Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Місцеві вибори 2020 - особливості голосування
08.10.2020

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, будуть не схожі на попередні. Передусім вони пройдуть на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів та громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропорційною системою. Що слід знати про майбутні вибори, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.


Місцева влада вже повинні готувати проекти гральних зон в Україні - експерт
23.09.2020


Танцювальна битва «DANCE BATTLE» у Переяславі
25.08.2020


Робота закладів освіти у новому навчальному році
25.08.2020


Без Обмежень собирают Олимпийский
02.06.2020


Головна » Новини » День вшанування пам’яті святих Бориса і Гліба

День вшанування пам’яті святих Бориса і Гліба

Святі Борис та Гліб

6 серпня за православним календарем відзначається день пам’яті святих благовірних князів Бориса та Гліба, - молодших синів святого рівноапостольного князя Володимира. Борис та Гліб ули вбиті за наказом старшого брата Святополка, після того, як він посів на київський престол великого князя після смерті Володимира. Вважається, що саме цього дня на річці Альті, Зараз на цьому місці в мікрорайоні Борисівка міста Переяслава-Хмельницького (Київська область) знаходиться давня Борисоглібська церква. Брати Борис та Гліб вважаються одними з перших святих на Русі.

За давніми народними віруваннями до цього дня завершувалося дозрівання всіх хлібів. Починався найбільший збір грибів.

В день їхньої пам’яті із сивої давнини із Переяслава до Борисоглібської церкви йшов хресний хід. В сучасний період традицію таких ходів священнослужителі та православні віруючі відновили більше десяти років тому. Як повідомив настоятель Борисоглібської церкви УПЦ о. Анатолій, цього разу хресний хід розпочнеться о 7-й ранку від Троїцької церкви в центральній частині міста. Близько 9-ї ранку у Борисівці біля церкви відбудеться зустріч митрополита Бориспільського та Броварського Антонія. Після цього розпочнеться освячення води у криниці, що неподалік церкви, далі відбудеться урочиста святкова літургія, яку очолить владика. Також у програмі святкових заходів заплановано освячення в пам’ять загиблих воїнів восьмиметрового хреста, встановлено на території церкви, тощо.

О 18 годині на Борисоглібській площі (місто Переяслав, Київська область) відбудеться молебінь до Дня вшанування пам`яті переяславських святих-страстотерпців Бориса і Гліба.

З нагоди заходів пам’яті тисячоліття загибелі святих очікується прибуття значної кількості паломників з багатьох регіонів України.1