Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Відбувся фольклорно-етнографічний фестиваль «Різдвяна зоря»

Відбувся фольклорно-етнографічний фестиваль «Різдвяна зоря»

Відбувся фольклорно-етнографічний фестиваль «Різдвяна зоря»

Вечір 13 січня, напередодні Старого Нового року, називають Щедрий вечір. Українці цього дня також відзначають Маланки та Василів вечір. У народній традиції свята Маланки та Василя об’єдналися у Щедрий вечір. Тобто, 13 січня ми відзначаємо: Василів вечір, свято Маланки та Щедрий вечір.

13 січня відділом культури і туризму міської ради та працівниками Центру культури і мистецтв на центральній площі міста Переяслав проведено фольклорно-етнографічне свято «Різдвяна зоря». Господарі приймали когорти щедрувальників, якими були художні колективи громади. Свої щедрівки і колядки глядачам свята дарували: дует «Фреш», колективи «Чорнобривці» (керівник – Михайло Бобик), «Чебреці» (Михайло Мина), «Вербиченька» (Наталія Александрова), «Мальви» (Володимир Петриченко), «Червона калина» (Василь Заболотний), театральний колектив (Людмила Леляк) та творча юнь ЦКМ. Всі колективи отримали, як годиться, солодкі подарунки, а присутні мали можливість поласувати запашним глінтвейном та зажареним шашличком. По закінченні свята глядачі не поспішали розходитися, а ще довго спілкувалися та пританцьовували під запальні українські ритми.

фольклорно-етнографічний виступ


Відео1