Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Переяславський колектив виступив на святкуванні Покрови у Пирогово

Переяславський колектив виступив на святкуванні Покрови у Пирогово

Переяславський колектив виступив на святкуванні Покрови у Пирогово

14 жовтня в день свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України військові капелани і священики УГКЦ відзначали разом з українськими військовими Національної гвардії України та Президентського полку в Національному музеї народної архітектури і побуту «Пирогово». Святкові заходи було організовано за ініціативи Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України. На запрошення дирекції музею «Пирогово» участь в святкуванні взяли і переяславці – начальник відділу культури і туризму міської ради Вікторія Гуріна та народний аматорський ансамбль «Веселка» (художній керівник Тетяна Мисан, музичний керівник Віталій Пащенко).

Святкування розпочали Божественною Літургією в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться на території музею. Очолив молитву військовий єпископ владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

У своєму слові до військовослужбовців та всіх присутніх на богослужінні єпископ наголосив на величі Богородиці, її мудрості та материнській опіці над українським військом та всім народом.

– Сьогодні ми вчимося святкувати День захисника України і встановлюємо тут ікону – Покрову Пресвятої Богородиці, щоби ми могли справді мати кому довіритись у цьому загубленому світі, мати запевнення, що саме Богородиця завіряє нам наші надії, сподівання, – зазначив владика, – Вона є храмом і гарантованим мудрим захистом нас і намірів нашого життя.

– Ми сьогодні молимося: Боже, нам Україну збережи! Боже, захисти тих, які є в небезпеці, які є в зоні ризику! Благослови всіх тих, хто покликаний захищати нашу Батьківщину! Благослови тих, які полягли, відійшли до вічності, щоб ми їх не втрачали, бо це є та сила, яка нас із Неба захищає тут, на землі!, – сказав військовий єпископ.

По завершенні Літургії владика Михаїл, військові капелани та священики УГКЦ здійснили урочистий Акт посвяти українських військових та всього народу під Покров Божої Матері. Після цього відбулося мирування військових, парафіян храму та гостей свята.

Далі усі охочі могли взяти участь у святковій програмі: поспівати народних пісень, випробувати себе на вправність стрільби з лука та почастуватися смачним козацьким кулішем.

Народний аматорський ансамбль «Веселка» презентував сценку посвяту парубка в козаки, головну роль парубка-козака майстерно виконав студент 4 курсу переяславського університету Вадим Михайловський. По завершенню глядачі довго аплодували переяславцям, а провідні телеканали України брали в наших земляків численні інтерв’ю.

Переяславські артисти цього дня взяли участь в концерті в селі Гора (Бориспільський район), в цей день селяни відзначали день села, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України.


Відео1