Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Розпочався літній дитячий оздоровчий сезон 2016

Розпочався літній дитячий оздоровчий сезон 2016

Для багатьох дітей улюбленим місцем відпочинку, оздоровлення та розвитку стануть саме літні табори.

Під Переяславом, з його мальовничим узбережжям Канівського водосховища та сосновими лісами, є достатня кількість пропозицій для відпочинку та оздоровлення дітей на різний смак. Так, саме у Переяслав-Хмельницькому районі діє один з найбільших наметових таборів в Україні – Літній наметовий табір «Лісове містечко «Скаутвілль» та один з найкомфортніших сучасних таборів України – Дитячий оздоровчий табір санаторного типу «Славутич».

Наскільки тут готові до зустрічі дітей, на кого чекають і які сюрпризи готують до відкриття сезону, розповіла генеральний директор табору Олена Галіней в рамках екскурсії-візиту до табору очільників району голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Андрія Пряхіна та голови районної ради Петра Качкалди.

За її словами, попри важку ситуацію в країні, табір був і залишається улюбленим місцем відпочинку для сотень і тисяч дітей Київщини та України загалом. Заклад було створено як простір здоров’я і територія успіху для дітей, тому поряд із оздоровленням важливі саме програми розвитку, творчості, спортивного та інтелектуального дозвілля, психологічні напрямки. Також «Славутич» співпрацює з мовною школою, тому під час літніх канікул є змога в ігровій формі вивчати англійську мову.

Не менш важливо, аби діти якомога більше були на свіжому повітрі і отримували природне загартовування та оздоровлення. Для цього створені велосипедні маршрути, тропи здоров’я, пляжну зону, екологічні квести та іншу інфраструктуру саме здорового дозвілля. А із цього року запрацює ще й мотузковий лісовий парк пригод, або хай-парк.

Голова РДА Андрій Пряхін та голова районної ради Петро Качкалда оглянули спальний корпус, їдальню, кіно-концертний зал та творчі майстерні. Очільники району відмітили чистоту на території та надсучасні умови проживання.

Також на території табору діє Wellness-центр: фітнес, басейн, спа процедури, профілактична гімнастика та лікувальний масаж, тренажерна зала, сауна. Родзинка центру – це унікальна соляна печера, яка допомагає лікувати найрізноманітніші захворювання внутрішніх органів та систем.

Цікаво, що на період відпочинку у «славутчан» забирають всі «гаджети» і пропагують «канікули без мобілок і планшетів». Як відзначила директор закладу, вихованці звикають до цього за день-два, а батьки дуже задоволені такими правилами. Адже табір – чи не єдине місце в сучасному дитячому світі, де знову на перший план може вийти живе й безпосереднє дитяче спілкування, рухливі ігри, квести і пригоди. Звісно, продумані й форми зворотного контакту з батьками.

Поряд із «Славутичем», що працює цілий рік, кожного літа відкривається унікальне наметове містечко «Скаутвілль», в якому панує атмосфера справжніх пригод. «Славутич» і «Скаутвіль» часто влаштовують спільні заходи, спартакіади, екскурсії. То ж і перед початком оздоровчого сезону також разом планують та обговорюють перспективи подальшого розвитку.

Голова молодіжного об’єднання «Скаути Києва», координатор проекту «ЛНТ «Лісове містечко «Скаутвілль» Аліна Чернишова познайомила з діяльністю проекту та ходом підготовки до літнього відпочинкового сезону 2016 року.

«Скаутвілль» – це сучасний табір високого рівня комфорту, який спроектовано та збудовано професіоналами за унікальними авторськими проектами. Нині там активно проводяться підготовчі роботи, займаються підготовкою так званих «кварталів» для проживання діток. Табір має всі відповідні дозволи, особливу увагу приділяють дотриманню всіх санітарних норм. До безпеки дітей в таборі ставлення дуже відповідальне – територія цілодобово охороняється.

Програма табору унікальна, щоразу нова і за сім літніх сезонів жодного разу не повторювалася. Табір є інтеграційним проектом, тобто на його території весь час взаємодіють різні категорії діток – дітки, сім’ї яких перебувають в складних життєвих обставинах та діти з повних благополучних сімей, діти, які тимчасово переміщені з зони АТО та волонтери, скаути та обдаровані дітки. В рамках програми вони мають змогу обмінятися знаннями, здобути нові, сформувати корисні навички, отримати новий соціальний досвід та нових друзів. А окрім цього, водні пригоди на байдарках та каное, туристичні експедиції, пригодницькі квести, воркшоп та майстер-класи.

Щороку розпорядженням голови РДА обмежується проїзд транспортних засобів на територію, що межує з табором для забезпечення максимальної безпеки дітей. Адже на березі Дніпра діє 3 табори, у яких в сезон відпочиває до 1000 дітей. Саме тому було вирішено зібратися робочою групою на яку запросити начальника поліції Валентина Токарського для виставлення патрулів на даній ділянці.

Завершуючи огляд, керівники району відзначили високий рівень закладів та пообіцяли всіляко сприяти їх роботі. Вони наголосили, що і табором «Славутич», і наметовим містечком опікуються талановиті керівники, які по-справжньому вболівають за їх процвітання.1