Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Місцеві вибори 2020 - особливості голосування
08.10.2020

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, будуть не схожі на попередні. Передусім вони пройдуть на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів та громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропорційною системою. Що слід знати про майбутні вибори, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.


Місцева влада вже повинні готувати проекти гральних зон в Україні - експерт
23.09.2020


Танцювальна битва «DANCE BATTLE» у Переяславі
25.08.2020


Робота закладів освіти у новому навчальному році
25.08.2020


Без Обмежень собирают Олимпийский
02.06.2020


Головна » Новини » Навчання «Фітодизайну» в університеті

Навчання «Фітодизайну» в університеті

Навчання «Фітодизайну» в університеті

Декоративна флористика – це мистецтво аранжування квітів, декорування живими та штучними рослинами інтер’єрів, створення картин та інсталяцій із рослинного матеріалу. Останнім часом цей вид мистецтва набуває все більшої популярності і як хобі, і як вид професійної діяльності.

Люди оточували себе квітами з давніх-давен. Дослідники припускають, що першими почали ставити зрізані квіти у посудини з водою китайці. В давнину у Європі букетів не робили, а улюбленими формами квіткових прикрас були вінок та гірлянди. Про це свідчать збережені гобелени ХIV-XV століття, де зображені сцени виготовлення квіткових композицій. У XVІ столітті нашої ери в Японії зародилось мистецтво аранжування квітів – ікебана.

Науковці, як вітчизняні, так і закордонні дослідили, що рослини позитивно впливають на мікроклімат приміщення: підвищують вологість повітря, збагачують його киснем, знижують виробничий шум тощо. Тобто, фітодизайн – це проектування і практичне використання рослин у предметному середовищі, яке розв’язує естетичні медико-біологічні, психологічні проблеми людини. Фітодизайн об’єднує рослину з предметним світом, сприяючи емоційно-естетичному розумінню людини необхідності цінувати усе піднесене і викликати бажання жити та працювати за законами краси.

В Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди на педагогічному факультеті (декан – професор Ігнатенко Наталія Вікторівна) студенти спеціальності «Образотворче мистецтво» вивчають предмет «Фітодизайн». Практичні заняття з «Фітодизайну» можна відвідати у 318 аудиторії. Керівник: старший викладач – Шпитальова Олена Вадимівна.


Автор: Ольга Стрілець, канд. пед.наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання, член спілки дизайнерів України

1