Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Акторка Наталія Сумська подарувала НІЕЗ «Переяслав» старовинну італійську шафу

Акторка Наталія Сумська подарувала НІЕЗ «Переяслав» старовинну італійську шафу

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» поповнив зібрання унікальною італійською шафою ручної роботи ХІХ ст.
італійська шафа ручної роботи

З Наталією Сумською музей пов’язує давня дружба, вона неодноразово була гостею Музею просто неба, — розповідає учений секретар НІЕЗ «Переяслав» Ігор Гайдаєнко. — У травні минулого року разом з чоловіком Анатолієм Хостікоєвим на прохання адміністрації заповідника приїздила, аби привітати наших співробітників з Днем музейників. А у липні завітала на обряд «зажинок», який ми відтворювали у музеї. Під час візиту вони згадали про ексклюзивну шафу, що тривалий час слугувала частиною декорації на театральній сцені, але вже не використовувалась, і запропонували нам прийняти її до музейної експозиції. Це унікальний предмет інтер’єру ХІХ століття італійського виробництва, орнаментована різьбленням ручної роботи, тому ми з радістю прийняли цей подарунок.

Наталія Сумська неодноразово гостювала у Музеї просто неба, останнього разу на Зажинках 

Після проведення необхідних реставраційних робіт новий експонат займе гідне місце в експозиції Музею декоративно-ужиткового мистецтва, що розміщений в садибі українського поміщика ХІХ – початку XX ст.1