Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Акторка Наталія Сумська подарувала НІЕЗ «Переяслав» старовинну італійську шафу
10.06.2021

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» поповнив зібрання унікальною італійською шафою ручної роботи ХІХ ст.


Великдень (Пасха) у 2021 році
28.03.2021

Великдень в 2021 році припадає на 2 травня. У цей день світле свято Великодня (Пасхи) відзначають православні.


У Переяславі відкрився продуктовий маркет «Фора»
25.02.2021


Інформація щодо поширення коронавірусної інфекції COVID-2019 на Переяславщині
25.02.2021

За минулу добу, станом на 8 годин ранку 25.02.2021


Ігор Опанасюк – новий голова суду на Переяславщині
23.02.2021


Головна » Новини » Майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок для школярів

Майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок для школярів

майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок

Нещодавно в Музеї трипільської культури Переяслава-Хмельницького відкрилась виставка «Ляльки-мотанки в контексті трипільської антропоморфної пластики та зображень». На виставці представлені двадцять робіт молодшого наукового співробітника музею Валентини Білоусько.

Одним із її творчих захоплень є виготовлення ляльок-мотанок за давніми прототипами. Представлені на виставці ляльки вбрані у традиційний український одяг та реконструйоване вбрання трипільців із найдавнішими сакральними мотивами в орнаментах і оздобленні. Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб — на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки — вщухла злива. Валентина Білоусько самотужки освоїла сім різноманітних методів в’язання хреста на обличчі ляльки.

На відкриття виставки прийшли учні сьомого класу Переяслав-Хмельницької міської гімназії. Хлопчики та дівчатка не просто дивились на вже виготовлені, а й навчитись власноруч робити ляльки-мотанки. Майстер-клас проводила відома майстриня, художниця, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Ольга Стрілець. Разом з нею вели заняття студентки-четвертокурсниці Марина Фоліна, Іванка Грицюк та Анастасія Мінаєва. Дівчата допомагали школярам швидше і краще засвоїти виготовлення ляльок.

Більше двох годин учні старанно навчались премудрощам виготовлення ляльок-мотанок. Усі свої вироби вони забрали з собою як майбутні обереги.1