Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Проведение распродаж и скидок на Черную Пятницу
17.11.2022


Прощання із воїном Олексієм Цупилом
14.11.2022


Комендантська година у Київській області: скільки діятиме та яка відповідальність за порушення
29.10.2022

У Київській області продовжили комендантську годину до 6 листопада. Вона діятиме щодня з 23:00 до 5:00.


Нові гральні автомати в онлайн казино Goxbet
19.09.2022


Стоит ли использовать мазь от псориаза
31.08.2022

Псориаз — это заболевание, поражающее кожу. Он вызывается аномальным ростом клеток дермы. Аномальный рост клеток кожи, в свою очередь, вызывает воспаление и боль. Воспаление может привести к образованию рубцов и некрасивых шрамов.


Головна » Новини » Громади сіл визначаються, щодо об’єднання

Громади сіл визначаються, щодо об’єднання

Процес децентралізації і створення об’єднаних громад у населених пунктах Переяславщини триває. 2 серпня жителі сіл Лецьки, Вінинці, Пологи-Чобітьки зібрались у лецьківському будинку культури, аби послухати та спільно вирішити, як жити далі, до якого об’єднання примкнути. На збори до селян приїхали голова РДА Андрій Пряхін, керівник апарату райдержадміністрації Валерій Перчук, заступник голови районної ради Іван Бугаєнко, керівники сільськогосподарських підприємств «Земля Переяславщини» та «Саланг-Агро» Олександр Ярема та Ігор Колихалов, депутати міської ради Олександр Чорний та Олександр Калашник. Зборам передував невеличкий концерт. Перед жителями села виступив самодіяльний ансамбль української пісні «Берегиня» виробничого управління житлово-комунального господарства.
Поки йшов концерт, до залу все підходили і підходили люди, і до початку слухань маленька зала будинку культури була заповнена вщерть. Тим кому не вистачило місця в залі, юрмилися біля вхідних дверей. Відкриваючи збори, лецьківський сільський голова Олександр Палагута зокрема зазначив, що Лецьківська сільська рада до цих пір отримала лише одну пропозицію про добровільне об’єднання – від громади Цибель. Питання про об’єднання Цибель, Лецьок, Хоцьок, Світанку, Поліг-Яненок в одну громаду було розглянуто на сесії сільської ради і більшістю депутатів підтримано. Вже створена ініціативна група, до складу якої увійшли представники цих сіл, проведені відповідні розрахунки. Прогнозні результати такого об’єднання і мали б на зібранні озвучити. Проте висновки та розрахунки ініціативної групи селяни так і не почули, тому що чимало «активістів», намагаючись зірвати обговорення, вчиняли в залі ґвалт, шум, лайки: «Ми не підемо під Циблі! Знайшли дурнів!», «Цибляни хочуть забрати наші землі», «Куди ви нас тягнете, а як же район, його що, уже нема?» і т.д.

Доповідач від ініціативної групи сільський голова Цибель Сергій Дяченко пробував відповісти на численні запитання, які лунали із різних кінців глядацької зали. Проте слухати відповіді ніхто не бажав. Керівник апарату адміністрації Валерій Перчук у своєму виступі зауважив, що сільський голова Лецьок злукавив, доповідаючи, що більше ніяких пропозицій не надходило. Є пропозиція міського голови, підтримана депутатами міської ради про добровільне велике об’єднання міста та району. Ця ініціативна група також провела відповідні розрахунки і цифри вийшли на порядок вищі ніж ті, що мав озвучити Сергій Дяченко. У підтримку великого об’єднання виступив і депутат міської ради Олександр Чорний. Натомість, про те, що не всі депутати міської ради підтримують міського голову в його прагненні до великого об’єднання, розповів Олександр Калашник. Він також повідомив, що сесія міської ради не підтримала об’єднання району навколо міста.

У підтримку так званого малого об’єднання громади виступила і сільський голова Поліг-Яненок Валентина Кушнір. За підтримку цілісності району агітували Ігор Колихалов та Олександр Ярема. Голова РДА Андрій Пряхін зауважив, що підтримає будь-яке рішення громади, проте наголосив, що в такий тривожний час, коли на Сході йде війна, не варто рвати всі зв’язки всередині району та дробитися на невеликі громади. Пропозиція, яку висловив заступник голови районної ради Іван Бугаєнко, закликаючи людей не приймати поспішного рішення, а гарно подумати («переспати із своїми думками, а потім уже визначатися»), мабуть, прийшла до душі зібранню. Бо люди немов по команді піднялись і вийшли із зали.


Автор: Володимир Набок / Вісник Переяславщини

1