Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Літературно-музичний вечір «У пошуках щастя» до 299-річчя від дня народження Григорія Сковороди

Літературно-музичний вечір «У пошуках щастя» до 299-річчя від дня народження Григорія Сковороди

Літературно-музичний вечір «У пошуках щастя» до 299-річчя від дня народження Григорія Сковороди

3 грудня − день народження видатного філософа та мандрівника Григорія Сковороди, від дня якого пройшло 299 років. Традиційно цього дня у стінах колишнього навчального закладу Переяславського колегіуму було проведено літературно-музичний вечір "У пошуках щастя". Цьогоріч до Меморіального музею Г.С.Сковороди завітали учні 9-х класів ЗОШ №1 та ЗОШ №2 м.Переяслава.

До заходу учні приготували невеличкі, але цікаві виступи, які розкрили їхні таланти та допомогли краще зрозуміти велич творчості філософа. У музеї школярі декламували поезію Г.Сковороди, співали його пісні. Надзвичайно цікаво було споглядати мізансцени, підготовлені дітьми про життя поета, байкаря та педагога Григорія Савича та інсценізації його байок. А під час вікторини, підготовленої співробітниками музею, діти показали свої знання про життя і творчість нашого любомудра.

Самим життям своїм перевіряв мандрівний філософ свої розмисли, а знаннями й досвідом ділився з усіма: коли навчав дітей і коли спілкувався з людьми на великих ярмарках і маленьких хуторах. Втішав і роз’яснював, звеселяв піснею, підтримував порадою. Його мудрість увічнилась у віршах, трактатах, притчах і листах. А кожне його слово так само відгукуватиметься в серцях, як і три століття тому.

«Не шукай щастя за морем» – чудова порада. Відкриваємо відлік до 300-річчя видатного земляка, яке святкуватимемо в цей день через рік.


Автор: Тетяна Радіоненко - завідувач НДВ «Меморіальний музей Г.С.Сковороди»

1