Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Набезпека лісових пожеж - ліси зачинили

Набезпека лісових пожеж - ліси зачинили

Cпекотна погода, вдень у тіні – до 30 градусів, збільшує небезпеку виникнення лісових пожеж.

У зв’язку з цим владою прийнято постанову про обмеження та заборону відвідування лісових масивів населенням та заборону заїзду на територію лісового фонду транспортних засобів. Відповідні розпорядження видані губернатором Київщини та головою Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації.

Контроль за виконанням цих розпоряджень покладено на лісогосподарські підприємства. Отже, ліс – під замком.

Це зроблено для того, щоб уникнути лісових пожеж. У лісах, особливо хвойних, оголошено четвертий і навіть п’ятий клас пожежонебезпеки. Тому й прийнято рішення про обмеження доступу населення та заборону в’їзду транспортних засобів у хвойні лісові насадження і, насамперед, у молодняки. Адже більшість відпочивальників не обходиться без вогнищ, а у таку спекотну погоду навіть необережно кинута цигарка може призвести до лиха.

Нагадаємо, що згідно із чинним законодавством, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну або навіть кримінальну відповідальність із відшкодуванням винуватцем завданих збитків.

Заборона відвідувати лісові насадження діятиме винятково від погодних умов.

Для охорони лісових масивів залучено більше п’ятдесяти працівників лісової охорони, державтоінспекції, міськвідділу міліції, які цілодобово проводять патрулювання лісових масивів лісгоспу щодо профілактики виникнення лісових пожеж, а також щодо виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності порушників правил пожежної безпеки.

Перекрито 98 непланових доріг, які проходять через лісові масиви. Проводиться цілодобове чергування в підрозділах лісгоспу, чергування на пожежних вежах у місцях, з яких добре видно лісові масиви.

Лісівники Переяславщини звертаються до населення з проханням відкласти поїздки в ліси до безпечніших часів, з розумінням поставитися до турбот лісівників.

Ліс – наше спільне багатство, тож давайте разом берегти його для наших дітей та онуків.


Автор: Петро Косюхно, інженер з охорони, захисту лісу ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп»

1