Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Сімейна реабілітація у госпіталі в Циблях
11.10.2019

початку реабілітації учасників АТО в Українському медико-соціальному центрі ветеранів війни, що біля села Циблі на Переяславщині, стає все актуальнішим питання сімейної реабілітації.


Змагання зі спортивного туризму у Германському лісі
30.09.2019


Площа Переяславської ради стала майданом Княжий двір
29.09.2019


Педагогам дошкільних закладів освіти підвищать оклади
28.09.2019


Путешествуем по Украине осенью
27.09.2019


Головна » Новини » День вшанування пам’яті преподобного Єфрема, єпископа Переяславського

День вшанування пам’яті преподобного Єфрема, єпископа Переяславського

10 лютого вшановується преподобний Єфрем, єпископ Переяславський. Він походив з благородного та знатного роду і керував господарством при дворі великого київського князя Ізяслава Ярославовича. 1056 року постригся у монахи у Києво-Печерському монастирі. Дуже багато зробив для розвитку церковного та суспільного життя в Київській Русі того часу. Зокрема, після того, як його було рукопокладено в сан єпископа Переяславського у 1072 році, побудував в місті Переяславі перші кам’яні храми та громадські споруди. Помер 1098 року. Його мощі і зараз знаходяться в Ближніх (Антонієвих) печерах Києво-Печерської лаври. Часточка мощів святого знаходиться і в Успенській церкві міста Преяслав-Хмельницький.

Дуже велику роботу для відродження пам’яті преподобного Єфрема на Переяславщині зробив краєзнавець та колишній лікар ЦРЛ Олексій Якименко (вже помер). На території лікарні було встановлено пам’ятник єпископу та побудовано православний Храм Святого Преподобного Єфрема Єпископа Переяславського.1