Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Без Обмежень собирают Олимпийский
02.06.2020


Відомий онлайн-рітейлер проводить конкурс студентських есе
15.05.2020


Де в Переяславі можна придбити освячені паски
14.04.2020


Як уберегтися від коронавірусу?
14.03.2020

Вакцина проти коронавірусу поки що не розроблена. Але уберегтися від нього можна, головне – не панікувати й дотримуватися деяких простих правил. Про них розповідає начальник районного управління Держпродспоживслужби Олексій Роман


Карантин у Переяславі
13.03.2020

Припиняється робора всіх навчальних закладів, скасовуються недільні базари скасовуються.


Головна » Новини » Молодіжна політика Переяслав-Хмельницького

Молодіжна політика Переяслав-Хмельницького

24 грудня в залі засідань Переяслав-Хмельницької міської ради відбулося розширене засідання координаційної ради з питань молодіжної політики, в якому взяли участь міський голова Тарас Костін, заступник міського голови Валентина Губенко, представники молодіжних громадських об’єднань міста, начальники управлінь та відділів міської ради.

Керівники молодіжних об’єднань міста пропонували владі чимало проектів та ідей для співпраці. Зокрема, громадський діяч Микола Богатир прозвітував про діяльність у 2014 році, яка, в основному, була націлена на розвиток та популяризацію в місті спорту, проведення змагань з футболу, велоспорту, розвитку фан-руху, соціальних мереж. Була озвучена ідея запровадження проекту щодо фіксації рекордів та спортивних досягнень жителів Переяслава. Руслан Веризуб (ГО «Зробимо разом») висловлювався за організацію та проведення міського кубка з волейболу, встановлення у різних частинах міста спортивних споруд, ігрових майданчиків для дітей, лавок для відпочинку, проведення постійних суботників, висадки зелених насаджень в районі площі Возз’єднання та пам’ятного знака ліквідаторам Чорнобильської катастрофи поблизу ЗОШ №7. Ігор Янчук (ГО «Джем Толока») цікавився юридичним підґрунтям створення громадської ради та поділився своїми ідеями щодо запровадження низки проектів культурного рівня – музичних, мистецьких фестивалів. Представник студентської ради місцевого педагогічного університету окреслила громадські проекти, які студентська молодь успішно втілює вже тривалий час. Це – вуличні театри, брейн-ринги, тренінги для активістів молодіжного руху, спортивні змагання.

Студрада готує нові проекти щодо військово-патріотичного виховання молоді, стажування у міській раді, організації поливу квітів на міських клумбах у літній період. Директор Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Ніна Товкун презентувала проект «Молодь – місту». Майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Алла Літкова запропонувала поліпшити зовнішній вигляд центральної частини міста, створивши у парку «Тарасове містечко», «Козацьку фортецю», «Музичну альтанку», Арт-кафе», тощо.

Практично всіх представників громадського молодіжного руху цікавило питання фінансування презентованих проектів з місцевого чи держбюджету. Заступник міського голови Валентина Губенко розповіла про особливості фінансування молодіжних проектів, пояснила, що ситуація значною мірою спричинена об’єктивними труднощами соціально-економічного характеру, політичними чинниками, відзначивши в той же час нагальну необхідність посилення уваги до питання підтримки молодих.

Міський голова Тарас Костін наголосив на важливості ролі активного молодіжного руху для життєдіяльності міста та молоді зокрема. Він висловив підтримку усіх молодіжних ініціатив, пообіцяв порозуміння та дієву співпрацю у вирішенні проблем молоді, закликав молодь брати активну у благоустрої міста, спрямовувати енергію на конкретні справи, реалізація яких не вимагає значних фінансів. Отже, чергова зустріч громадського молодіжного активу міста з мером міста засвідчила, що у молодих переяславців зросло почуття патріотизму‚ у нових умовах молодь почуває себе впевненіше, покладається на власні сили, прагне до самовдосконалення, водночас заручившись підтримкою місцевої влади.1