Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Відомий онлайн-рітейлер проводить конкурс студентських есе
15.05.2020


Де в Переяславі можна придбити освячені паски
14.04.2020


Як уберегтися від коронавірусу?
14.03.2020

Вакцина проти коронавірусу поки що не розроблена. Але уберегтися від нього можна, головне – не панікувати й дотримуватися деяких простих правил. Про них розповідає начальник районного управління Держпродспоживслужби Олексій Роман


Карантин у Переяславі
13.03.2020

Припиняється робора всіх навчальних закладів, скасовуються недільні базари скасовуються.


Що треба знати пацієнтам про другий етап медичної реформи
11.02.2020


Головна » Новини » Фестиваль народної творчості «Мистецькі береги Переяславщини»

Фестиваль народної творчості «Мистецькі береги Переяславщини»

Ансамбль Дем'янчанка, керівник Микола Козачук БК с.Дем'янці

Відділ культури Переяслав-Хмельницької РДА (Київська область) розпочинає щорічний фестиваль народної творчості «Мистецькі береги Переяславщини» 2015 р. в рамках якого пройде огляд патріотичної пісні під гаслом: «Україна – понад усе!». Фестиваль розпочався 22 лютого, в неділю о 14.00  на базі Будинку культури с. Дем’янці при участі колективів цього села та аматорів з сіл Велика Каратуль, Гайшин та Дівички. Фестиваль відкрив сільський голова Микола Васильович Мамітько, зустрічаючи добрим словом і журі, і артистів, і глядачів.

Голова журі Павло Рекун, в.о. начальника відділу культури РДА, зазначає, що цей фестивальний день присвячений пам’яті героїв Небесної сотні, тому хвилиною мовчання всі присутні вшанували одвічну пам'ять наших патріотів.

Концерту програму супроводжували народна пісня і щире українське слово, звучали авторські пісні виконавців, а також хореографічна композиція «Свіча пам’яті».

Також, варто відзначити виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва, яку представила Людмила Перчук (с.Дівички).

Загалом же захід тривав понад три години, і глядачі не раз дякували артистам бурхливими оваціями і теплими словами.

Наступним етапом фестивалю народних талантів, стануть літературно-музичні мандри: «З любов'ю до жінки і до України». Свої виступи подарують «народний» хор «Дніпрові хвилі» та «зразковий» танцювальний колектив «Ластівка».

Цього року було змінено формат фестивалю – він триватиме до кінця жовтня 2015 р, а в листопаді, в день професійного свята працівників культури, будуть підведені його підсумки. Творча програма виступу кожного з клубних закладів буде представлена глядачеві у вигляді нової форми роботи: чи то вечір народної української пісні чи творча лабораторія дитячої творчості, театральний калейдоскоп, або відтворення народних обрядів. Кожен колектив отримав форму роботи заходу, в якому повинен розкрити тему і показати таланти свого села.

Мета фестивалю: відкриття нових талантів, а найголовніше – пошук та наповнення культурної скарбниці нації, шляхом відродження народних звичаїв, обрядів та традицій.

То ж чекаємо всіх поціновувачів народного мистецтва припасти до джерел української пісні та рідного слова.1