Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Головна » Новини » Інклюзивно-ресурсний центр відкрито у Стовп’ягах

Інклюзивно-ресурсний центр відкрито у Стовп’ягах

Інклюзивно-ресурсний центр відкрито у Стовп’ягах

У рамках Всеукраїнського проекту “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”, який реалізовує благодійний Фонд Марини Порошенко у співпраці з Міністерством освіти і науки, 26 грудня у Стовп’ягах відкрили комунальну установу Дівичківської сільської ради “Інклюзивно-ресурсний центр”. Відтепер 48 дітей з особливими освітніми проблемами, які проживають на цій території, віком від 2 до 18 років зможуть здобувати тут дошкільну та загальну середню освіту.

Центр розміщено в приміщенні місцевої школи з окремим входом. Власне тут перед фасадом, де облаштовано пандус, й розпочалися урочистості з нагоди його офіційного відкриття. На заході були присутні не лише діти та їхні батьки, а й старости старостинських округів, депутати та члени виконавчого комітету, школярі та вчителі і просто небайдужі мешканці Дівичківської ОТГ. Перерізати символічну стрічку запросили голову Дівичківської ОТГ Тимофія Девка, 56 років, та начальника відділу освіти цієї громади Наталію Шаблієнко, 49 років.

– Діти, які відчувають турботу, підтримку з боку держави, батьків, педагогів, зовсім по-іншому дивляться на світ. Адже такі особливі дітки мають право на щасливе дитинство, нормальний розвиток, бути в центрі нашого суспільства. Ми зробимо все, аби наш центр став одним із кращих ресурсних центрів не лише на Переяславщині, а й на Київщині, – зазначив Тимофій Петрович у своєму вітальному слові. Він подякував усім, хто взяв участь в облаштуванні центру, зокрема директору департаменту освіти і науки КОДА Вірі Роговій, та запевнив батьків, що підвезення дітей на заняття буде організовано найближчим часом.

ІРЦ у Стовп’ягах був створений протягом трьох місяців. На облаштування трьох кімнат, в яких проводитимуться індивідуальні та групові заняття для дітей з особливими освітніми потребами, зону очікування для батьків та санвузол, було витрачено близько 420 тис. грн із місцевого бюджету. А ось за кошти обласного бюджету (близько мільйона гривень) було придбано сучасні мобільні меблі, реабілітаційне обладнання, засоби корекції, ігрові матеріали та комп’ютерну техніку.

У центрі працюватиме логопед або дефектолог, вчитель з лікувальної фізкультури, практичний психолог. Робота в закладі буде спрямована і на інтелектуальний, і на фізичний розвиток дітей. Центр в змозі обслуговувати всіх дітей з особливими освітніми потребами, які проживають на території Дівичківської ОТГ.

Директором центру на конкурсній основі призначено Людмилу Пручай, 34 роки, яка за освітою психолог і за фахом до цього працювала в Гайшинській школі та обласному реабілітаційному дитячому центрі “Переяслав”, що в Циблях.

Відкриттю інклюзивно-ресурсного центру раділи не лише дітки, а і їхні батьки. Адже тепер і у них є можливість спілкуватися, обмінюватися досвідом та успіхами тощо.

–  Ми, батьки, які мають дітей з інвалідністю, дякуємо усім, хто долучився до реалізації цього проекту, зокрема Девку Тимофію Петровичу. Адже цей чудовий центр дасть можливість соціалізувати наших дітей в суспільстві. Я дуже задоволена, що нині моя 15-річна донька Каріна, яка два роки тому через онкологічне захворювання стала прикутою до інвалідного візочка, тепер матиме можливість проходити тут реабілітацію, — сказала Наталія Адаменко, 36 років, із Гречаників, мама чотирьох дітей.

Не натішиться відкриттю центру і мати 10-річного Діми – Інна Коломієць, 31 рік, з Дівичок.

– Такий мобільний центр для моєї сім’ї – знахідка, – радо каже вона. – Адже мій Діма через недугу потребує специфічних уроків логопеда чи дефектолога, які в школі не проводяться. А в цьому центрі наші дітки набуватимуть побутових навичок, гратимуть у розвиваючі ігри, покращуватимуть фізичний стан.

– Мені тут подобається все, а особливо – інтерактивна дошка. Раніше таку я бачив лише по телевізору, – зізнався Діма.

Проектор на стелі проектує зображення на підлогу, – говорить про функціональність роботи інтерактивної дошки Людмила Пручай. – Коли дитина торкається віртуального килима, він ніби оживає – змінюється зображення, з’являються звукові ефекти. Дитина може зіграти в м’яч на футбольному полі або пройтися берегом моря, слухаючи шум води, – загалом доступні близько ста сюжетів. За допомогою інтерактивної підлоги діти будуть розвивати логіку, вчити нові слова або вчитися рахувати.

Після офіційного представлення роботи ІРЦ відбувся невеличкий банкет. За довгими святковими столами зібралися усі, хто завітав на свято: і дорослі, і малі.

P.S. Наразі у Дівичківській сільській раді тривають конкурси на обіймання вакантних посад логопеда чи дефектолога та вчителя лікувальної фізкультури. Звертатися за тел. 099-716-97-49 (Шаблієнко Наталія Анатоліївна).1