його організували та провели працівники науково-дослідного сектору «Музей історії лісового господарства Середньої Наддніпрянщини» за участю працівників науково-дослідного відділу «Дендропарк». Метою цієї екологічної акції було навчити слухачів садити дерева агротехнічно правильно та закласти посадку липової алеї на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

На заході були присутні представники Державного підприємства «Переяслав-Хмельницький лісгосп», клас шкільного лісництва ЗОШ №2 у супроводі соціального педагога Валентини Потапенко, учні груп 19, 22 ЦПТО з майстром Олексієм Бідним та учні 10 класу ліцею-інтернату «Патріот» із заступником директора ліцею Анатолієм Шмалієм.
Ведуча Ірина Бова звернула увагу слухачів на актуальність проведення таких екологічних акцій, бо вони направлені на поліпшення стану довколишнього середовища та сприяють вихованню екологічної культури як дорослих, так і дітей, що дуже значимо у сучасному суспільстві.

З вітальним словом до учасників звернулася перший заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Анна Петруня. Вона наголосила на важливості бережливого ставлення до природних багатств краю, розповіла про активну участь працівників Заповідника у заходах щодо благоустрою та догляду територій історичних та музейних об’єктів Переяслава.
Дітям була проведена екскурсія по розділу експозиції «Вирощування лісу» у Музеї історії лісового господарства, де вони могли ознайомитися з різними зразками лісосадильної техніки поч. та сер. ХХ ст., серед яких найбільш поширеним є меч Колєсова.

Людмила Данилюк, інженер лісових культур ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп», розповіла про історію виникнення такого меча, широке застосування його і в нинішній час закладання лісових площ. Цікавим був продемонстрований майстер-клас з посадки сіянців дерев під меч Колєсова.

Діти з класу шкільного лісництва, яке діє на базі ЗОШ № 2, розповіли про свою діяльність у збереженні та примноженні лісових багатств Переяславщини. Іна Бездольна (учениця 10 кл.) зі своїми колегами зі шкільного лісництва провели показ майстер-класу традиційної посадки саджанців дерев під лопату, наголосивши на важливих етапах послідовності цього процесу: глибини садильної ями, влаштування саджанця у ній, правильності поливу та кількості води. Учасники заходу мали можливість навчитися садити дерева, спробувавши це на практиці під час посадки горобини на території Музею історії лісового господарства.

Отримавши теоретичні і практичні знання агротехніки посадки дерев, учасники заходу взялися за посадку лип обабіч в’їзної дороги на територію Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Допомагали їм працівники відділу «Денропарк» Роман Березанський та Григорій Болілий.

Всього під час проведення заходу учнями було посаджено до 100 одиниць дерев. Посадковий матеріал люб’язно надали ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» у особі мисливствознавця Юрія Гича та частково — відділ «Дендропарк».

На завершення екологічного заходу «Посади дерево» кожен учасник в якості подарунка на згадку про свою участь отримав друковану продукцію НІЕЗ «Переяслав».1