Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Нові гральні автомати в онлайн казино Goxbet
19.09.2022


Стоит ли использовать мазь от псориаза
31.08.2022

Псориаз — это заболевание, поражающее кожу. Он вызывается аномальным ростом клеток дермы. Аномальный рост клеток кожи, в свою очередь, вызывает воспаление и боль. Воспаление может привести к образованию рубцов и некрасивых шрамов.


Чим відрізняються коньяк, арманьяк і інші бренді?
27.08.2022


Чем удалить накипь из кофемашины
25.07.2022


Чому батьки обирають підгузки Libero
13.04.2022


Головна » Новини » Патріотичний захід до Дня соборності України

Патріотичний захід до Дня соборності України

До дня Соборності 22 січня 2015 року у Переяслав-Хмельницькому районному будинку культури було проведено просвітницько-патріотичний захід «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». Як повідомляється на сайті РДА, захід, організований громадськими організаціями Переяславщини, районною та міською владою, зібрав численну аудиторію жителів міста і району, зала будинку культури була переповнена.

Присутні вшанували пам`ять загиблих за Свободу і Незалежність України хвилиною мовчання.

За дорученням Переяслав-Хмельницького міського голови Тараса Костіна слово сказала заступник міського голови Валентина Губенко.

Олена Розовик, начальник архівного відділу райдержадміністрації, зачитала вітальну адресу від імені голови Переяслав-Хмельницької районної держадміністрації Григорія Дубини: «Дорогі друзі, нині великий день – день Соборності України. Як і День Незалежності, він знаменує собою одну з найбільших перемог нашого народу в історії – возз’єднання на своїй землі, в одній державі, визволених з неволі двох частин України: Наддніпрянщини (яка вийшла з Російської Імперії) і Західної України (яка вийшла з Австро-Угорщини).

Про феномен цього факту ми говоримо словами Олександра Олеся: «З журбою радість обнялась». Тоді, у 1919 році, Акт злуки двох Україн був більше символічною подією, аніж дійсною. Однак вона залишила глибокий слід у пам’яті українців попри те, що невдовзі після неї в Україну вступила російська армія під командуванням Муравйова.

Доля не судила і нам натішитися звільненням від режиму Януковича. Київський Майдан перетворився на бойовище, і перші загиблі від куль «беркуту» відкрили рахунок Небесній сотні саме цього дня. А вже невдовзі велична жертовність Майдану продовжилася подвигом військовослужбовців, добровольців і волонтерів, які роблять, здавалось би, неможливе – локалізують на сході України озброєні до зубів терористичні банди і протистоять найбільшій і найпідступнішій у світі військовій силі – російській армії. У цю мить, коли ми сидимо в цій залі, точаться криваві бої, гинуть люди, які захищають нас…

Я безмірно пишаюсь українським народом. У ці найважчі для України дні бачу прекрасних людей, у яких є відчуття Гідності, дивуюсь тому, скільки в українцях мужності, волелюбності, сили і водночас доброзичливості, незлобивості…
…Я абсолютно переконаний в тому, що у нас є вільне і щасливе майбутнє – і зараз усім нам разом належить його вибороти! Тож кріпімося і гуртуймося у цій боротьбі!»

Про історичні події, які стали передумовою об’єднання двох частин України в єдину цілісну державу, розповів науковий працівник НІЕЗ «Переяслав» Станіслав Дембіцький. Привітали присутніх також голова ГО «Майдан Переяславщини» Ярослав Потапенко, голова Переяслав-Хмельницького осередку НРУ Микола Корпанюк.

Учень 10 класу міської загальноосвітньої школи № 1 Євген Сич представив присутнім свій реферат про Соборність України.

Від громадської організації «Майдан Переяславщини» та волонтерів Переяславщини голова громадської організації «Переяславна» Світлана Шевченко вручила подяки з таким текстом «За добре серце, чуйність, благодійність, активну підтримку волонтерів у допомозі бійцям, які захищають Україну у зоні АТО, та з нагоди Дня Соборності України» а саме:

 1. Поралу Григорію Івановичу
 2. Розовик Світлані Федорівні
 3. Ганзі Вірі Миколаївні
 4. Павлик Наталії Миколаївні
 5. Тимченко Ларисі Юріївні
 6. Колеснику Павлу Васильовичу
 7. Родині Миколи і Тетяни Бабісанди
 8. Колективу Переяслав-Хмельницького ВУКГ
 9. Тесленко Ользі Олексіївні
 10. Левчуку Остапу Михайловичу
 11. Костюк Людмилі Денисівні
 12. Сокуру Григорію Романовичу
 13. Варені Оксані Леонідівні
 14. Вихованцям дитячого садочка «Сонечко»
 15. Вихованцям дитячого садочка «Малятко»
 16. Вихованцям дитячого садочка «Берізка»
 17. Вихованцям дитячого садочка «Золотий ключик»
 18. Учням ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
 19. Учням і педагогічному колективу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3
 20. Учням ЗОШ І-ІІІ ступенів №7
 21. Колективу Переяслав-Хмельницького ЦПТУ -22
 22. Учням ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
 23. Учням ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
 24. Учням Переяслав-Хмельницької гімназії
 25. Вихованцям Виповзького НВО ЗОШ І-ІІ ступенів ДНЗ
 26. Розовику Юрію Миколайовичу
 27. Шереметі Віктору Васильовичу
 28. Шелязі Григорію Івановичу
 29. Кулику Олександру Петровичу
 30. Біленку Віталію Григоровичу
 31. Середі Олені Олександрівні
 32. Шмельову Миколі Анатолійовичу

На святковому концерті звучала мелодія Мирослава Скорика, яку виконав квартет вчителів Переяслав-Хмельницької дитячої музичної школи ім. П. Сениці. Повстанську пісну під бандуру заспівав Павло Рекун, бандурист Микола Товкайло виконав стрілецьку та козацьку пісні. Вірш Дмитра Павличка «Де найкраще місце на землі» прочитав юний виконавець Герман Дорошевич. Пісню «Не вбивайте синів» співала Ліза Маслюкова, пісню пам’яті загиблих на Майдані «Мамо, не плач» виконала Ганна Іфтоді.


Автор: Переяславська РДА
http://pereyaslav-rda.gov.ua/news/2015/1710-dukh-sobornosti-hurtuie-liudei-u-borotbi-za-vilne-i-shchaslyve-zhyttia-za-uspishnu-ukrainu

1