Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Тексти виступів учасників народного віче 27.12.2014р.

Тексти виступів учасників народного віче 27.12.2014р.

У суботу, 27 грудня 2014р., у залі засідань Переяслав-Хмельницької міської ради відбулося чергове народне віче. На ньому були присутні близько 40-ка жителів міста та району Переяславщини і було обговорено ряд важливих питань. Головуючим на народному віче більшістю голосів було обрано Диму Анатолія Миколайовича, депутата Переяслав-Хмельницької районної ради від с. Вовчків, фізичну особу-підприємця. Пропонуємо ознайомитися із текстами виступів учасників цього віче.

Анатолій Дима. Іноді звучать звинувачення, що ми, і я в тому числі, ходили на Майдан заради посад. Це безпідставні звинувачення. Більшість із нас сюди прийшли не заради посад, а для того, щоб продовжувати той початок Революції Гідності і для того, щоб пробувати робити кроки для змін на краще. На наше чергове народне віче були запрошені перші особи міста та району. Я бачу голову Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Дубину Григорія Івановича. Виконуючий обов’язки голови Переяслав-Хмельницької районної ради Бугаєнко Іван Сергійович зараз в дорозі уже під’їжджає. Переяслав-Хмельницький міський голова Костін Тарас Вікторович у черговий раз не прийшов, зігнорував наше віче. Начальник Переяслав-Хмельницької міліції Токарський В.В. приходив і сказав, як виникнуть у громади питання, то міліція готова надати нам відповідь.

Порядок денний на сьогодні такий:

1. Свобода слова.

2. Ефективність використання комунального майна міста та району. Прозорість роботи влади по комунальному майну міста та району.

3. Обговорення доцільності перейменування міста Переяслав-Хмельницького у місто Переяслав.

4. Питання земельних ділянок на спортбазі під Дніпром та майна у с. Горбані Переяслав-Хмельницького району.

По першому питанню порядку денного: «Свобода слова».

Анатолій Дима. Мені самому неодноразово доводилося звертатися у газету «Вісник Переяславщини», яка фінансується із бюджетів міської та районної ради, щоб опублікувати якусь статтю. Там її редагують, що міняється або зміст, або взагалі не публікують. Під кожною статтею, яка була у цій газеті на сайті в Інтернеті можна було давати коментарі. Зараз ці коментарі закриті. Тому у мене буде пропозиція звернутися до засновників цієї газети - наших міської та районної ради, щоб ці коментарі було відкрито і у кожного жителя була можливість публікувати свої статті у цій газеті. Також у нашої райдержадміністрації в Інтернеті є власний сайт, де слід запровадити функції коментарів, щоб кожен міг висловити свою думку і пропозиції.

У жителів міста та району виникають питання, як і за що голосують депутати міської та районної ради. Я, як депутат районної ради, не проти, щоб велася відеозйомка на сесіях міської та районної рад із подальшим викладенням в Інтернет на сайти міської ради та райдержадміністрації, оскільки більшість громадян не мають можливість особисто бути присутніми на сесіях. Це, на мою думку, зблизить депутатів із громадою та, можливо, буде кроком для відновлення довіри людей до влади. Коли є можливість, то зайшли на сайт в Інтернет. Там є відео, хто за що голосував, хто які пропозиції вносив, бо на сьогоднішній день все робиться закрито і підкилимно від громади. Ніхто нічого не знає.

Максим Чибіс, голова громадської організації «Правий Сектор Переяслав», місто. (до головуючого). В обов’язки депутата місцевих рад входить хоч раз на півроку робити звіт перед людьми, які його обрали. Чи взагалі це робиться?

Анатолій Дима. Питання правильне. Якщо депутат сільської, міської ради балатувався представляти інтереси своєї громади, то він повинен перед нею за це звітуватися.

Микола Швиденко, місто (до головуючого). Є коментарі не до статей, а до особистостей. Чи відомо Вам у чому причина, що було закрито коментарі на сайті газети «Вісник Переяславщини» і хто їх закрив?

Анатолій Дима переадресував це питання до присутнього на народному віче журналіста газети «Вісник Переяславщини» Мевші Сергія.

Сергій Мевша. Я не уповноважений, але моя особиста думка така. Коментарі були закриті через те, що там було зовсім не обговорення, а зведення особистих рахунків між двома ніками «Шевченко Світлана» та «Невідомий» на побутовому рівні. Із першого січня 2015р. ми відкриємо коментарі. Є правила подачі коментарів. Ознайомлюйтеся з ними, читайте наш сайт та давайте коментарі згідно цих правил.

Анатолій Дима. Зараз є технічні засоби, щоб заблокувати особу, яка дає непристойний коментар, а не закривати всі коментарі.

Микола Швиденко, місто. Це питання я задав навмисно, чи знаєте Ви причину, щоб не зводили рахунків один з одним. Давали пропозиції, а не обливали брудом одне одного.

Анатолій Дима. Закрили функції коментарів на сайті газети «Вісник Переяславщини» після того, як вийшла моя стаття по Народному Віче за перше листопада.

По другому питанню порядку денного: «Ефективність використання комунального майна міста та району. Прозорість роботи влади по комунальному майну міста та району».

Оксана Шевченко, правознавець, місто. Нещодавно я дивилася Єдиний державний реєстр судових рішень України. Це такий реєстр в Інтернеті, куди вносяться всі судові рішення, що приймаються всіма судами України. Подивилась по Господарському суду Київської області. Натисла у пошуку Переяслав-Хмельницька міська рада, щоб промоніторити, за що і ким вони там судяться. Виявилось, що у вересні цього року наша міська рада на чолі із міським головою Костіним Т.В. програла підвал площею 375 м кв., який знаходиться під приміщенням супермаркету АТБ, що розміщений у колишньому КБО (Комбинат бытового обслуживания) біля вокзалу. Тепер власником цього приміщення по рішенню суду є ТОВ «Гетьман Капітал». Супермаркет АТБ буде викупляти у ТОВ «Гетьман Капітал», а не міської ради цей підвал, бо супермаркету АТБ цей підвал потрібний як складське приміщення. Цей факт міська рада не обнародувала у місцевих газета. Мотиви, чому справа була програна. У рішенні суду написано, що ТОВ «Гетьман Капітал» безперешкодно, відкрито користувався чужим майном понад 10 років, тому цей підвал ним був зажитий, тобто набуто на нього право власності. Скільки ще на сьогодні перебуває комунального майна у безперешкодному та відкритому користуванні? Скільки ще цього комунального майна буде у подальшому проведено через суд на інших людей? Тому я пропоную звернутися до міської ради, щоб вони чи комісію створили, чи наявними працівниками відділу комунального майна міської ради промоніторили, скільки ще в нашому місті такого не облікованого майна стихаря кимсь якось використовується із прицілом колись його собі присвоїти. Бо факт уже спрацював – підвал міська рада вже програла. На скільки мені відомо, то до цього часу міською радою не подано апеляції на це рішення, хоч дається 10 днів для її подачі після оголошення судового рішення.

У нас в міській раді є хранителі тайн: юрист Медведенко Наталія, Пурденко Петро Львович, які передаються у спадок кожному наступному міському голові. Пурденко П.Л. – землемір, все знає про рух комунальної землі. Якщо цих хранителів тайн міський голова Костін Т.В. залишив у своїй команді, то хай вони приносять користь. Вони знають про те, що де у нашому місті із шубушного по комунальній власності робиться, то хай інформують міського голову Костіна Т.В. про ці випадки для реагування. Для нас, для громади, міська рада хай вивішує на своєму сайті в Інтернеті, скільки у нас є комунального майна, де воно знаходиться, якої площі, у чиїй оренді чи безплатному користуванні воно перебуває і скільки за нього оренди сплачується у бюджет. Щоб ми знали, що земельна ділянка під отією зупинкою знаходиться в оренді у ФОПа такого-то. Сплачує він у бюджет скільки-то. Заборгованості немає. У вигляді таблички, щоб воно все йшло відкрито в Інтернеті.

Також я хочу звернутися до присутньому тут голові райдержадміністрації Дубини Г.І., у нас є в районі майно, що є державною власністю. Це скоріше всього не нерухомість, а земля. Статистику сплати орендної плати за державну та комунальну землю по закону веде податкова інспекція. Ні міська рада, ні райдержадміністрація статистики не веде. Тому у співпраці із податковою інспекцією прошу, щоб на сайті нашої райдержадміністрації було поміщена інформація про використання землі району, на який час, ким і скільки з цього йде у бюджет. Відкритість, звітність і чесність.

Михайло Сиворко, депутат міської ради, директор ПМ «Сіміх», місто. Зараз є заниження нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, що передаються в оренду. Заниження відсотків орендної плати. РЕМ (район електромереж) до цього часу не оформив не одного шматка землі під своїми комунікаціями і не платить ні копійки під трансформаторами, під підстанціями. Тільки зараз вони щось там збираються робити. Потрібно поставити це питання, щоб РЕМ відповідав. Я ці питання піднімаю неодноразово на сесіях міської ради, але не знаходжу там підтримки. Чому одні повинні платити за використання комунального майна, а інші не платять нічого, або платять дуже занижені платежі? І аналогічно по підвалу під центральною аптекою. Коли купували приміщення аптеки, то підвал не купували, але зараз його використовують.

Репліка із залу до Сиворка М. Є інформація, що колишній заступник міського голови Бурдонос отримав ділянки під тимчасові споруди на київській площадці.

Михайло Сиворко, депутат міської ради, директор ПМ «Сіміх», місто. Хоч я і голова земельної комісії міської ради, але там все робиться завуальовано. Можливо, це і Бурдоносу ділянки виділено, але на інших людей оформлено.

Макчим Чибіс, голова громадської організації «Правий Сектор Переяслав», місто. Потрібно створити комісію із громадськості, щоб зайнялася інвентаризацією комунального і державного майна.

Анатолій Дима. Хай прозвітуються міська рада і райдержадміністрація по цих питаннях, а потім за потреби створити комісію для їх перевірки.

Морель, пенсіонер, місто. А де наша преса? Чому немає журналістських розслідувань??? Я декілька років носив в редакцію телестудії «Альта» інтерв’ю людини, яка пережила голодомор. Не схотіли видати в ефір.

Анатолій Дима. Преса повинна віддзеркалювати події, а не маніпулювати між краплинками дощу. Користуючись нагодою хочу сказати присутнім, що в мережі Інтернет відкрито сайт «Голос Переяславщини». У кого є які публікації, подавайте на цей сайт. Та подавайте коментарі, до розміщених там статей.

Оксана Шевченко, правознавець, місто. Мене через соціальну мережу в Інтернеті поросила одна особа, яка не змогла прийти сьогодні на віче, щоб я винесла питання про рух кримінальної справи по посадовим особам ВУКГ щодо незаконного використання бюджетних коштів у грудні 2013р. Новопришлий прокурор Чібісов у липні цього року порушив кримінальне провадження за цим фактом, тому прошу внести це питання в резолюцію нашого віче і запитати у міліції та у прокурора про рух цієї справи.

Анатолій Дима. Мені на електронну адресу прийшло прохання оприлюднити на віче про звернення до міліції та прокуратури про результати розгляду кримінального провадження по колишньому міському голові Шкірі О.Г., або можливо це наклеп.

 

Ще звернення на мою пошту: «Думаю, що Потапенка Я. як завжди не буде, тому прошу запитати у голови райдержадміністрації, як він ввів Потапенка Я. у склад колегії при райдержадміністрації, коли на засіданнях у ГО «Майдан Переяславщини» немає кворуму і всі листи від цієї організації підписує Потапенко Я. одноособово.» (Про це питання голова райдержадміністрації Дубина Г.І., коли йому було надано слово, так і не згадав).

 

Козій, адвокат, місто. З приводу підвалу під супермаркетом АТБ. Це питання слід ставити ширше. Це приміщення було подароване нашому місту на, здається, 325 річчя возз’єднання України та Росії. Коли я був депутатом міської ради на період 1994р. ставилося питання, що взагалі це приміщення перейшло незаконно у приватну власність. Тому слід включити у резолюцію нашого віче вимогу до міської ради оприлюднити відомості як це приміщення перейшло у приватну власність.

 

По третьому питанню порядку денного: «Обговорення доцільності перейменування міста Переяслав-Хмельницького у місто Переяслав».

Анатолій Дима. Можливо, це і патріотично, але ніхто не порахував наслідки: в скільки це обійдеться коштів і скільки це займе часу кожному жителю і бюджету, скільки це створить незручностей в документах, в кабінетах. Можливо, треба перейменовувати місто, але спочатку потрібно вимести корупцію з кабінетів, щоб кожна людина тоді в свої документи швидко внесла зміни щодо перейменування. Можливо, зміна назви міста затроне зміну назви і району.

Мормель, пенсіонер, місто. Коштувати це буде нічого. Стара назва діє доти, коли не забудеться. Всі видані документи із старою назвою будуть чинними. А тепер по перейменуванню. Ніякого перейменування не буде. Це повернення історичної назви міста. У кожної речі є своя назва, що вона означає. Переяслав-Хмельницький – це значить Переяслав при Хмельницькому. Переяслав стоїть більше 1000 років. Переяслав заснував два інших Переяслави, які стоять на річках Трубіж у Росії: Переяслав-Залеський та Переяслав-Рязанський, який сьогодні називається Рязань.

Переяслав – це місто, яке перейнято славу. А коли? А чию славу? Переяслав перейняв славу кочівників половців. Вів тоді це військо князь Переяславський. Переяслав Богдан Хмельницький не будував. Місто набуло приставку Хмельницький не при Хмельницькому, а тоді, коли Сталін зняв накладену заборону на згадування ім’я Б.Хмельницького, бо то був, на його думку, буржуазний націоналіст. Коли доля Російської Імперії висіла на волоску під час Другої Світової Війни, тоді і добавлено приставку Хмельницький і орден Б.Хмельницького запроваджено. За таких умов Переяслав – це місто не наше, це місто руської слави.

Оксана Шевченко, правознавець, місто. Я заперечую проти перейменування міста, тому що система державних органів не змінилася. Нам усім доведеться ходити по системі Януковича змінювати приписку у своїх паспортах, відомості у своїх документах на майно. Хай система державних органів і принципів їх роботи поміняється, чим нас манили на Майдан, за що люди гинули на Майдані і зараз гинуть на Донбасі. От як поміняється ця система і внесення змін до документів буде проходити натисканням однієї клавіші, от тоді і будемо міняти назву нашого міста.

Хлопці із громадської організації «Зробимо разом» подали запит у міську раду про те, після перейменування міста в які документи потрібно буде вносити зміни, скільки це буде коштувати і скільки це займе часу. Це вони запитали за звичайних громадян. А я хочу сказати за юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Кожному з них доведеться внести зміни в свої статути і поміняти печатки. На сьогоднішній час, хто дивиться телевізор, то той бачить, 10 гуманітарних конвоїв до півтори дві сотні Камазів просто заходять на територію України з Росії і просто виходять без перешкод. Ми зараз перебуваємо у стані війни з Росією, тому зараз не потрібно взагалі піднімати питання перейменування міста. Розберіться спочатку чи правильно, чи ефективно використовується комунальне і державне майно на Переяславщині.

Анатолій Яковченко, керівник будівельної фірми с. Стовп’яги. З чого почався рух України до Європи? У голодні 90-ті роки з перейменування радянських назв. Коли перейменували Переяслав у Переяслав-Хмельницький? 13 жовтня 1943р. Тоді, що війни не було? Тоді дуже багато жили люди, а зараз бідніше живуть? Стоїть питання повернення історичної назви нашому місту. Її треба повернути.

Володимир Романенко, голова ФГ «Антарес», с. Вовчків. Усе йде до того, що ми перейменуємо місто, район, вулиці. Раніше були Студеники, а стало Жовтневе. Студеники, бо у криницях вода була холодна.

Тамара Баєва, пенсіонерка, місто. Якщо ми будемо чекати, коли ми змінимо систему державних органів, то не скоро перейменуємо. Пройдіться по вулицях Переяслава. Пішла я до університету на Підварки шукала одну вулицю. Дак там назви вулиць одних радянських героїв, які воювали проти Української держави. Давайте повертатись до України. Нашому місту слід повернути історичну назву Переяслав.

Сергій Сиворко, фізична особа-підприємець, місто. Якщо подивитися за тими подіями, що відбуваються зараз по Криму. Коли Росія забрала в України Крим, то вона одним із перших зруйнувала пам’ятник Сагайдачному. Коли люди живуть на вулиці Небесної Сотні, на вулиці Сікорського, вони знають, хто це і пишаються цим. Від таких назв залежить все: і економічне зростання і духовне зростання. Росіяни прийшли в Крим і зразу всі українські символи прибрали. У ДНР та ЛНР алкаші заклеюють на номерних знаках на автомобілях прапори України.

Микола Швиденко, місто. Про перейменування вулиць, на якій зараз стадії це питання?

Михайло Сиворко, депутат міської ради, директор ПМ «Сіміх», місто. Я відповім на це питання. Корпанюк М.П. підготував до перейменування 35 вулиць із радянських назв на назви українських діячів або на загальні назви. На сесії міської ради це питання не пройшло з тих же підстав, що і тільки що прозвучали проти перейменування міста: це дорого і треба на кожній вулиці з кожним із її жителів узгодити це питання. Світом правлять символи, а назви улиць є символами. Тому треба звертатися до громади за підтримкою.

Руслав Верезуб, голова громадської організації «Зробимо разом», місто. Раз вже заговорили про перейменування вулиць, то хочу сказати, що в наш час, коли Герої гинуть та калічаться на Сході від рук російських військових, то в нас у центрі міста стоїть пам’ятник до 300-т річчя возз’єднання України і Росії, на якому написано: «Навіки разом з російським народом». Не потрібно цей пам’ятник зносити, потрібно прийняти ці букви, бо це не повага до наших воїнів, які загинули і які воюють.

Анатолій Яковченко, керівник будівельної фірми, с. Стовп’яги. Саме слово «Росія» з’явилося при Петру І у 1724 р. відповідно там на пам’ятнику і брехня написана, бо у 1654 р. ще назви Росія не було, тому не було возз’єднання Росії і України.

Андрій Усик, вчитель української мови та літератури с. Лецьки. Цей пам’ятник потрібно перенести у музей.

Мормель, пенсіонер, місто. Хай буде та назва, яка є, а до неї добавити: «Пам’ятник поневоленню України Росією».

Дубина Г.І., голова Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації, с. Гайшин. Путін послав своїх солдат убивати українців, чийогось батька, брата, чоловіка. Якби не було у Путіна підтримки його дій 80 % народом Росії, але народ, якщо вірити статистиці, дає цю підтримку. Як ми можемо бути після цього навіки разом з російським народом? Давайте цими позиціями аргументувати і звернемося до Верховної Ради України. Треба цей пам’ятник 300-т річчю возз’єднання України і Росії перенести у музей, а замість нього поставити пам’ятник Тарасу Шевченку.

Анатолій Яковченко, керівник будівельної фірми. Якщо б люди зверталися до Верховної Ради України по пам’ятнику Леніну, то він ще б досі стояв. Якщо вже і звертатися, то вказати до якої дати вирішити це питання. Якщо ні, то можна вирішувати самим.

Дубина Г.І., голова Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації, с. Гайшин. Якщо це стосуватиметься того, що Путін буде недовольним, то лихо з ним. А як на це Європа подивиться, що ми вандали? Самий правильний шлях, подивитися, що скаже вищестоящий законодавчий орган.

Володимир Романенко, голова ФГ «Антарес», с. Вовчків. Європа на це дивиться так, що вони застосовують санкції проти Росії, а нинішня українська влада з Росією продовжує торгувати. Ці відносини треба відрізати: Ми вас не знаємо, ви нас не знаєте, бо у нас війна. Якщо Ваша добра воля і добра воля голови районної ради Бугаєнка І.С., то ви можете піти до міського голови Костіна Т.В. і вирішити це питання і перенести пам’ятник у музей без Верховної Ради.

Микола Дем’яненко, пенсіонер, місто. Пам’ятник 300-т річчю возз’єднання України і Росії треба перенести у музей, а замість нього поставити пам’ятник Тарасу Шевченку.

Андрій Усик, вчитель української мови та літератури, с. Лецьки. Що це дасть Путіну? Тим, що їдуть із Сибіру вбивати так званих фашистів на схід України. Покажуть по російським каналам і по всьому світу. Треба зробити все цивілізовано.

Анатолій Дима. От влада нам і підкидає такі питання, щоб ми економічними питаннями не цікавилися.

Бугаєнко І.С., в.о. голови Переяслав-Хмельницької районної ради, с. Жовтневе. Якщо поговорити, то кожен має свою думку і кожен вважає, що вона правильна. Я погоджуюсь, що пам’ятник 300-т річчю возз’єднання України і Росії потрібно перенести у музей, а не варварськими методами. Якщо подати у Верховну раду, то цей процес займе багато часу. Тому слід поставити перед Міністерством культури України, щоб вони організували його перенесення в музей, вказавши до якої дати, якщо ні, то буде те, що із пам’ятником Леніна.

По третьому питанню повістки денної «Питання земельних ділянок на спортбазі під Дніпром та майна у с. Горбані Переяслав-Хмельницького району.»

Дубина Г.І., голова Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації, с. Гайшин. По питанню ділянок під Дніпром, яке мені було доручено на одному з попередніх віч, на апаратній нараді я дав доручення юридичному відділу райдержадміністрації та управлінню земельних ресурсів, яке підпорядковується області. Земельщики мені дали тільки кадастрові номери, пославшись на конфіденційність приватної інформації. Але ми підняли розпорядження голови райдержадміністрації і на 99% їх підписувала тодішня голова райдержадміністрації Усик В.С. По колишньому голові райдержадміністрації Дзецку П., на 12 га він підписав розпорядження по виділенню землі табору відпочинку для дітей «Славутич». Юридичний відділ підготував звернення до прокуратури по цим розпорядженням із проханням дати відповідь про їх законність.

По пайовому майну у СВК «Горбані» у с. Горбанях. Запросив я до себе у кабінет начальника міліції, начальника районного СБУ, прокурора, Горбанівського сільського голову Вовчанівського В.П., керівника СВК «Горбані» Возруда Ю.М. Це питання ми обговорили і домовилися, що проведемо збори пайовиків СВК «Горбані», на які Возруд не з’явився. У ті часи був юрист Білик. Зараз працюють люди на службі не за покликом, а хто як і коли пристроїв. І ці люди далекі від того –десь приблизно щось розуміють, а Білик так накрутив, що, я так розумію, це важко зараз розкрутити. Але я за те, щоб повернути це майно людям. Райдержадміністрація використала свій адмінресурс у цій справі, зараз слід йти тільки в суд.

Анатолій Дима. Система державних органів не змінилася. Я особисто чув, як Президент Порошенко казав, що на місцях всі призначення, навіть прокурора, будуть проходити тільки після обговорення з громадою. Більшість з нас не претендує і не рветься на посади у владу. Але хотілося б щоб у владу публічно на конкурсній основі призначалися професіонали. Якщо хтось хоче збудувати будинок, той шукає професіонала. А як керувати людьми, то хто більший підлабузник.

Чи будемо проводити наступне віче чи будемо на цьому зупинятися?

Зал одноголосно схвалив провести наступне віче 31 січня 2015р. у залі засідань Переяслав-Хмельницької міської ради.

Оксана Шевченко, правознавець, місто. На сесії районної ради, яка була у четвер, 25 грудня, голова нашої райдержадміністрації Дубина Г.І. запропонував у газеті «Вісник Переяславщини» опублікувати опис депутатів районної ради про їх відвідування сесій цієї ради, то я хочу щоб внести в резолюцію сьогоднішнього зібрання пропозицію до міської ради про оприлюднення нею в газетах відвідуваності депутатами її сесії.

Дубина Г.І., голова Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації, с. Гайшин. Сьогодні з Десни прижають наші бійці з добровольчого батальйону «Київська Русь». Пасічник виділив автобус, щоб їх привезти, я його із власних коштів заправив соляркою. Депутат Київської обласної ради Шеремета В.В. та депутат нашої районної ради Ярема О.Г. виділили кошти на новорічні подарунки дітям із сімей учасників АТО. Один подарунок коштує 87 грн. Я півтора дня об’їжджав район і розвозив по домівкам ці подарунки у 77 сімей. Приїхав у Дем’янці. Мені дали із соцзабезу дані, що там одна дитина, а їх вибігло троє. Дівчата, чого Ви там сидите??? Запитую цієї сім’ї, чим їм допомогти. Кажуть, нам би дров нарубати. Я дав доручення сільському голові, на наступний день дрова вже були нарубані.

Осколки Януковича позасідали в обласній і нашій районній адміністрації. От даєш їм завдання, а вони: то у них того немає, то того немає. А вигнати його, то треба одну догану, потім другу, а він на лікарняне на 4 місяці піде. Сьогодні Губар В.В. уже звільнена із посади заступника голови райдержадміністрації, а Клименко Ю.В. перебуває на лікарняному. Сьогодні Микола Швиденко і Світлана Шевченко йдуть на моїх заступників. Як воно там буде. Але вони наші, майданівські. Чи будуть вони далі робити чи не справлятимуться, побачимо. Там в райдержадміністрації все так скручено, що коли почнеш з одного боку розкручувати, то з іншого назад закрутиться. Не думайте, що все там так легко.

Петро Шевченко, Улянівський сільський голова, с.Улянівка. Базове господарство нашого села ВАТ «Племзавод «Колос» заборгувало до бюджетів усіх рівній 1 млн. 200 тис. грн., з них до сільського бюджету 300 тис. грн., та 600 тис. грн. до районного бюджету. Півтора місяці тому до нас приїздив голова Київської обласної адміністрації Шандра В., я до нього звернувся за допомогою щодо цих боргів та з інших питань. Він запросив мене до себе у Київ. Я їздив. Після цієї поїздки прислали у село прокурора та начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Онищенка А.І. для оцінки ситуації. Були при цій зустрічі депутати нашої сільської ради, інші небайдужі люди. Вони зібрали інформацію і поїхали, тому прошу звернутися до голови Київської облдержадміністрації Шандри В. та прокуратури на нашу підтримку, щоб вони активніше розглядали питання сплати податків цим підприємством та притягнення до відповідальності винних за незаконний рух майна цього господарства.

Оксана Шевченко, правознавець, місто. Хочу повідомити про подвійні стандарти, які допускають чиновники нашої міської ради. У залі присутня Меланія Гвоздієнко і Микола Дем’яненко. У нашому місті було поставлено дві тимчасові споруди: одна через дорогу від військкомату, а інші через дорогу від універмагу. На обидві ці споруди документів на їх установлення немає. Одну з них, що належить Гвоздієнку, інваліду 3 групи, було знесено працівниками ВУКГ на підставі рішення виконавчого комітету нашої міської ради. А друга досі ще стоїть, бо міська рада чекає чим скінчиться суд, і по другій тимчасовій споруді рішення виконкому про її знесення міська рада не приймала.

Меланія Гвоздієнко, пенсіонерка. Міський голова Костін Т.В. у нас на земельній ділянці особисто випилював ті дерева, що ми садили. Мого чоловіка і сина побили міліціонери і люди в цивільному одязі, а зараз навпаки мого сина судять за нанесення легких тілесних ушкоджень міліціонеру.

Анатолій Дима. Я був особисто присутнім, коли лежачого Гвоздієнка вони уп’ятьох скручували. Я просив: «Хлопці не трогайте, відпустіть!» А Потапенко Я., який був там присутній і підтримував ці дії, мені сказав: «Толя, не мішай відійди.». Закликаю приходити на суди до Гвоздієнків.

Міський голова Костін Т.В. все причини шукає, щоб не прийти на наші віче. То сьогодні в нього суботник, то змагання, то по церкві питання вирішують. Хоч до нього тут багато питань прозвучало.

Наступне народне віче відбудеться у суботу 31 січня 2015р. об 11 годині, у залі засідань Переяслав-Хмельницької міської ради.


Автор: «Голос Переяславщини»
http://www.golos-pereyaslaw.com

1