Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Проведение распродаж и скидок на Черную Пятницу
17.11.2022


Прощання із воїном Олексієм Цупилом
14.11.2022


Комендантська година у Київській області: скільки діятиме та яка відповідальність за порушення
29.10.2022

У Київській області продовжили комендантську годину до 6 листопада. Вона діятиме щодня з 23:00 до 5:00.


Нові гральні автомати в онлайн казино Goxbet
19.09.2022


Стоит ли использовать мазь от псориаза
31.08.2022

Псориаз — это заболевание, поражающее кожу. Он вызывается аномальным ростом клеток дермы. Аномальный рост клеток кожи, в свою очередь, вызывает воспаление и боль. Воспаление может привести к образованию рубцов и некрасивых шрамов.


Головна » Новини » Круглий стіл за участі представників районної влади, Церков та релігійних громад

Круглий стіл за участі представників районної влади, Церков та релігійних громад

В рамках відзначення у 2016 році Дня хрещення Київської Русі-України, 3 серпня в залі районної державної адміністрації відбулася робоча зустріч голови Переяслав-Хмельницької РДА Андрія Пряхіна  та заступника голови Переяслав-Хмельницької районної ради Івана Бугаєнка з представниками Церков та релігійних об’єднань, що діють на території Переяславщини.

Спікер заходу Олександр Володимирович Колибенко – кандитат історичних наук, професор, завідувач науково-дослідного відділу «Археологічний музей» НІЕЗ «Переяслав» – у своєму виступі доповів про становлення духовності на Переяславщині з давніх часів та закликав сучасників до пізнання видатних людей свого краю, його вихідців та діячів історії. Також, Олександр Володимирович звернув увагу на актуальне питання щодо руйнування культурного шару унікальної археологічної пам’ятки, поселення трипільської культури в с. Веселе (нині територія Стовп’язької сільської ради), шляхом вибірки та вивозу шару ґрунту (чорнозему) з території пам’ятки. В результаті таких незаконних дій теперішніх орендарів даної земельної ділянки археологічній знахідці завдано невиправної шкоди. В ході обговорення даної ситуації, керівництво району пообіцяло долучитися до вирішення питання, а саме: припинити руйнівні роботи і сприяти відновленню археологічних розкопок та історико-етнографічних досліджень на території пам’ятки трипільської культури, що є надзвичайною рідкістю для Переяславщини (на території району є 5 таких поселень).

Учасники зібрання підвели підсумки відзначення  в районі 1028-ї річниці Хрещення Київської Русі-України та участі представників Церков у Всеукраїнській хресній ході  на відрізку маршруту Яготин-Березань.

У питанні «Про недопущення міжконфесійних конфліктів в релігійному середовищі Переяслав-Хмельницького району» спікерами виступили Отець, протоієрей Іоан Свято-Воскресінської церкви (УПЦ КП) та Архімандрит Ніл Свято-Троїцької церкви (УПЦ), обговорено вирішення проблем, які виникають або можуть виникнути  в ході діяльності релігійних громад.

Загалом релігійна ситуація в Переяслав-Хмельницькому районі  стабільна, контрольована і прогнозована.1