Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Зарплати держслужбовців на 2019 рік
15.11.2018

Кабмін вирішив зупинити підвищення заробітних плат державним службовцям, яка протягом двох останніх років суттєво зросла.


Прожитковий мінімум Українця 2019
14.11.2018


Центральний канал про перспективи розвитку Переяслава
14.11.2018


«Треба» у виборі майбутної професії
14.11.2018

Вдало обрана професія дає можливість реалізувати себе, бути затребуваним фахівцем та задоволеним життям.


Що потрібно знати для реєстрації новонародженої дитини?
14.11.2018

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко.


Головна » Новини » Книжкова виставка «Переяслав у віках – 1111»

Книжкова виставка «Переяслав у віках – 1111»

Книжкова виставка «Переяслав у віках – 1111»

Символічна книжкова виставка-інсталяція відкрилася в читальній залі бібліотеки «Чумацький шлях» Переяслав-Хмельницького університету ім. Григорія Сковороди і представляє собою просторову композицію, створену з книг і великих декоративних писанок, виготовлених у техніці пап’є-маше студентами педагогічного факультету вишу.

Викладка книг відтворює дату – 1111 років першої літописної згадки про Переяслав. ЇЇ автори – бібліотекарі Оксана Пєшкова та Людмила Хлань – оригінальним чином проілюстрували історію нашого міста, яка стосується кожного, хто живе, хто навчається, хто приїздить, хто залюблений в нього і гордиться його славним минулим та вірить в його велике майбутнє. Бібліотекарі роблять все можливе, щоби цю любов вкласти в серця своїх читачів і відвідувачів.

Любити свою малу батьківщину, означає любити всю Україну. На виставці представлені книги про місто та створений бібліотекарями календар «Пам’ятні дати з життя Переяслава», який розпочинається, зокрема, такими даними: 2 тис. років до н.е. – перші поселення епохи бронзи; ІІІ – поч. V ст. – на території сучасного Переяслава виникають поселення пори черняхівської культури; 907 р. – перші згадки про переяславську фортецю у договорі між Руссю і Візантією, де Переяслав згадується як одне з трьох найбільших міст; 993 р. – укріплення переяславського дитинця за наказом князя Володимира Великого. Календар демонструє соціально-економічний, культурний розвиток міста до сьогодення.

Запрошуємо ознайомитися з цікавою виставкою в години роботи бібліотеки.


Автор: Тетяна Деркач, провідний бібліотекар Переяслав-Хмельницького педагогічного університету ім. Г.Сковороди

1