Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Акторка Наталія Сумська подарувала НІЕЗ «Переяслав» старовинну італійську шафу
10.06.2021

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» поповнив зібрання унікальною італійською шафою ручної роботи ХІХ ст.


Великдень (Пасха) у 2021 році
28.03.2021

Великдень в 2021 році припадає на 2 травня. У цей день світле свято Великодня (Пасхи) відзначають православні.


У Переяславі відкрився продуктовий маркет «Фора»
25.02.2021


Інформація щодо поширення коронавірусної інфекції COVID-2019 на Переяславщині
25.02.2021

За минулу добу, станом на 8 годин ранку 25.02.2021


Ігор Опанасюк – новий голова суду на Переяславщині
23.02.2021


Головна » Новини » Переяслав-Хмельницький з робочим візитом відвідав Міністр культури України

Переяслав-Хмельницький з робочим візитом відвідав Міністр культури України

У Переяслав-Хмельницькому відбулась нарада з питань діяльності та розвитку Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», яку провів Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

З доповідями виступили начальник Управління охорони нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури Яків Діхтяр, начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури Василь Рожко, Генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич.

Також в обговоренні взяли участь міський голова Переяслав-Хмельницкого Тарас Костін, начальник Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Ігор Подолянець, заступник голови Музейної ради при Міністерстві культури, Генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, співробітники заповідника та представники місцевого самоврядування.

В ході наради В’ячеслав Кириленко дав оцінку діяльності НІЕЗ «Переяслав» на сучасному етапі, закликавши працівників музейної справи зберегти надбання культурної спадщини, які разом із однодумцями та колегами дбайливо збирав Герой України Михайло Іванович Сікорський, створивши скарбницю пам’яток історії нашої країни – історико-етнографічний заповідник «Перяслав». Також наголосив на важливості зосередитись на розробці стратегії розвитку та примноження історичних цінностей, зібраних на переяславській землі, вдумливо та виважено проводити кадрову політику з метою безперешкодної та повноцінної діяльності музейників у сфері збереження національних культурних надбань.

Основними питаннями, які порушувалися на нараді, були проблеми збереження фондів, покращення експозиції заповідника та перспективи його розвитку. Зокрема, зростання чисельності відвідувачів, збільшення туристичних потоків до заповідника як однієї з культурних перлин України.

«Переяслав цікавий як музей, заповідник і великий туристичний об’єкт, який може приваблювати до себе велику кількість гостей, адже поряд Київ. Багато туристів прагнуть побачити наш український світ, йому потрібні якісні послуги і на це мають працювати всі співробітники заповідника», — зазначив В’ячеслав Кириленко.1