Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
У Переяславі запрацює єдина диспетчерська комунальних служб
17.10.2017


Cеляни 18 жовтня перекриють дорогу
17.10.2017


Музеї Переяслава відвідав журналіст Бі-Бі-Сі
16.10.2017


Розпочався VI Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання»
14.10.2017

Захід присвячений 94-й річниці від дня народження Героя України та визначного музейного діяча Михайла Сікорського.


Засідання робочої групи з питань повернення місту історичної назви
12.10.2017

10 жовтня у приміщенні Переяслав-Хмельницької міської ради було проведено засідання робочої групи з питань повернення місту Переяславу-Хмельницькому історичної назви «Переяслав»


Головна » Новини » День вшанування пам’яті преподобного Єфрема, єпископа Переяславського

День вшанування пам’яті преподобного Єфрема, єпископа Переяславського

10 лютого вшановується преподобний Єфрем, єпископ Переяславський. Він походив з благородного та знатного роду і керував господарством при дворі великого київського князя Ізяслава Ярославовича. 1056 року постригся у монахи у Києво-Печерському монастирі. Дуже багато зробив для розвитку церковного та суспільного життя в Київській Русі того часу. Зокрема, після того, як його було рукопокладено в сан єпископа Переяславського у 1072 році, побудував в місті Переяславі перші кам’яні храми та громадські споруди. Помер 1098 року. Його мощі і зараз знаходяться в Ближніх (Антонієвих) печерах Києво-Печерської лаври. Часточка мощів святого знаходиться і в Успенській церкві міста Преяслав-Хмельницький.

Дуже велику роботу для відродження пам’яті преподобного Єфрема на Переяславщині зробив краєзнавець та колишній лікар ЦРЛ Олексій Якименко (вже помер). На території лікарні було встановлено пам’ятник єпископу та побудовано православний Храм Святого Преподобного Єфрема Єпископа Переяславського.


1