Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Перспективи об’єднання територіальних громад на обговоренні сіл

Перспективи об’єднання територіальних громад на обговоренні сіл

Днями відбулися сходи села у Переяславському та Циблях. Основним питанням, яке обговорювали з жителями було питання об’єднання громад.

Як повідомив сільський голова села Переяславське Михайло Ємельяненко, до них надійшла пропозиція від Студениківської сільської ради про створення громади з центром у селі Студеники до складу якої увійдуть Козлів, Переяславське, Вовчків, Соснівка, Сомкова Долина, Помоклі, Строкова, Велика Каратуль, Гланишів, Пристроми. Попередньо депутати Переяславської сільської ради провели зустрічі на своїх округах та проінформували людей про адміністративно-територіальну реформу та пропозицію сусідньої сільської ради. Підсумки підвели в широкому колі за участю представників районної влади та депутатського корпусу – голови районної ради Петра Качкалди, голови райдержадміністрації Андрія Пряхіна, керівника апарату адміністрації Валерія Перчука та депутатів районної ради Марії Лях, Любові Плужник, Юрія Бобровніка, на зустріч також завітав ініціатор об’єднання – сільський голова Студеників Микола Ґудзь.

Під час обговорення свою думку висловили очільники району Петро Качкалда та Андрій Пряхін, які виступають за збереження цілісності району, адже ми вже маємо налагоджену і розгалужену систему медичного забезпечення, освіти, транспортного зв’язку, комунікацій тощо. Депутат районної ради Юрій Бобровнік від районного партійного осередку «Солідарність» висловився про об’єднання в одну потужну громаду району та міста.

Директор Студениківської школи, депутат районної ради Марія Лях виступила за об’єднання навколо села Студеники, адже це село має потужний потенціал. Її думку підтримав голова правління ПАТ «Переяславський ЕКХП» Олександр Ярощук, яке входить до групи компаній «Нива Переяславщини» та є головним бюджетонаповнювачем у селах Студеники, Сомкова Долина, Козлів та Переяславське.

Вислухавши всі думки та аргументи, громадою села було вирішено створити робочу групу з числа депутатів сільської ради та провести детальні розрахунки спроможності такої громади, а вже потім зібратися та проаналізувати цей аспект питання.

У Циблях окрім питання об’єднання було заслухано звіт сільського голови, обговорили земельні питання та процедуру створення ОСББ. На схід села завітали голова районної ради Петро Качкалда, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, депутат районної ради Юрій Бобровнік.

Сільський голова Сергій Дяченко прозвітував про виконану роботу за 7 місяців перебування на посаді. Щодо об’єднання громад, то чи не найактивніше у Переяслав-Хмельницькому районі його проводить саме Циблівська сільська рада. Вони вже надіслали свої пропозиції до сіл Лецьки, Хоцьки, Світанок, Пологи-Яненки та отримали позитивні відповіді. Наступним кроком є створення спільної робочої групи, до якої увійдуть сільські голови.
Представники районної влади подякували сільському голові за активність та все ж наголосили, що необхідно детально прорахувати всі надходження до вже спільного бюджету об’єднаної громади та його видатки, адже, перш за все, громада має бути спроможною і діяти потрібно лише в інтересах її жителів.

Людей дуже хвилює питання оренди землі, адже так склалося, що в більшості немає на руках договорів оренди між пайовиком та орендарем (землі в селі орендують СТОВ «Саланг-Агро» та ПП «Соєва сфера»). Сільський голова запевнив, що наразі активно займається цим питанням.

Сергій Михайлович також проінформував проте, що вступив в силу Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках». Новий закон руйнує монополію ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг та перекладає повну відповідальність за утримання та управління будинком на його мешканців. Відтепер власники квартир багатоповерхових будинків мають опікуватися не лише своїми оселями, а й сходами, дахом та подвір’ям. Згідно нововведенням, мешканці мають часдо 1 липня 2016 року,щоб визначитися з тим, хто здійснюватиме управління їхнім будинком надалі. Якщо власники квартир не зможуть дійти згоди до цього часу,тоді виконком сільської ради сам призначить будинку керуючу компанію.

Наразі обговорення з приводу об’єднання територіальних громад у Переяслав-Хмельницькому районі тривають.


Автор: Катерина Степанчук

1