Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Новини

Новини Переяславщини


Переяслав новина
11.10.2016

Михайло Сікорський започаткував переяславську археологічну школу

Переяславщина – один з найдавніших регіонів Середньої Наддніпрянщини, важливий центр формування українського етносу, з яким пов’язана перша згадка назви «Україна», – справедливо вважається також і надзвичайно багатою на археологічні пам’ятки. Однак до 50-60-х рр. ХХ ст. ця беззаперечна нині істина майже не була підтверджена власне самими археологічними пам’ятками. Адже на той час не було виявлено жодної відомої за літописами пам’ятки монументальної культової архітектури Переяслава. Лише випадково виявлені у 1888 р. залишки невеликої давньоруської каплиці з плінфи були досліджені професором Київської духовної академії П. Лашкарьовим і архітектором В. Ніколаєвим та музеєфіковані у підвалі новозбудованої церкви Успіння Пресвятої Богородиці.
Переяслав новина
02.10.2016

Перереєстрація квартирної черги

Виконком Переяслав-Хмельницької міської ради з 1 жовтня по 31 грудня 2016 року проводить перереєстрацію громадян, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті Переяслав-Хмельницької міської ради.
Переяслав новина
25.09.2016

Дні пам’яті М.І. Сікорського (26 вересня – 17 жовтня 2016 р.)

До 93-річчя з дня народження Героя України, фундатора НІЕЗ «Переяслав» Сікорського Михайла Івановича
Запрошуємо на III Всеукраїнський фестиваль «Переяславський ярмарок»
22.09.2016

Запрошуємо на III Всеукраїнський фестиваль «Переяславський ярмарок»

Фестиваль майстрів народної творчості відбудеться 1 жовтня 2016 р. на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (початок об 11:00)