Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Зарплати держслужбовців на 2019 рік
15.11.2018

Кабмін вирішив зупинити підвищення заробітних плат державним службовцям, яка протягом двох останніх років суттєво зросла.


Центральний канал про перспективи розвитку Переяслава
14.11.2018


«Треба» у виборі майбутної професії
14.11.2018

Вдало обрана професія дає можливість реалізувати себе, бути затребуваним фахівцем та задоволеним життям.


Що потрібно знати для реєстрації новонародженої дитини?
14.11.2018

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко.


Кузьми і Дем’яна (14 листопада)
14.11.2018


Головна » Новини » Переяслав-Хмельницький поверне назву — Переяслав

Переяслав-Хмельницький поверне назву — Переяслав

Переяслав-Хмельницький поверне назву — Переяслав

Питання підтриманий територіальною громадою, погоджений відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Переяслав-Хмельницькою міською та Київською обласною радами.

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді підтримати подання Київської обласної ради щодо перейменування міста Переяслав-Хмельницький Київської області в Переяслав.

Під час засідання Комітету, що місто Переяслав-Хмельницький є містом обласного значення, який розташований на південному сході Київської області. На сьогодні в місті проживає 27391 житель. Перша літописна згадка про Переяслав датується 907 роком в договорі Русі з Візантією. В середині XI століття Переяслав став потужним центром Переяславського князівства, який деякий час мав статус третього княжого столу після Києва і Чернігова. У 1585 році місту було надано Магдебурзьке право, а в 1654 році в Переяславі відбулася Переяславська рада, яка визначила подальшу долю України.

12 жовтня 1943 року постановою Президії Верховної Ради УРСР, Ради народних комісарів УРСР і ЦК КП (б) У і Указом Президії Верховної Ради СРСР місто Переяслав перейменований в Переяслав-Хмельницький.

На комітеті також повідомили про те, що Інститут української мови НАН України відзначає, що повернення назви Переяслав чи не порушує норм чинного українського правопису і відповідає сучасній практиці відновлення історичних назв, а Український інститут національної пам’яті підтримує пропозицію про повернення місту Переяслав-Хмельницький його історичної назви Переяслав .

“Повернення місту його історичної назви буде сприяти відновленню національної пам’яті українського суспільства, а також подолання історичних міфів про” одвічне прагнення українського народу до возз’єднання з російським народом “, що втілилося в” возз’єднання України і Росії на Переяславській раду 1654 року “, – наголошується в повідомленні комітету.

Під час обговорення питання члени комітету прийняли до уваги, що перейменування міста Переяслав-Хмельницький ініційовано Переяслав-Хмельницької міською радою з метою повернення місту його історичної назви Переяслав. Питання про перейменування міста підтриманий територіальною громадою на громадських слуханнях, погоджений відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Переяслав-Хмельницької міської та Київським обласним радами.

У серпні 2017 року директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив про те, що декомунізація в Україні в контексті перейменування в цілому відбулася.

“Якщо в цифрах, коротко, то перейменовано 987 населених пунктів. З них 32 міста. Що ще не перейменовано – це дві області, Дніпропетровська і Кіровоградська. Вони прописані в Конституції, і їх перейменування має відбуватися через зміну Основного закону або, як варіант, через вилучення переліку областей “, – сказав він.1