Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Михайло Сагайдак розповів про археологічні таємниці Київського подолу

Михайло Сагайдак розповів про археологічні таємниці Київського подолу

Михайло Сагайдак розповів про археологічні таємниці Київського подолу

11 листопада 2016 р. в Музеї трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» у рамках науково-освітнього проекту «Музейні гостини з археологом» відбулася зустріч з Михайлом Сагайдаком – кандидатом історичних наук, фахівцем з археології Києва, дійсним членом ІКОМОСУ від України, Лауреатом Державної премії України в галузі науки та техніки (1983 р.) З 1984 по 2006 р. він керував Подільською постійно діючою експедицію Інституту археології НАН України, протягом 1990 – 2010 рр. редагував Вісник археології, мистецтва, культурної антропології «АНТ». У 2007 р. очолив Центр археології Києва Інституту археології НАН України.

Михайло Андрійович є автором більше 140 наукових праць. Серед яких індивідуальні та колективні монографії: «Великий город Ярослава», «Нове в археології Києва», «Давньокиївський Поділ», «Українська народна творчість у поняттях міжнародної термінології» та ряд інших. Свої наукові досягнення оприлюднював на багатьох наукових форумах, що проходили в Україні та в містах далекого зарубіжжя: Афінах, Братиславі, Варшаві, Кракові, Лондоні, Парижі, Празі, Стокгольмі, Торуні, Турі.

Археологія для М.А. Сагайдака – не тільки наука про минуле на основі матеріальних решток, а в першу чергу основа прогнозу майбутнього, на чому акцентував увагу дослідник-археолог і під час зустрічі, що пройшла в музеї. Її темою стали: «Археологічні таємниці Київського Подолу». Поділ – одна з найдавніших і найважливіших містобудівних структур середньовічного Києва. Починаючи з середини ХХ ст., розпочаті на цій території археологічні дослідження, надали можливість отримати унікальні відомості про культурний шар Х-ХІІІ ст., що зберігся в цій давній частині Києва, відкрити нові дані про історичну топографію міста, культові споруди цього району та ремесла, що були поширені на Київському Подолі в давньоруський та наступні хронологічні періоди. Нині дослідження продовжуються сучасними археологами. В ході їх проведення зроблено нові сенсаційні відкриття та виявлено важливі, унікальні знахідки. Саме про них і розповів Михайло Сагайдак учасникам заходу, а це – студенти та викладачі історичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», наукові співробітники НІЕЗ «Переяслав», учні Гайшинської школи, місцеві краєзнавці. Всі мали можливість поспілкуватися, задати запитання й отримати на них відповідь від знаного, досвідченого, професійного археолога-дослідника – Михайла Сагайдака.


Автор: Дмитро Тетеря, завідувач науково-дослідного відділу «Музей трипільської культури»

1