Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Акторка Наталія Сумська подарувала НІЕЗ «Переяслав» старовинну італійську шафу
10.06.2021

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» поповнив зібрання унікальною італійською шафою ручної роботи ХІХ ст.


Великдень (Пасха) у 2021 році
28.03.2021

Великдень в 2021 році припадає на 2 травня. У цей день світле свято Великодня (Пасхи) відзначають православні.


У Переяславі відкрився продуктовий маркет «Фора»
25.02.2021


Інформація щодо поширення коронавірусної інфекції COVID-2019 на Переяславщині
25.02.2021

За минулу добу, станом на 8 годин ранку 25.02.2021


Ігор Опанасюк – новий голова суду на Переяславщині
23.02.2021


Головна » Новини » Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

У Переяславі-Хмельницькому біля міської п’ятиповерхівки на вулиці Покровська, 47 встановили нову дерев’яну лавку, оформлену технікою випалювання. На її спинці зображена кам’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці та вказані деякі відомості про неї. А на сидінні – листя і грона калини.

З історичних джерел відомо, що церкву Покрови збудували в 1704-1709 роках на кошти переяславського полковника Івана Мировича.

Стояла вона на місці теперішньої будівлі “Критого ринку”. Її малював Тарас Шевченко і описав у своїй повісті «Близнецы». У 1930-х роках через антирелігійну політику більшовицької влади храм був зруйнований.

Ідея встановити лавку із зображенням церкви Покрови належить жителю міста Роману Шевченку. А виконав його замовлення переяславець Олександр Чубай, майстер художнього випалювання на дереві. Нагадаємо, що в сквері біля Вознесенського собору (молодь звикла називати його «Серце Переяслава»), вже є шість лавок, оформлених цим митцем.

Олександр Чубай розповів, що на оздоблення лавки пішло трохи більше двох тижнів. За роботою засиджувався і до ночі. Допомагав йому з ідеями і в оформленні переяславський художник Сергій Шило. Сам автор задоволений результатом. Каже, що з кожним разом його роботи стають складнішими і досконалішими.

Наразі він завершив оформлення ще однієї лавки для «Серця Переяслава». На ній зобразив весільний букет і серця. Сподівається, що його нову роботу облюбують закохані пари й молодята.1