Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Громади сіл визначаються, щодо об’єднання

Громади сіл визначаються, щодо об’єднання

Процес децентралізації і створення об’єднаних громад у населених пунктах Переяславщини триває. 2 серпня жителі сіл Лецьки, Вінинці, Пологи-Чобітьки зібрались у лецьківському будинку культури, аби послухати та спільно вирішити, як жити далі, до якого об’єднання примкнути. На збори до селян приїхали голова РДА Андрій Пряхін, керівник апарату райдержадміністрації Валерій Перчук, заступник голови районної ради Іван Бугаєнко, керівники сільськогосподарських підприємств «Земля Переяславщини» та «Саланг-Агро» Олександр Ярема та Ігор Колихалов, депутати міської ради Олександр Чорний та Олександр Калашник. Зборам передував невеличкий концерт. Перед жителями села виступив самодіяльний ансамбль української пісні «Берегиня» виробничого управління житлово-комунального господарства.
Поки йшов концерт, до залу все підходили і підходили люди, і до початку слухань маленька зала будинку культури була заповнена вщерть. Тим кому не вистачило місця в залі, юрмилися біля вхідних дверей. Відкриваючи збори, лецьківський сільський голова Олександр Палагута зокрема зазначив, що Лецьківська сільська рада до цих пір отримала лише одну пропозицію про добровільне об’єднання – від громади Цибель. Питання про об’єднання Цибель, Лецьок, Хоцьок, Світанку, Поліг-Яненок в одну громаду було розглянуто на сесії сільської ради і більшістю депутатів підтримано. Вже створена ініціативна група, до складу якої увійшли представники цих сіл, проведені відповідні розрахунки. Прогнозні результати такого об’єднання і мали б на зібранні озвучити. Проте висновки та розрахунки ініціативної групи селяни так і не почули, тому що чимало «активістів», намагаючись зірвати обговорення, вчиняли в залі ґвалт, шум, лайки: «Ми не підемо під Циблі! Знайшли дурнів!», «Цибляни хочуть забрати наші землі», «Куди ви нас тягнете, а як же район, його що, уже нема?» і т.д.

Доповідач від ініціативної групи сільський голова Цибель Сергій Дяченко пробував відповісти на численні запитання, які лунали із різних кінців глядацької зали. Проте слухати відповіді ніхто не бажав. Керівник апарату адміністрації Валерій Перчук у своєму виступі зауважив, що сільський голова Лецьок злукавив, доповідаючи, що більше ніяких пропозицій не надходило. Є пропозиція міського голови, підтримана депутатами міської ради про добровільне велике об’єднання міста та району. Ця ініціативна група також провела відповідні розрахунки і цифри вийшли на порядок вищі ніж ті, що мав озвучити Сергій Дяченко. У підтримку великого об’єднання виступив і депутат міської ради Олександр Чорний. Натомість, про те, що не всі депутати міської ради підтримують міського голову в його прагненні до великого об’єднання, розповів Олександр Калашник. Він також повідомив, що сесія міської ради не підтримала об’єднання району навколо міста.

У підтримку так званого малого об’єднання громади виступила і сільський голова Поліг-Яненок Валентина Кушнір. За підтримку цілісності району агітували Ігор Колихалов та Олександр Ярема. Голова РДА Андрій Пряхін зауважив, що підтримає будь-яке рішення громади, проте наголосив, що в такий тривожний час, коли на Сході йде війна, не варто рвати всі зв’язки всередині району та дробитися на невеликі громади. Пропозиція, яку висловив заступник голови районної ради Іван Бугаєнко, закликаючи людей не приймати поспішного рішення, а гарно подумати («переспати із своїми думками, а потім уже визначатися»), мабуть, прийшла до душі зібранню. Бо люди немов по команді піднялись і вийшли із зали.


Автор: Володимир Набок / Вісник Переяславщини

1