Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Зарплати держслужбовців на 2019 рік
15.11.2018

Кабмін вирішив зупинити підвищення заробітних плат державним службовцям, яка протягом двох останніх років суттєво зросла.


Культпрацівникам району провели екскурсію до Києва
15.11.2018


Прожитковий мінімум Українця 2019
14.11.2018


Центральний канал про перспективи розвитку Переяслава
14.11.2018


«Треба» у виборі майбутної професії
14.11.2018

Вдало обрана професія дає можливість реалізувати себе, бути затребуваним фахівцем та задоволеним життям.


Головна » Новини » Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

У Переяславі-Хмельницькому біля міської п’ятиповерхівки на вулиці Покровська, 47 встановили нову дерев’яну лавку, оформлену технікою випалювання. На її спинці зображена кам’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці та вказані деякі відомості про неї. А на сидінні – листя і грона калини.

З історичних джерел відомо, що церкву Покрови збудували в 1704-1709 роках на кошти переяславського полковника Івана Мировича.

Стояла вона на місці теперішньої будівлі “Критого ринку”. Її малював Тарас Шевченко і описав у своїй повісті «Близнецы». У 1930-х роках через антирелігійну політику більшовицької влади храм був зруйнований.

Ідея встановити лавку із зображенням церкви Покрови належить жителю міста Роману Шевченку. А виконав його замовлення переяславець Олександр Чубай, майстер художнього випалювання на дереві. Нагадаємо, що в сквері біля Вознесенського собору (молодь звикла називати його «Серце Переяслава»), вже є шість лавок, оформлених цим митцем.

Олександр Чубай розповів, що на оздоблення лавки пішло трохи більше двох тижнів. За роботою засиджувався і до ночі. Допомагав йому з ідеями і в оформленні переяславський художник Сергій Шило. Сам автор задоволений результатом. Каже, що з кожним разом його роботи стають складнішими і досконалішими.

Наразі він завершив оформлення ще однієї лавки для «Серця Переяслава». На ній зобразив весільний букет і серця. Сподівається, що його нову роботу облюбують закохані пари й молодята.1