Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » У Переяславі-Хмельницькому вшанували воїнів-інтернаціоналістів

У Переяславі-Хмельницькому вшанували воїнів-інтернаціоналістів

У Переяславі-Хмельницькому вшанували воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день святкують 28му річницю виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

Місія тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час війни тисячі українців загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч радянських військових, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих.

У Переяслав-Хмельницькому пройшов мітинг-реквієм біля Меморіального комплексу у міському парку, присвячений пам’яті воїнів України, які загинули в Афганістані, йдеться у повідомленні прес-служби міської ради. Біля пам’ятного знака зібралися ті, для кого війна в Афганістані навічно залишиться трагічним спогадом у пам’яті та раною в душі, що навряд чи коли загоїться. Це були рідні та друзі тих, хто не повернувся з афганського пекла. Прийшли до пам’ятника й бойові побратими загиблих – ветерани війни у Афганістані. Також у заходах взяли участь заступник міського голови Валентина Губенко, керуюча справами виконкому міської ради Валентина Гринець, перший заступник голови РДА Юрій Бобровнік, заступник голови РДА Любов Онопрієнко, керуючий апарату РДА Валерій Перчук, представники ветеранських організацій та громадськість міста та району.

З нагоди Дня пам’яті почесними грамотами та грошовими винагородами від міського самоврядування, райдержадміністрації та районної ради нагородили учасників бойових дій міста та району. Також направлено адресну грошову допомогу ветеранам-інвалідам Афганістану та мамі загиблого солдата – Катерині Іванівні Страдній.

Заступник міського голови Валентина Губенко виступила від імені міського голови Тараса Костіна перед присутніми та зазначила, що громадськість має пам’ятати та шанувати подвиг наших співвітчизників – солдат та офіцерів, які з честю виконували свій військовий обов’язок в Афганістані.

На короткому мітингу також виступила заступник голови РДА Любов Онопрієнко. Голова міськрайонної спілки афганців Микола Ломінов з сумом відзначив, що, на жаль, історія повторюється, і через агресію Росії на сході України знову доводиться відстоювати цілісність нашої держави.

– На жаль, ворог прийшов на нашу землю. І учасники війни в Афганістані не залишилися осторонь подій в державі і брали активну участь у зоні АТО. Десятки воїнів-афганців, які проживають на Київщині, з гідністю виконали свій обов`язок на сході України, учасники бойових дій в Афганістані продовжують захищати територіальну цілісність нашої держави у лавах Збройних Сил України. Дякую всім, хто із честю виконав свій інтернаціональний обов’язок, і тим, хто сьогодні захищає нашу свободу і незалежність, – сказав Микола Ломінов.

Завершилися урочистості покладанням квітів до пам’ятника воїнам-афганцям, воїнам Другої світової війни, які загинули при визволенні Переяславщини та до Меморіалу Слави.1