Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » День вшанування пам’яті преподобного Єфрема, єпископа Переяславського

День вшанування пам’яті преподобного Єфрема, єпископа Переяславського

10 лютого вшановується преподобний Єфрем, єпископ Переяславський. Він походив з благородного та знатного роду і керував господарством при дворі великого київського князя Ізяслава Ярославовича. 1056 року постригся у монахи у Києво-Печерському монастирі. Дуже багато зробив для розвитку церковного та суспільного життя в Київській Русі того часу. Зокрема, після того, як його було рукопокладено в сан єпископа Переяславського у 1072 році, побудував в місті Переяславі перші кам’яні храми та громадські споруди. Помер 1098 року. Його мощі і зараз знаходяться в Ближніх (Антонієвих) печерах Києво-Печерської лаври. Часточка мощів святого знаходиться і в Успенській церкві міста Преяслав-Хмельницький.

Дуже велику роботу для відродження пам’яті преподобного Єфрема на Переяславщині зробив краєзнавець та колишній лікар ЦРЛ Олексій Якименко (вже помер). На території лікарні було встановлено пам’ятник єпископу та побудовано православний Храм Святого Преподобного Єфрема Єпископа Переяславського.1