Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Огляд брокера Робофорекс (Roboforex)
30.11.2022


Проведение распродаж и скидок на Черную Пятницу
17.11.2022


Прощання із воїном Олексієм Цупилом
14.11.2022


Головна » Новини » Кіносеанс «Хоробра сімнадцятка» у музеї кобзарства

Кіносеанс «Хоробра сімнадцятка» у музеї кобзарства

8 листопада 2017 р. у Музеї кобзарства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбувся показ документального фільму «Хоробра сімнадцятка». Режисер кінострічки – Орест Сушко надав фільм для перегляду на некомерційній основі Музею кобзарства НІЕЗ «Переяслав», де частково проходили зйомки.

«Хоробра сімнадцятка» – це документальна стрічка про тріумфальну історію першого складу Української Капели Бандуристів імені Тараса Шевченка, сімнадцяти музикантів, яких у 1942 р. німецька окупаційна влада вивезла з України та ув’язнила в таборах примусової праці. Примушені німцями виступати по таборах OST, бандуристи своїми піснями несли духовну підтримку та розраду невільникам-остарбайтерам – тисячам дорослих і дітей, відірваних від рідної землі. В 1949 р. саме музика допомогла Капелі Бандуристів знайти вільне життя за океаном.

Діяльність легендарної Капели розпочалася ще в 1918 р. під керівництвом Василя Ємця та вихідця з Переяславщини Оврама Яценка. І ось уже майже сто років вона несе слухачам, через пісню, любов та відданість Україні.

Переглянути фільм до Музею кобзарства завітали учні місцевих ЗОШ № 2 - 9 клас (класний керівник Наталія Іванець),  ЗОШ № 7 – 6 клас (класний керівник Наталія Казда) та ЗОШ № 3 – 5 клас (класний керівник Валентина Мардело).

9 листопада заплановано перегляд фільму за участі студентів історичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».


Автор: Завідувач НДС «Музей кобзарства» Світлана Тетеря

1