Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Майстер-клас з бісероплетіння «Символ року»

Майстер-клас з бісероплетіння «Символ року»

Майстер-клас з бісероплетіння «Символ року»

Бісер – це різнобарвні намистинки, які різняться за своїм зовнішнім виглядом, розміром, формами та матеріалом. Нанизуючи їх на нитку, волосінь або звичайний дріт можна створити не тільки певний візерунок, але й об’ємний елемент або фігуру. Ще в давні часи люди Стародавнього Єгипту та інших африканських народів робили власноруч прикраси, використовуючи при цьому кістки звірів, камені різних форм, скло, дерево, глину й черепашки. За їхніми повір’ями ці вироби мали властивості оберегу і навіть магічну дію. Бісероплетіння зустрічалося скрізь: це і прикраси у вигляді біжутерії, і багаті візерунки на одязі, декор на амуніції. З часом матеріал для виготовлення виробів вдосконалився, а для виготовлення кольорових намистинок почали використовувати навіть дорогоцінні камені. Після винаходу скла прикрас для бісероплетіння стало набагато більше і вони удосконалюються й донині.

26 грудня 2019 року у Меморіальному музеї Г.С. Сковороди відбувся майстер-клас з бісероплетіння «Символ року». Напередодні новорічних свят учениці місцевої загальноосвітньої школи № 7 (учитель – Барабаш Галина Михайлівна) виготовляли новорічні прикраси з бісеру – мишенята, якими можна прикрасити ялинку. Щоб задобрити мишу, символ прийдешнього року, діти сплели з бісеру шматочок сиру.

Всі присутні отримали гарні враження та в черговий раз переконалися, що ялинкові прикраси можна робити власними руками – вони будуть нічим не гіршими від придбаних у магазині.


Автор: Тетяна Радіоненко - завідувач НДВ «Меморіальний музей Г.С. Сковороди»

1