Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
У Переяславі запрацює єдина диспетчерська комунальних служб
17.10.2017


Cеляни 18 жовтня перекриють дорогу
17.10.2017


Музеї Переяслава відвідав журналіст Бі-Бі-Сі
16.10.2017


Розпочався VI Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання»
14.10.2017

Захід присвячений 94-й річниці від дня народження Героя України та визначного музейного діяча Михайла Сікорського.


Засідання робочої групи з питань повернення місту історичної назви
12.10.2017

10 жовтня у приміщенні Переяслав-Хмельницької міської ради було проведено засідання робочої групи з питань повернення місту Переяславу-Хмельницькому історичної назви «Переяслав»


Головна » Новини » Іноземні інвестори зацікавлені у розвитку заводу Точмаш

Іноземні інвестори зацікавлені у розвитку заводу Точмаш

Завод Точмаш Переяслав-Хмельницький

17 грудня Переяслав-Хмельницьку міську раду відвідала численна делегація у складі директора з операційної діяльності GESS Consulting Ukraine Шона Лі, його компаньйонів та представників колишнього ПАТ Завод Точмаш, що розташований в мікрорайоні «Підварки». Обговорення можливості втілення в Переяславі цікавого інвестиційного проекту відбулося в кабінеті Міского голови Тараса Костіна. На зустрічі були присутні фахівці міської ради – головний архітектор міста Анна Степаненко, заступник головного архітектора Петро Пурденко, головний спеціаліст відділу капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Олександр Вітківський.

Слід зазначити, що компанія GESS Consulting Ukraine займається відродженням старих промислових об’єктів, які були побудовані за радянських часів і на даний час реалізує такий проект в місті Радомишль Житомирської області.

Під час зустрічі Шон Лі розповів про успішну реалізацію проектів зі зниження споживання природного газу та електроенергії в різних містах Сполучених Штатів Америки. Щоб запровадити американський підхід до вирішення проблем з українськими електричними мережами, перетворення старих радянських промислових об’єктів на сучасні енергоцентри, Шон Лі презентував ідею щодо купівлі майнового комплексу Точмашу та подальшого розміщення на його території відповідного обладнання для виробництва за американською технологією фотоелементів. Сонячні батареї з такими елементами можуть встановлюватися на дахах  промислових будівель та складських приміщень. Також він висловив зацікавленість у будівництві теплової електростанції потужністю 22 МВт., яка буде виробляти електроенергію за «зеленим тарифом» шляхом піролізу тростяника міскантус, що зростає на деградованих ґрунтах. Подібна технологія не має нічого спільного зі сміттєпереробними об’єктами і є екологічно безпечною. Установка швидкого піролізу дозволяє використовувати газові турбіни для роботи з використанням рослинної біомаси вологістю до 70%. На втілення цього амбітного проекту будуть залучені 25 млн. доларів іноземних інвестицій. Обов’язковою умовою проекту є те, що об’єкт ТЕЦ буде зареєстрований на території міста Переяслава-Хмельницького і сплачуватиме податки до місцевого бюджету та передбачатиме робочі місця для 200-х робітників, при чому, перевага надаватиметься учасникам АТО та людям з інвалідністю. Значну зацікавленість у міського голови викликала пропозиція партнерів щодо відродження пожежного депо, обладнавши його машинами, які будуть передані в комунальну власність міста.

Тарас Костін зазначив, що залучення іноземних інвестицій – це додаткова можливість для розвитку інфраструктури міста, створення робочих місць, зростання заробітної плати, збільшення відрахування податків до бюджетів усіх рівнів та й загалом підвищення рівня життя мешканців Переяслава та покращення економічної ситуації в цілому. Але проекти мають пройти процедуру публічного обговорення, тож представників компаніі GESS Consulting Ukraine було запрошено на найближчу сесію міської ради для проведення презентації проекту перед депутатам міської ради.

За підсумками зустрічі присутні обмінялися думками та обговорили плани щодо подальшого співробітництва.


1