Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Переяславщина выдсвяткувала Ивана Купала

Переяславщина выдсвяткувала Ивана Купала

З 6 на 7 липня українці традиційно святкують ніч на Івана Купала. За легендою, папороть цвіте лише одну коротку мить найкоротшої у році Купальської ночі. Чарівну квітку шукали і на Переяславщині

У Переяславі на лук быля Трубежа (район шлюзів) подивитись на мистецьку програму та взяти участь у святкуванні прийшло багато людей. Більшість гостей свята були вбрані у вишиванки.

Міський відділ культури організував велику концертну програму за участю переяславських вокалістів. Купальське свято було насичене обрядами, пов’язаними з водою, вогнем і травами. Не відходили від традицій і організатори цьогорічного дійства – театралізовані конкурси, забавки та розіграші не залишили нікого осторонь.

А святковий настрій присутнім створювали Народний аматорський ансамбль української пісні «Чебреці» клубу мікрорайону «Трубайлівка», Народний аматорський вокальний ансамбль «Весняний подих» центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів, самодіяльний фольклорний ансамбль «Берегиня» комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства», Народний аматорський фольклорний ансамбль «Веселка» клубу мікрорайону «Борисівка, Народний аматорський вокальний ансамбль «Вербиченька» Народного центру культури «Зустріч», артисти НЦК «Зустріч» – Аліна Середня, Марина Дереча, Вікторія Ляшенко та гурт «Драбадан». Гості міста – молодіжний аматорський театр «Дзеркало» з Хмельницького показав постановку «Ніч проти Івана Купала» за Миколою Гоголем.

На території святкування, майстри рукоділля та гончарства презентували свої вироби. Працювала зона дитячого відпочинку, торгівля.

Народні гуляння пройшли також у 20 селах району: Виповзках, Гланишеві, Ковалині, Горбанях, Пологах-Яненках, Соснові, Денисах, Сомковій Долині, Пристромах, Переяславському, Мала-Каратуль, Гайшині, Вовчкові, Пологах- Чобітьках, Помоклях, Великій Каратулі, Студениках, Світанку, Хоцьках, Строкові.

Традиційне фольклорне свято жителі району відзначили театралізованими програмами та козацькими забавами. У кожному селі свято було неповторним – палато вогнище, плелися вінки та співали українських народних пісень.

У Пологах-Чобітьках цього дня святкують ще й день села. Привітати чобітян завітали голова районної ради Петро Качкалда, директор ТОВ «Саланг-Агро» Ігор Колихалов, директор ПП «Строкова Агро» Володимир Ярема. Гості побажали їм залишатися такими ж дружними, працелюбними та гостинними. Від райдержадміністрації та районної подяки та грошові премії було вручено всій громаді села Пологи-Чобітьки та сільському голові Олександру Палагуті. Керівник господарства «Євронива» Олександр Ярема подбав, щоб святкове дійство відбулося якнайкраще, до свята він подарував інгалятор у медпункт, футбольний м’яч місцевій футбольній команді, а після урочистостей людей запросили за святкові столи. На знак вдячності від громади Олександру Григоровичу вручили подяку та квіти.

Купальськими піснями у виконанні ансамблю «Строківчанка» радували присутніх у Строкові. Стараннями сільського голови Миколи Жука та директора ПП «Строкова Агро» Володимира Яреми свято відбулося на найвищому рівні. Головним призом лотереї було порося, яке виграла місцева жителька Людмила Остапенко. Попри дощ, присутні зібралися за святковими столами, а згодом для них виступило дівоче тріо «Лілея» з Помокель. Участь у святі взяли голова районної ради Петро Качкалда, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, керівник апарату адміністрації Валерій Перчук. Вони відмітили, що саме такі свята єднають громади, подякували за невтомну працю трударям села, а керівникам господарств – за те, що підтримують людей у всьому.

Феєрично та весело пройшло свято у Соснові. Народні гуляння тут влаштовують вже 12 років поспіль. Директор ПП «Соснова» Юрій Павлушко щороку дарує односельчанам незабутнє дійство. Концертною програмою радував колектив з Прилук, всю ніч лунали пісні у живому виконанні артистів, кожен бажаючий міг передати вітання та замовити пісню. Жителі села охоче брали участь у конкурсах та отримували призи. На завершення свята пролунав салют, запалили величезне багаття, а жителів села запросили за святкові столи.

Попри неочікувану літню зливу, в ніч на Івана Купала жителі району на повну відзначали найколоритніше дохристиянське свято – свято Івана Купала.1