Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Місцеві вибори 2020 - особливості голосування
08.10.2020

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, будуть не схожі на попередні. Передусім вони пройдуть на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів та громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропорційною системою. Що слід знати про майбутні вибори, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.


Місцева влада вже повинні готувати проекти гральних зон в Україні - експерт
23.09.2020


Танцювальна битва «DANCE BATTLE» у Переяславі
25.08.2020


Робота закладів освіти у новому навчальному році
25.08.2020


Без Обмежень собирают Олимпийский
02.06.2020


Головна » Новини » Михайло Сагайдак розповів про археологічні таємниці Київського подолу

Михайло Сагайдак розповів про археологічні таємниці Київського подолу

Михайло Сагайдак розповів про археологічні таємниці Київського подолу

11 листопада 2016 р. в Музеї трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» у рамках науково-освітнього проекту «Музейні гостини з археологом» відбулася зустріч з Михайлом Сагайдаком – кандидатом історичних наук, фахівцем з археології Києва, дійсним членом ІКОМОСУ від України, Лауреатом Державної премії України в галузі науки та техніки (1983 р.) З 1984 по 2006 р. він керував Подільською постійно діючою експедицію Інституту археології НАН України, протягом 1990 – 2010 рр. редагував Вісник археології, мистецтва, культурної антропології «АНТ». У 2007 р. очолив Центр археології Києва Інституту археології НАН України.

Михайло Андрійович є автором більше 140 наукових праць. Серед яких індивідуальні та колективні монографії: «Великий город Ярослава», «Нове в археології Києва», «Давньокиївський Поділ», «Українська народна творчість у поняттях міжнародної термінології» та ряд інших. Свої наукові досягнення оприлюднював на багатьох наукових форумах, що проходили в Україні та в містах далекого зарубіжжя: Афінах, Братиславі, Варшаві, Кракові, Лондоні, Парижі, Празі, Стокгольмі, Торуні, Турі.

Археологія для М.А. Сагайдака – не тільки наука про минуле на основі матеріальних решток, а в першу чергу основа прогнозу майбутнього, на чому акцентував увагу дослідник-археолог і під час зустрічі, що пройшла в музеї. Її темою стали: «Археологічні таємниці Київського Подолу». Поділ – одна з найдавніших і найважливіших містобудівних структур середньовічного Києва. Починаючи з середини ХХ ст., розпочаті на цій території археологічні дослідження, надали можливість отримати унікальні відомості про культурний шар Х-ХІІІ ст., що зберігся в цій давній частині Києва, відкрити нові дані про історичну топографію міста, культові споруди цього району та ремесла, що були поширені на Київському Подолі в давньоруський та наступні хронологічні періоди. Нині дослідження продовжуються сучасними археологами. В ході їх проведення зроблено нові сенсаційні відкриття та виявлено важливі, унікальні знахідки. Саме про них і розповів Михайло Сагайдак учасникам заходу, а це – студенти та викладачі історичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», наукові співробітники НІЕЗ «Переяслав», учні Гайшинської школи, місцеві краєзнавці. Всі мали можливість поспілкуватися, задати запитання й отримати на них відповідь від знаного, досвідченого, професійного археолога-дослідника – Михайла Сагайдака.


Автор: Дмитро Тетеря, завідувач науково-дослідного відділу «Музей трипільської культури»

1