Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Головна » Новини » У Переяславі можна здати 5 видів відходів

У Переяславі можна здати 5 видів відходів

У Переяслав-Хмельницькому почали приймати 5 видів твердих побутових відходів: ПЕТ-пляшки, плівку, макулатуру, скло та алюміній.

В рамках проекту з роздільного сортування сміття, який реалізує ТОВ "Грін-Терра", на території критого ринку "Альта" у кінці жовтня відкрили перший пункт прийому вторинної сировини. Також подібний модуль буде відкрито на вулиці Московській.

Таким чином підприємство, яке вивозить побутове сміття Переяслава на офіційно працюючі полігони Київської області, бо власний заповнений і закритий, вирішило зменшити об'єм непотребу, який прямує на сміттєзвалище.

Як зазначає директор товариства ТОВ "Грін-Терра" Роман Модебадзе, пункт прийому вторинної сировини не тільки допоможе частково вирішити проблему сміття, а й фінансово зацікавить жителів міста. Відтак, кожного дня, окрім неділі, з 9.00 до 17.00 мешканці Переяслава можуть здати ПЕТ- (пластикові та з-під побутової хімії) пляшки по 2 грн./кг, плівку (ПВТ, ПНТ, стретч, прозорі та ін.) - 2,50 грн./кг; макулатуру (картон, книги, офісний папір) - 0,80 грн./кг; скло (пляшки) - 0,30 грн./кг та алюміній (банки) - 0,10 грн./шт.

«За тиждень роботи пункту прийому про нас дізнались люди та розпочали звозити вторсировину, - розповідає Роман Модебадзе. - Обсяги невеликі, з одного боку через відсутність відповідної реклами, з іншої – через недобросовісність деяких городян, яким легше вивезти сміття до найближчої лісосмуги чи викинути пляшки або папір до сміттєвого баку».

Сортуючи сміття, підприємство не тільки має намір зробити посильний вклад у збереження природи, а й заробити певні кошти на благоустрій міста. Незабаром ТОВ "Грін-Терра" планує виготовити та встановити баки-сітки для легких побутових відходів: поліетилену, скла, паперу чи пластмаси.

«На початковому етапі проекту нам критично не вистачає коштів на баки для сміття, - зазначає Роман Модебадзе, наголошуючи, що майданчики не повинні захаращуватись гілками та опалим листям, які не належить до категорії твердих побутових відходів.1