Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Молодіжна політика Переяслав-Хмельницького

Молодіжна політика Переяслав-Хмельницького

24 грудня в залі засідань Переяслав-Хмельницької міської ради відбулося розширене засідання координаційної ради з питань молодіжної політики, в якому взяли участь міський голова Тарас Костін, заступник міського голови Валентина Губенко, представники молодіжних громадських об’єднань міста, начальники управлінь та відділів міської ради.

Керівники молодіжних об’єднань міста пропонували владі чимало проектів та ідей для співпраці. Зокрема, громадський діяч Микола Богатир прозвітував про діяльність у 2014 році, яка, в основному, була націлена на розвиток та популяризацію в місті спорту, проведення змагань з футболу, велоспорту, розвитку фан-руху, соціальних мереж. Була озвучена ідея запровадження проекту щодо фіксації рекордів та спортивних досягнень жителів Переяслава. Руслан Веризуб (ГО «Зробимо разом») висловлювався за організацію та проведення міського кубка з волейболу, встановлення у різних частинах міста спортивних споруд, ігрових майданчиків для дітей, лавок для відпочинку, проведення постійних суботників, висадки зелених насаджень в районі площі Возз’єднання та пам’ятного знака ліквідаторам Чорнобильської катастрофи поблизу ЗОШ №7. Ігор Янчук (ГО «Джем Толока») цікавився юридичним підґрунтям створення громадської ради та поділився своїми ідеями щодо запровадження низки проектів культурного рівня – музичних, мистецьких фестивалів. Представник студентської ради місцевого педагогічного університету окреслила громадські проекти, які студентська молодь успішно втілює вже тривалий час. Це – вуличні театри, брейн-ринги, тренінги для активістів молодіжного руху, спортивні змагання.

Студрада готує нові проекти щодо військово-патріотичного виховання молоді, стажування у міській раді, організації поливу квітів на міських клумбах у літній період. Директор Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Ніна Товкун презентувала проект «Молодь – місту». Майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Алла Літкова запропонувала поліпшити зовнішній вигляд центральної частини міста, створивши у парку «Тарасове містечко», «Козацьку фортецю», «Музичну альтанку», Арт-кафе», тощо.

Практично всіх представників громадського молодіжного руху цікавило питання фінансування презентованих проектів з місцевого чи держбюджету. Заступник міського голови Валентина Губенко розповіла про особливості фінансування молодіжних проектів, пояснила, що ситуація значною мірою спричинена об’єктивними труднощами соціально-економічного характеру, політичними чинниками, відзначивши в той же час нагальну необхідність посилення уваги до питання підтримки молодих.

Міський голова Тарас Костін наголосив на важливості ролі активного молодіжного руху для життєдіяльності міста та молоді зокрема. Він висловив підтримку усіх молодіжних ініціатив, пообіцяв порозуміння та дієву співпрацю у вирішенні проблем молоді, закликав молодь брати активну у благоустрої міста, спрямовувати енергію на конкретні справи, реалізація яких не вимагає значних фінансів. Отже, чергова зустріч громадського молодіжного активу міста з мером міста засвідчила, що у молодих переяславців зросло почуття патріотизму‚ у нових умовах молодь почуває себе впевненіше, покладається на власні сили, прагне до самовдосконалення, водночас заручившись підтримкою місцевої влади.1