Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Міліція та прокуратура закриває очі на незаконне випилювання хоцьківського лісу

Міліція та прокуратура закриває очі на незаконне випилювання хоцьківського лісу

У селі Хоцьки Переяслав-Хмельницького району Київської області в комунальній власності є лісовий масив 184,60 га. Ліс є віком від 70 років і молодший, з дерев переважно там росте сосна. Останніми роками наш ліс почали активно розкрадати. Рубають не тільки поодинокі дерева, а навіть вирубують цілими ділянками. Вирубка лісу йде суцільними полосами як у тайзі. Так, цією весною в районі старого кладовища на межі із лісом, який обслуговує держлісгосп, вирізано ділянку ділового лісу в декілька гектарів. Пеньки там ще досі залишилися як речові докази злочину – тільки йди та розслідуй. Не хочуть!!!

Незаконна порубка лісу є злочином. Статтею 246 Кримінального Кодексу України передбачено, що незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого. Зверніть увагу, з конфіскацією незаконно добутого. Жодної машини з хоцьківським незаконно порубаним лісом не те, що ніколи не конфісковано, її навіть ніхто на штрафмайданчик не ставив.

Я особисто звертався в Переяслав-Хмельницьку міжрайонну прокуратуру для вжиття відповідних заходів прокурорського реагування: з’ясувати, хто в нашій міліції саботує розслідування повідомлень про незаконні порубки нашого хоцьківського лісу, і заставити розслідувати кримінальну справу та передати її до суду із прізвищами злочинців, які обкрадають нашу територіальну громаду, щоб більше цього не робили і іншим не повадно було. Однак, місцева прокуратура запустила моє звернення по дальньому колу: звернулася до обласного еколога, а еколог дав відповідь, що можуть реагувати тільки за вказівкою Кабінету Міністрів України. Місцева прокуратура у Кабмін не звернулася, а ліс рубають як і рубали.

Я не розумію, не розуміють і хоцьківчани, як можна міліції та прокурорам не виїхати на ділянку, де відбувається незаконна порубка лісу і не припинити ці незаконні дії, не покарати винуватців. Ті, хто безкарно рубають наш ліс, не мають ні ліцензій, ні порубочних білетів, ні актів вибраковки деревини, не зареєстровані як підприємці, не є найманими працівниками. Чи міліцейсько-прокурорські працівники бояться виїздити за фактами незаконної порубки нашого лісу, бо думають, що вони заблудяться в лісі, тому чекають, поки вирубають майже весь ліс, а вони приїдуть тоді, коли питялимуть останню деревину? Може у місцевих правоохоронців інші мотиви не ув’язуватися у незаконні спилювання хоцьківського лісу???

Куди йде наш ліс? На лісопилки району і за його межі. Чи всі лісопилки принаймі нашого району працюють офіційно? На лісопилках деревина розпилюється на бруси, дошки та ін. і реалізується за хороші гроші, які йдуть без державного обліку в приватну кишеню. Влітку цього року куб сосни спиляної коштував в середньому 1300 грн., розпиловка 1 куба 300-400 грн. Непогані незаконні доходи отримують ті, хто краде наш ліс! Кожне законно спиляне дерево, яке йде на реалізацію, повинно бути із чіпом, на якому вказується номер. По номеру можна встановити, де і хто його зрубав. Не пам’ятаю, щоб наша міліція та прокуратура проводила рейди по лісопилкам району на предмет виявлення незаконно спиляних дерев. Коли ж такий рейд буде проведено??? Неве тоді, коли хто із прокурорських задумає будуватися і йому буде потрібна дармова деревина?

Питань багато і громада с. Хоцьки чекає він наших правоохоронців об’єктивні відповіді на них. Підкреслюю, не відписки, а відповіді.

Депутат Хоцьківської сільської ради
25 листопада, 2014р.
Гаченко І.В.1