Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Переяслав-Хмельницький з робочим візитом відвідав Міністр культури України

Переяслав-Хмельницький з робочим візитом відвідав Міністр культури України

У Переяслав-Хмельницькому відбулась нарада з питань діяльності та розвитку Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», яку провів Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

З доповідями виступили начальник Управління охорони нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури Яків Діхтяр, начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури Василь Рожко, Генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич.

Також в обговоренні взяли участь міський голова Переяслав-Хмельницкого Тарас Костін, начальник Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Ігор Подолянець, заступник голови Музейної ради при Міністерстві культури, Генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, співробітники заповідника та представники місцевого самоврядування.

В ході наради В’ячеслав Кириленко дав оцінку діяльності НІЕЗ «Переяслав» на сучасному етапі, закликавши працівників музейної справи зберегти надбання культурної спадщини, які разом із однодумцями та колегами дбайливо збирав Герой України Михайло Іванович Сікорський, створивши скарбницю пам’яток історії нашої країни – історико-етнографічний заповідник «Перяслав». Також наголосив на важливості зосередитись на розробці стратегії розвитку та примноження історичних цінностей, зібраних на переяславській землі, вдумливо та виважено проводити кадрову політику з метою безперешкодної та повноцінної діяльності музейників у сфері збереження національних культурних надбань.

Основними питаннями, які порушувалися на нараді, були проблеми збереження фондів, покращення експозиції заповідника та перспективи його розвитку. Зокрема, зростання чисельності відвідувачів, збільшення туристичних потоків до заповідника як однієї з культурних перлин України.

«Переяслав цікавий як музей, заповідник і великий туристичний об’єкт, який може приваблювати до себе велику кількість гостей, адже поряд Київ. Багато туристів прагнуть побачити наш український світ, йому потрібні якісні послуги і на це мають працювати всі співробітники заповідника», — зазначив В’ячеслав Кириленко.1