Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Круглий стіл за участі представників районної влади, Церков та релігійних громад

Круглий стіл за участі представників районної влади, Церков та релігійних громад

В рамках відзначення у 2016 році Дня хрещення Київської Русі-України, 3 серпня в залі районної державної адміністрації відбулася робоча зустріч голови Переяслав-Хмельницької РДА Андрія Пряхіна  та заступника голови Переяслав-Хмельницької районної ради Івана Бугаєнка з представниками Церков та релігійних об’єднань, що діють на території Переяславщини.

Спікер заходу Олександр Володимирович Колибенко – кандитат історичних наук, професор, завідувач науково-дослідного відділу «Археологічний музей» НІЕЗ «Переяслав» – у своєму виступі доповів про становлення духовності на Переяславщині з давніх часів та закликав сучасників до пізнання видатних людей свого краю, його вихідців та діячів історії. Також, Олександр Володимирович звернув увагу на актуальне питання щодо руйнування культурного шару унікальної археологічної пам’ятки, поселення трипільської культури в с. Веселе (нині територія Стовп’язької сільської ради), шляхом вибірки та вивозу шару ґрунту (чорнозему) з території пам’ятки. В результаті таких незаконних дій теперішніх орендарів даної земельної ділянки археологічній знахідці завдано невиправної шкоди. В ході обговорення даної ситуації, керівництво району пообіцяло долучитися до вирішення питання, а саме: припинити руйнівні роботи і сприяти відновленню археологічних розкопок та історико-етнографічних досліджень на території пам’ятки трипільської культури, що є надзвичайною рідкістю для Переяславщини (на території району є 5 таких поселень).

Учасники зібрання підвели підсумки відзначення  в районі 1028-ї річниці Хрещення Київської Русі-України та участі представників Церков у Всеукраїнській хресній ході  на відрізку маршруту Яготин-Березань.

У питанні «Про недопущення міжконфесійних конфліктів в релігійному середовищі Переяслав-Хмельницького району» спікерами виступили Отець, протоієрей Іоан Свято-Воскресінської церкви (УПЦ КП) та Архімандрит Ніл Свято-Троїцької церкви (УПЦ), обговорено вирішення проблем, які виникають або можуть виникнути  в ході діяльності релігійних громад.

Загалом релігійна ситуація в Переяслав-Хмельницькому районі  стабільна, контрольована і прогнозована.1