Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Майстер-класи з виготовлення різдвяно-новорічних прикоас

Майстер-класи з виготовлення різдвяно-новорічних прикоас

Виготовлення ялинкових прикрас дітьми

В Творчій майстерні НІЕЗ «Переяслав» під керівництвом працівниці заповідника Альони Єрмолової. проводяться майстер-класи для юних переяславців із виготовлення ялинкових новорічних прикрас власними руками.

Програма проведення занять

3 грудня – виготовлення ялинкових прикрас із мішковини
10 грудня – виготовлення ялинкових прикрас із фетру
17 грудня – декор різдвяної іграшки
24 грудня – виготовлення кавових ялинок

ДЕТАЛІ ЗА НОМЕРОМ: (04567) 5 -56-41

3 грудня стартував перший майстер-клас із циклу виготовлення ялинкових новорічних прикрас власними руками.

Сучасне мистецтво ні чим не обмежує,  а навпаки дозволяє вам втілити в життя всі свої фантазії при виготовлені будь-якої прикраси власними руками.  Матеріали можна використовувати теж будь-які, навіть інколи зовсім не очікувані. Наприклад, зараз стало дуже популярним використання натуральних, природніх матеріалів,  а саме: кору дерев, шишки, горіхи, шкірку цитрусових, жолуді, корицю, гвоздику, аніс, лозу, хвою, сухоцвіт тощо. А виготовити з цих матеріалів можна від настінної композиції до меблевого предмету.

З наближенням новорічних свят, ідеї декору нашої оселі теж направлені на створення власної «новорічної казки». Саме тому, на першому майстер-класі ми запропонували  учасникам виготовити іграшку-ялинку з мішковини, яка стане чудовою прикрасою новорічної ялинки.

Для її виготовлення нам знадобилися такі матеріали: синтапон і мішковина – на основу, бусини, мереживні, тканинні стрічки, зернятка кави, бісер, паєтки, кольорові нитки, паперові квіти тощо – для прикрашання ялинкової іграшки.

За викрійкою, яку можна знайти в інтернеті, або виготовити самому, ми вирізали з мішковини заготівки ялинки, що складаються з двох частин. Їх потрібно з’єднати між собою по краю за допомогою стіжкового шва. В середину наповнюється синтапон і з’єднуємо низ ялинки. Ідея в тому, що шов має бути зовнішнім.  І таким чином наша ялинка, точніше її основа, готова.

Наступним кроком є оздоблення ялинки. Тут, як у вас вистачить фантазії та ідей.

Учасниками майстер-класу були діти від 7-ми до 11 років. Звичайно ж керівники допомагали їм  в оздобленні, але ідеї були цілком індивідуальні. Хлопчики переважно прикрашали по образу традиційної ялинки – новорічні іграшки-кульки та яскраві гірлянди з бусинок. А от дівчатка проявили творчість та креативність у виборі матеріалів та оздоблення. Так, ними були використані мережива білого та коричневого кольорів, яскраві паєтки, кавові зерна та штучні паперові дрібні квіти.

Діти виготовили ялинкові прикраси

Для кріплення матеріалів використовували гарячий клей та нитки. Підвіску виготовили  зі стрічок або нанизаних на нитку бусинок.

Результат – просто неймовірно красиві, не схожі одна на одну, ексклюзивні ялинкові  прикраси виготовлені власними руками.

Не є дивним і те, що кожна дитина, яка приймала участь у майстер-класі, виготовляла ялинку в подарунок своїй мамі.

Можу лише припустити, які щасливі були того вечора мами  наших маленьких талановитих друзів.

Особливу подяку за проведення майстер-класу  висловлюю працівнику науково-освітнього відділу екскурсійно-масової роботи НІЕЗ «Переяслав» Єрмоловій Альоні, яка запропонувала ідею створення таких чудових прикрас та спільно з дітками втілила дитячу мрію.


Автор: Марина Лой - Завідувач науково-освітнього відділу екскурсійно-масової роботи НІЕЗ «Переяслав»

1