Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Палять листя - Переяслав у диму

Палять листя - Переяслав у диму

Місто потопає у смердючому диму від спалювання листя.
Палять листя - Переяслав у диму

Переяслав все частіше затягує димом через спалювання листя. Паліїв не лякають ані людський осуд, ані негативні наслідки для здоров’я, ані штрафи.

У Фейсбуці ця тема стала чи не найпопулярнішою. Переяславці розміщують у різних групах фотографії задимленого Переяслава. На світлинах через димову завісу ледь проглядаються будівлі. Під такими постами – купа гнівних коментарів (мову оригіналу максимально збережено):

– Закрила балкон, вікна, зачинила двері в під’їзді – задуха-ядуха, хоть протигаз одівай, очі печуть, в роті гірко. Від мерії, поліції, МЧС, інспекторів по благоустрою – нуль реакції.

– Я всегда думала, что Переяслав самый чистый город. Но в этот раз просто жесть. Дышать трудно. Гробят город и его жителей. В Европе за такое штрафуют.

– Вдень боряться з ТЕС, а навечір виходять і псують екологію нашого міста. Не просто псують екологію, а активно знищують себе, своїх дітей та внуків.

Дехто з користувачів ділиться власним досвідом, що робити з непотребом: «Листя спалювати немає потреби. З нього гарне добриво виходить. А гілля можна на дрова. Решту сміття вивозити».

Пишуть містяни і про те, як провчити паліїв. Наприклад, якщо горить купа листя у сусідському дворі, направити туди шланг з водою. Можна викладати в соцмережі адреси і фотографії будинків порушників. Або ж звернутися до поліції. Щоправда, з останнім важче. Бо не прийнято у нас «стукати» на сусідів.

Пропонують і інші виходи із ситуації. Скажімо, зареєструвати електронну петицію, аби зобов’язати підрозділ ВУКГ «Благоустрій» проводити регулярні рейди щодо виявлення незаконного спалювання листя, деревини; створити “міську варту” чи загони активістів, які впливатимуть на паліїв.



1