Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Переяславщина відсвяткувала Міжнародний день театру

Переяславщина відсвяткувала Міжнародний день театру

Міжнародний день театру – це не просто професійне свято митців сцени, яке відзначають щорічно 27 березня, а й мільйонів глядачів і поціновувачів театрального мистецтва.

Тож кожного року березень багатий на творчі виступи, прем’єри та вистави театральних колективів. Переяславщина, звісно ж, не лишається осторонь святкувань. З нагоди свята сільські театри гостинно запросили до перегляду вистав переяславчан та гостей краю.

Перша вистава запропонована до перегляду у залі сільського клубу с. Сомкова Долина, мала загадкову, інтригуючи назву «Сюрприз медового місяця», за однойменною п’єсою Володимира Канівця. Блискуче ролі ліричної комедії зіграли аматори «народного» театру Будинку культури с.Пологи-Вергуни. Любителі театрального жанру вже з перших фраз героїв вистави, налаштувалися на легку і веселу хвилю гумору, доброго і щирого. Артисти настільки були правдивими і органічними у своїх образах і ролях, що глядачі і сміялися до сліз, і весело коментувати те, що діялось на сцені.

А відбувалсь все дуже загадково…Добрий, але неуважний професор Рафаїл Юхимович (Олександр Кравченко) здав на місяць дачний будинок щойно одруженій парі студентів, яких талановито і чудово зіграли Ніна Кравченко та Максим Мартощук . Поки професор поїхав на симпозіум лікарів, його молода, красива дружина – цариця Тамара, яку яскраво зіграла Ольга Щиголь, також вирішила відпочити на дачі зі своїм темпераментним коханцем-грузином, якого неймовірно і блискуче зіграв Юрій Болбот. І ось тут закрутився просто-таки любовний екшн із стріляниною та міліцією. У ролі міліціянта вперше на сцені виступив Євген Верещук, і з завданнями, які на нього поклав режисер, Євген із честю справився. Театральний колектив висловив особливу подяку Ніні Мельник, людині, завдяки чиїй суфлерській роботі, артисти на сцені почувалися впевнено.

Режисер Олександр Кравченко, щиро дякував глядачу за теплу атмосферу, а також усім учасникам театрального колективу за активність та ініціативність у підготовці та постановці вистави. Також варто зазначити, що ця п’єса отримала путівку у життя саме на сцені Будинку культури с.Пологи–Вергуни, вперше, 20 років тому! І ось знову має право на життя у новітньому часі!

Цього ж дня на вечірній сеанс театрального мистецтва в с.Гланишів, запросив самобутній театральний колектив «Світоч» Будинку культури с.Світанок під керівництвом Наталії Філімончук.

Аматори талановито, яскраво та емоційно відтворили сюжет «Кайдашевої сім’ї» українського письменника Івана Нечуя-Левицького. Глядач зустрівся з героями повісті в якій сміх лунає крізь сльози й навпаки. Стара Кайдашиха разом з чоловіком Омельком, зібралася пожити усмак, бо у хаті нарешті з’явилась спритна і моторна невістка, та не сталося як гадалося – раптом мирне подвір’я перетворюється на поле бою, а сімейне життя на відкриту багатолітню війну. Кайдашів з повною відданістю сцені зіграли Наталія Філімончук та Юрій Гриб, в роль «неслухняної» невістки Мотрі вжилась Лариса Бояр, яка разом з Карпом відстоювали свою долю майна. Карпа, чоловіка Мотрі, вдало зіграв Світанківський сільський голова – Микола Липко, а в ролі його брата Лавріна успішно дебютував Тимур Пушня. Зовсім скоро Лаврін приведе до батьківської хати смиренну Мелашку, яку зіграла Олена Дзюбенко, ще пізніше в хаті почуються дитячі голоси. Та ні смиренність, ні кохання, ні діти ще довго не зупинять колотнечі в Кайдашевій хаті. Дуже своєрідний, але типовий для українського села колоритний образ баби Параски та баби Палажки, відтворили Оля Хаба та Марина Горб.

Комічні і драматичні ситуації, у які потрапляють персонажі, актори настільки талановито відтворили, що захоплення глядача лунало оваціями опісля кожної сцени, по-закінченню вигуки «браво» та шквал позитивних емоцій були найкращою подякою за даровані чудові хвилини зустрічі із прекрасним кожному, хто прийшов до Будинку культури.

Зі святом і вдалою постановкою артистів театральних колективів та глядачів привітала начальник відділу культури РДА – Валентина Григорівна Усик, зі щирими словом подяки побажала артистам нових творчих задумів і постановок. Валентина Усик зауважила, що дані творчі колективи є великим надбанням Переяславщини та ведуть активну театральну діяльність. Так, театр Світанківського Будинку культури «Світоч» у грудні 2015 року, успішно захистив заявку на почесне звання «народний», і нині гастролює з виставами за межами району. А ось, творчий колектив Пологовергунівського Будинку культури збагачує золоту скарбницю талантів Переяславщини званням «народний» з 1987 року. Цьогоріч, відзначивши творчий потенціал, учасників колективу запросили на обласне свято «Масниця. Колодій», що відбувся у музеї Пирогово.

В день театральних вистав надзвичайно гостинно зустрічали гостей господарі сіл: сільський голова с.Сомкова Долина – Тетяна Шатун та сільський голова с.Гланишів – Світлана Кондратенко, відділ культури Переяслав-Хм. РДА висловлює Вам велику дяку за комфорт та чудову атмосферу, а також усім, хто долучився до організації та проведення святкового Міжнародного дня театру.1