Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Свято мікрорайону Трубайлівка
16.09.2019


День міста Переяслав - 21 вересня
14.09.2019

План заходів до дня міста Переяслав-Хмельницький


Авторські тури в Португалію - подорож на край світу
14.09.2019


Зміни грошового обігу 2019 в Україні
12.09.2019

Банкнота в 1000 гривень та відмова від копійок. Коли і навіщо?


Засідання оргкомітету з питань відзначення Дня міста
04.09.2019


Головна » Новини » На показ фільму «Поводир» у Переяславі приїде режисер Олесь Санін

На показ фільму «Поводир» у Переяславі приїде режисер Олесь Санін

фільм «Поводир»

Вже майже півмільйона глядачів подивилися історичну драму “Поводир” режисера Олеся Саніна, що є рекордом для українського кіно. Загальні збори кінострічки на рівні окупності картини і складають вже майже 16 мільйонів доларів. Художній фільм “Поводир” номінували на премію “Оскар” в номінації “найкращий фільм іноземною мовою”.

В основі сюжету фільму – історичний міф про дві сотні кобзарів, яких у 1934 році запросили на з’їзд Академії Наук до Харкова, а замість цього вивезли у ліс і розстріляли. Десятирічний Пітер – єдиний, хто бачив знищення сліпців. Після того, як його батька, американського підприємця, убило НКВД, хлопчик пристав до кобзаря Івана Кочерги і разом з ним мандрував чорною і голодною Україною.

Для зйомок деяких епізодів фільму було запрошено більше сотні незрячих непрофесійних акторів та справжніх кобзарів. Одну з головних ролей зіграла співачка Джамала. У епізодах задіяні сучасні українські поети Сергій Жадан та Олександр Ірванець. Головну роль хлопчика-поводиря виконав 10-річний американець Антон-Святослав Грін, мама якого родом з України.

7 та 8 лютого фільм покажуть у Переяслав-Хмельницькому районному будинку культури. У перший день відбудеться зустріч із кінорежисером Олесем Саніним, котрого запросив переяславський кобзар Микола Товкайло. Між іншим, він сам брав участь у масових сценах фільму. Зйомки деяких епізодів стрічки проходили під Переяславом. Тож місцевим глядачам буде цікаво вгледіти рідні місця.

Початок показу кінофільму о 17 годині. Вартість вхідного квитка – 20 гривень.


Відео1