Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Тематична виставка: «Єднаймося, браття,- у єдності сила!»

Тематична виставка: «Єднаймося, браття,- у єдності сила!»

22 січня 2015 р. у Меморіальному музеї академіка В.Г.Заболотного відкрилася тематична виставка: «Єднаймося, браття,- у єдності сила!». Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Ці складові основи державності, якої споконвіку намагалися позбавити українців всі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу протягом віків набували цілком ясних обрисів.

Так сталося і на початку 1918-го, коли розпалися Австро-Угорська та Російська імперії. 22 січня 1918 року було підписано Четвертий універсал Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. В листопаді 1918 року проголошено Західно-Українську Народну Республіку. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. Споконвічна мрія до об’єднання й волі проголошувалась у підписаному й проголошеному на Софіївській площі в Києві Універсалі: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка, Галичина, Буковина, і Угорська Україна, і Наддніпрянська Велика Україна». Саме з документів та світлин того часу і починається експозиція. Організатори виставки, група науковців заповідника НІЕЗ «Переяслав» Ірина Бова, Сергій Вовкодав, Леся Гладун, Станіслав Дембіцький, Наталя Заїка, Світлана Зубер, Тамара Музика, Світлана та Дмитро Тетеря вирішили показати не лише сам факт злуки в далекому 1919 році, а і роль переяславців та Переяслава у тих подіях, а також історичні передумови, які відбувались в Україні та Переяславі напередодні злуки. Представлені фотодокументи про події у Переяславі в 90-х роках двадцятого століття. Та найбільше місця в експозиції зайняли світлини та особисті речі переяславців, що брали участь у Революції Гідності 2013 – 2014 роках. Виставку відкрив Генеральний директор заповідника НІЕЗ «Переяслав», активний учасник Революції Гідності Олексій Лукашевич. На відкритті виступили: керівник ГО «Майдан Переяславщини» Ярослав Потапенко, настоятель Вознесенського храму отець Михайло. Своїм спогадами також поділились учасники Майдану Олена Гичко, Остап Левчук, Борис Дем’яненко, Михайло Сиворко, Ганна Токмань. Не забули організатори і про людей, які загинули під час Революції Гідності і увійшли до «Небесної сотні», а також переяславців, які віддали своє життя, захищаючи здобутки Майдану 2013 – 2014 років. Виставка буде працювати протягом місяця.1