Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Без Обмежень собирают Олимпийский
02.06.2020


Відомий онлайн-рітейлер проводить конкурс студентських есе
15.05.2020


Де в Переяславі можна придбити освячені паски
14.04.2020


Як уберегтися від коронавірусу?
14.03.2020

Вакцина проти коронавірусу поки що не розроблена. Але уберегтися від нього можна, головне – не панікувати й дотримуватися деяких простих правил. Про них розповідає начальник районного управління Держпродспоживслужби Олексій Роман


Карантин у Переяславі
13.03.2020

Припиняється робора всіх навчальних закладів, скасовуються недільні базари скасовуються.


Головна » Новини » Патріарх Філарет освятив храм Володимира Великого

Патріарх Філарет освятив храм Володимира Великого

Патріарх Філарет освятив храм Володимира Великого

8 грудня, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив чин освячення храму на честь Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого в нашому місті. Його Святості співслужили митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та духовенство Київської єпархії.

Перед новозбудованим храмом Святійшого Патріарха Філарета зустріли з хлібом-сіллю та тематичними вітальними віршами. Букетом троянд Патріарха на переяславській землі привітав благодійник, «батько» храму та депутат міської ради Вячеслав Саулко. Чин освячення здійснив Святійший. Весь період освячення, а він тривав близько чотирьох годин, супроводжувався церковним співом столичних семінаристів. Взяти участь у такому священнодійстві зійшлося дуже багато жителів та гостей Переяслава-Хмельницького.

У своїй проповіді Святійший Владика відзначив важливість відкриття та освячення храму, наголосивши на духовній складовій цієї великої події: «Храм Божий будується не для того, щоб прикрасити місто, а для того, щоб спасати людські душі… Освячення храму – це особливо радісна і велична подія в житті кожної громади. Адже дім Божий – це те місце, де відбувається лікування людських душ, де всі ми зустрічаємося з Всевишнім…». Патріарх підкреслив, що Переяслав та переяславчани матимуть можливість відчувати молитовне заступництво святого князя Володимира перед Престолом Божим.

Патріарх Філарет освячує храм у Переяславі

Також Святійший Патріарх Філарет подякував всім, хто долучився до побудови храму та нагородив церковними орденами: митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, о. Іоана (Будняка), Вячеслава Саулка, Тараса Костіна, Григорія Сокура, Івана Якименка, Петра Бочаріна, Олександра Гончаренка, Раїсу Голованову, Марину Навальну, Людмилу Шимченко, Руслана Саулка та інших.

По закінченні богослужіння Тарас Вікторович, Вячеслав Володимирович від імені громади подякували Святійшому Патріарху Філарету за його батьківську опіку та допомогу у “народженні” церкви, а о. Іоан (Будняк), після подяки Святійшому, повідомив релігійній громаді, що храм буде відчинено щоденно із 8.00 до 17.00, а щонеділі тут проходитимуть служби.1