Перший ярмарок «Географічно-інформаційна Україна»
14 жовтня 2015 року біля Музею космосу НІЕЗ «Переяслав» відбувся Перший ярмарок «Географічно-інформаційна Україна» – GIS-Fest Ukraine 2015, у межах якого було представлено проекти та розробки вітчизняних фахівців у галузі використання геоінформаційних технологій.
Захід організований Всеукраїнським благодійним Фондом сприяння розвитку геоіформаційних технологій та послуг «ГІС-Асоціація України» та Музеєм космосу, за сприяння з боку адміністрації м.Переяслав-Хмельницкий та Громадського об’єднання «Старий Дніпро».
У проведенні заходу взяли участь фахівці Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку, компанії «DigiFly», компанії «System Solutions», АТ «Банкомзв’язок», представники ГО «Старий Дніпро», експерти з питань містобудування, науковці Університету новітніх технологій, активісти урбаністичної організації «Urban Lab Kiev», представники ТОВ «ЕКСПЕРТЦЕНТР» та інші. Також захід відвідали почесні гості: Перший секретар Посольства Республіки Казахстан в Україні та Республіці Молдова Абілкасімов Тунгат Серікбекович та Перший секретар – Козлов Ігор Вікторович.
З привітанням до учасників виступили мер м. Переяслав-Хмельницький Костін Тарас Вікторович, генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Лукашевич Олексій Михайлович та Перший секретар Посольства Республіки Казахстан Абілкасімов Тунгат Серікбекович.
У ході заходу учасники розповіли про особливості та напрямки власної діяльності у сфері використанні ГІС. Керівник ГО «Старий Дніпро» Іващенко Віталій Павлович надав інформацію про стан співпраці з «ГІС Асоціацією України» у контексті створення Музею Cтарого Дніпра у межах НІЕЗ «Переяслав». Також був проведений конкурс проектів з використання сучасних ГІС та технічних засобів накопичення та обробки просторової інформації у різних сферах, що були реалізовані останнім часом.
Найбільшу цікавість серед учасників викликали наступні проекти:
- «Просторовий аналіз давніх систем заселення басейну р. Броварка на Переяславщині» (проект представлений науковими співробітниками НІЕЗ «Переяслав»);
- «Впровадження сучасних технологій картографування та ГІС у діяльності волонтерської групі «Картографічна сотня»;
- «Програмні засоби для ведення лісового господарства»;
- «Волонтерський проект будівництва житла для учасників АТО та біженців»;
- «Стратегування майбутнього міста Бердичів»;
- «Розробка WEB-порталу метеоспостережень в ГІС»;
- «Впровадження зонінгу в населений пунктах на основі ГІС».
У технічній частині заходу фахівці компанії «System Solutions» провели демонстрацію обладнання, що дозволяє проводити лазерне сканування архітектурних об’єктів на прикладі церкви св. Параскеви з с. В’юнище (1891 р.) та розповіли про досвід та потенційні можливості використання подібних технологій у сфері збереження культурної спадщини. У свою чергу представники компанії «DigiFly» здійснили демонстраційний політ безпілотного літального апарату, під час якого провели відеозйомку території навколо Музею космосу з повітря.
Після закінчення заходу його учасники ознайомились із експозиціями Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.