Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Колегія міського відділу освіти
29.12.2017


«Новорічні фантазії»
28.12.2017

У приміщенні дитячої художньої школи міста Переяслава-Хмельницького 28 грудня 2017 року відкрилася виставки дитячих художніх робіт «Новорічні фантазії».


Київська обласна рада підтримала рішення Переяслав-Хмельницької міської ради про перейменування міста
27.12.2017


У Переяславі відкрили Новорічну ялинку
22.12.2017


Бюджет Переяслава на 2018 рік майже 307 мільйонів
22.12.2017


Головна » Новини » Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

Лавка із зображенням зруйнованої церкви Покрови

У Переяславі-Хмельницькому біля міської п’ятиповерхівки на вулиці Покровська, 47 встановили нову дерев’яну лавку, оформлену технікою випалювання. На її спинці зображена кам’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці та вказані деякі відомості про неї. А на сидінні – листя і грона калини.

З історичних джерел відомо, що церкву Покрови збудували в 1704-1709 роках на кошти переяславського полковника Івана Мировича.

Стояла вона на місці теперішньої будівлі “Критого ринку”. Її малював Тарас Шевченко і описав у своїй повісті «Близнецы». У 1930-х роках через антирелігійну політику більшовицької влади храм був зруйнований.

Ідея встановити лавку із зображенням церкви Покрови належить жителю міста Роману Шевченку. А виконав його замовлення переяславець Олександр Чубай, майстер художнього випалювання на дереві. Нагадаємо, що в сквері біля Вознесенського собору (молодь звикла називати його «Серце Переяслава»), вже є шість лавок, оформлених цим митцем.

Олександр Чубай розповів, що на оздоблення лавки пішло трохи більше двох тижнів. За роботою засиджувався і до ночі. Допомагав йому з ідеями і в оформленні переяславський художник Сергій Шило. Сам автор задоволений результатом. Каже, що з кожним разом його роботи стають складнішими і досконалішими.

Наразі він завершив оформлення ще однієї лавки для «Серця Переяслава». На ній зобразив весільний букет і серця. Сподівається, що його нову роботу облюбують закохані пари й молодята.1