Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Зусиллями мешканців і підприємців прибрано міський пляж
15.08.2017


Конкурс «Бренд міста Переяслава-Хмельницького»
14.08.2017

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у міському конкурсі


Як перемогти корупцію в держзакупівлях
26.06.2017

За допомогою впровадження системи ProZorro в Україні вдалося практично повністю викорінити корупцію в держзакупівлях і заощадити мільярди гривень бюджетних коштів.


Підсумки місячника благоустрою на Переяславщині
06.05.2017


У Переяславі пройде День вуличної музики
29.04.2017


Головна » Новини » На показ фільму «Поводир» у Переяславі приїде режисер Олесь Санін

На показ фільму «Поводир» у Переяславі приїде режисер Олесь Санін

фільм «Поводир»

Вже майже півмільйона глядачів подивилися історичну драму “Поводир” режисера Олеся Саніна, що є рекордом для українського кіно. Загальні збори кінострічки на рівні окупності картини і складають вже майже 16 мільйонів доларів. Художній фільм “Поводир” номінували на премію “Оскар” в номінації “найкращий фільм іноземною мовою”.

В основі сюжету фільму – історичний міф про дві сотні кобзарів, яких у 1934 році запросили на з’їзд Академії Наук до Харкова, а замість цього вивезли у ліс і розстріляли. Десятирічний Пітер – єдиний, хто бачив знищення сліпців. Після того, як його батька, американського підприємця, убило НКВД, хлопчик пристав до кобзаря Івана Кочерги і разом з ним мандрував чорною і голодною Україною.

Для зйомок деяких епізодів фільму було запрошено більше сотні незрячих непрофесійних акторів та справжніх кобзарів. Одну з головних ролей зіграла співачка Джамала. У епізодах задіяні сучасні українські поети Сергій Жадан та Олександр Ірванець. Головну роль хлопчика-поводиря виконав 10-річний американець Антон-Святослав Грін, мама якого родом з України.

7 та 8 лютого фільм покажуть у Переяслав-Хмельницькому районному будинку культури. У перший день відбудеться зустріч із кінорежисером Олесем Саніним, котрого запросив переяславський кобзар Микола Товкайло. Між іншим, він сам брав участь у масових сценах фільму. Зйомки деяких епізодів стрічки проходили під Переяславом. Тож місцевим глядачам буде цікаво вгледіти рідні місця.

Початок показу кінофільму о 17 годині. Вартість вхідного квитка – 20 гривень.


Відео


1