Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » У Хоцьках знищується аеродром сільськогосподарської авіації

У Хоцьках знищується аеродром сільськогосподарської авіації

26 травня 2013 року мені повідомили депутати Хоцьківської сільської ради, а саме: Качкалда Микола Григорович та Бузницький Володимир Іванович про те, що Пручай Петро Петрович, житель міста Переяслава-Хмельницького, розгромлює нашу власність - демонтує бетонні плити із посадкової площадки аеродрому сільськогосподарської авіації. З ними я поїхав на аеродром. Там вже були місцевий фермер Дмитренко М.В., пастух Микитенко Анатолій Миколайович, та голова Переяслав-Хмельницького районної організації Всеукраїнської спілки власників земельних та майнових паїв Піскун Микола Олексійович. Бетонні плити розміром 3 м на 1,5 м демонтувалися краном та грузилися на два КАМАЗи із причепами. У крані був кранівник, у КАМАЗах шофери сиділи, роботами керував Пручай П.П. На моє запитання до Пручая П.П., по якому такому праву і з чийого дозволу він руйнує наш аеродром. На що отримав відповідь, що він купив плити у нашого сільського голови Стріхи Миколи Федоровича по ціні 1500 грн. за плиту. Стріха М.Ф. при Януковичі був членом Партії Регіонів. Дві третини грошей він вже віддав, а решту – віддасть тоді, коли забере всі плити з аеродрому. Всього було демонтовано і погружено на КАМАЗи з причепами 116 плит. Приїздила і наша міліція. Зафіксувала цей злочин. Оформила папери. І тільки. Самі ж плити міліція не арештувала, чим дала можливість їх спокійно в той же день і вивезти.

На наступний день, 27 травня того ж року, слідчий відділ нашої міліції відкрив кримінальне провадження за ч. 2 ст. 185 кримінального Кодексу України за фактом крадіжки бетонних плит із злітної смуги аеродрому сільськогосподарської авіації, який розміщений на землях села Хоцьки і як майно Колективного сільськогосподарського підприємства «Хоцьківське» після реформування став належати селянам як колективна власність.   

Кримінальне провадження формально відкрито, але у дійсності воно законсервоване. Жодного разу не викликалися до міліції свідки на допити, жодного разу не викликався у міліцію Пручай П.П. для дачі свідчень, жодного разу не викликався до міліції і сільський голова Страха М.Ф. з цього приводу. По цій справі у міліції досі навіть не знають прізвища людей, які повинні проходити у кримінальній справі як учасники вчиненого злочину. Брехливі відповіді правоохоронців всіх рівнів, що надсилалися як за часів Януковича так і після його втечі з України тими ж самими людьми, привели до того, що майно селянам досі не повернуто, а винуватці у розгромі нашого аеродрому дотепер не покарані.

Розслідування цієї кримінальної справи не те що зволікається, воно взагалі не проводилося. Я особисто декілька разів звертався до нашої прокуратури з цього приводу. Контроль розслідування, якщо можна це так назвати, цієї кримінальної справи було доручено прокурору Панченку Богдану Валерійовичу, але це нічого не змінило.  

З приходом прокурора киянина Чібісова та після моїх походів до нього на прийом, розслідування наче розпочалося. Однак, Чібісов відбувши декілька місяців на посаді міжрайонного прокурора був призначений заступником прокурора Київської області на місце пенсіонера Бабенка, якого люстрували для показника виконання закону про люстрації по прокуратурі. Чібісов знав, що він на Переяславщині не на довго, тому не заморочувався цієї кримінальною справою.

Вкрадено плити, але цими плитами було викладено злітну смугу, отже збитки, які нанесено цим злочином, слід обраховувати не тільки виходячи із вартості плит, а як знищення цілісного об’єкту – аеродрому.

Основною причиною, якою правоохоронці обґрунтовують те, що слідство у справі про розгром нашого аеродрому не зрушується з мертвої точки, є те, що правоохоронці не можуть знайти власника плит і аеродрому.

Цей аеродром належав КСП «Хоцьківське».

При розпаюванні майна колишнього КСП «Хоцьківське» аеродром сільськогосподарської авіації було включено до списку майна, яке призначалося для погашення кредиторської заборгованості цього КСП. Борги по податкам та ін. внескам державою були списані. Отже, власником плит і самого аеродрому є власники майнових сертифікатів колишнього КСП «Хоцьківське».

Відписки щодо розслідування цієї кримінальної справи при Януковичу підписував тодішній начальник міліції Кирленко С.М., його перший заступник Токарський В.В., а після того, як Янукович втік до Росії, то відписки підписує теж Токарський В.В., але вже як начальник нашої міліції.   

Коли буде покарано злочинців за знищення аеродрому сільськогосподарської авіації у нашому селі?

Депутат Хоцьківської сільської ради
25 листопада, 2014р. Гаченко І.В.


Автор: «Голос Переяславщини»
http://www.golos-pereyaslaw.com

1