Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Проведение распродаж и скидок на Черную Пятницу
17.11.2022


Прощання із воїном Олексієм Цупилом
14.11.2022


Комендантська година у Київській області: скільки діятиме та яка відповідальність за порушення
29.10.2022

У Київській області продовжили комендантську годину до 6 листопада. Вона діятиме щодня з 23:00 до 5:00.


Нові гральні автомати в онлайн казино Goxbet
19.09.2022


Стоит ли использовать мазь от псориаза
31.08.2022

Псориаз — это заболевание, поражающее кожу. Он вызывается аномальным ростом клеток дермы. Аномальный рост клеток кожи, в свою очередь, вызывает воспаление и боль. Воспаление может привести к образованию рубцов и некрасивых шрамов.


Головна » Новини » Перший ярмарок «Географічно-інформаційна Україна»

Перший ярмарок «Географічно-інформаційна Україна»

14 жовтня 2015 року біля Музею космосу НІЕЗ «Переяслав» відбувся Перший ярмарок «Географічно-інформаційна Україна» – GIS-Fest Ukraine 2015, у межах якого було представлено проекти та розробки вітчизняних фахівців у галузі використання геоінформаційних технологій.

Захід організований Всеукраїнським благодійним Фондом сприяння розвитку геоіформаційних технологій та послуг «ГІС-Асоціація України» та Музеєм космосу, за сприяння з боку адміністрації м.Переяслав-Хмельницкий та Громадського об’єднання «Старий Дніпро».

У проведенні заходу взяли участь фахівці Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку, компанії «DigiFly», компанії «System Solutions», АТ «Банкомзв’язок», представники ГО «Старий Дніпро», експерти з питань містобудування, науковці Університету новітніх технологій, активісти урбаністичної організації «Urban Lab Kiev», представники ТОВ «ЕКСПЕРТЦЕНТР» та інші. Також захід відвідали почесні гості: Перший секретар Посольства Республіки Казахстан в Україні та Республіці Молдова Абілкасімов Тунгат Серікбекович та Перший секретар – Козлов Ігор Вікторович.

З привітанням до учасників виступили мер м. Переяслав-Хмельницький Костін Тарас Вікторович, генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Лукашевич Олексій Михайлович та Перший секретар Посольства Республіки Казахстан Абілкасімов Тунгат Серікбекович.

У ході заходу учасники розповіли про особливості та напрямки власної діяльності у сфері використанні ГІС. Керівник ГО «Старий Дніпро» Іващенко Віталій Павлович надав інформацію про стан співпраці з «ГІС Асоціацією України» у контексті створення Музею Cтарого Дніпра у межах НІЕЗ «Переяслав». Також був проведений конкурс проектів з використання сучасних ГІС та технічних засобів накопичення та обробки просторової інформації у різних сферах, що були реалізовані останнім часом.

Найбільшу цікавість серед учасників викликали наступні проекти:

  • «Просторовий аналіз давніх систем заселення басейну р. Броварка на Переяславщині» (проект представлений науковими співробітниками НІЕЗ «Переяслав»);
  • «Впровадження сучасних технологій картографування та ГІС у діяльності волонтерської групі «Картографічна сотня»;
  • «Програмні засоби для ведення лісового господарства»;
  • «Волонтерський проект будівництва житла для учасників АТО та біженців»;
  • «Стратегування майбутнього міста Бердичів»;
  • «Розробка WEB-порталу метеоспостережень в ГІС»;
  • «Впровадження зонінгу в населений пунктах на основі ГІС».

У технічній частині заходу фахівці компанії «System Solutions» провели демонстрацію обладнання, що дозволяє проводити лазерне сканування архітектурних об’єктів на прикладі церкви св. Параскеви з с. В’юнище (1891 р.) та розповіли про досвід та потенційні можливості використання подібних технологій у сфері збереження культурної спадщини. У свою чергу представники компанії «DigiFly» здійснили демонстраційний політ безпілотного літального апарату, під час якого провели відеозйомку території навколо Музею космосу з повітря.

Після закінчення заходу його учасники ознайомились із експозиціями Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.1